PALANDÖKEN’DE ŞEHİTLERE SAYGI

Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde düzenlenen Snowboard 1. Etap Yarışması’na katılan 304 sporcu, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 asker için saygı duruşunda bulunup, Türk bayrağı açtı.

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıkıcı, “Dün yarışma için hazırlıklarımızı tamamladık ama gece gelen 9 şehit haberi bizleri derinden yaraladı. Bu vatan topraklarında bizler huzur içinde yaşayabilelim diye 9 vatan evladı Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit oldu. Biz de sporcularımızla saygı duruşuyla onları anmak istedik. Buradan sporcularımızla şehit anne ve babalarına seslenmek istiyoruz. Şehit anne ve babaları siz üzülmeyin, hepimiz sizin birer evladınızız. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum” diye konuştu.

ŞEHİT ÇOCUĞU SPORCU: ÇOK ÜZÜLDÜM

Müsabakaya Denizli’den gelen Yiğit Uğantaş (15), babası Turgay Uğantaş’ın 2017 yılında 33 yaşındayken Şırnak’ın Uludere  ilçesi Bestler-Dereler bölgesinde şehit olduğunu belirterek, “Babam şehit olduğunda küçüktüm çok bir şey anlamamıştım. Cenaze gelince çok ağlamıştım. Dün 9 askerin şehit olduğu bilgisi gelince de büyük üzüntü yaşadım. Bugün yarışma öncesi onlar için anma töreni düzenledik, saygı duruşunda bulunduk” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir