30 Eylül 2017 KATEGORİ: Etkinlikler

Kayaklı Koşu Branşında Genç ve Yıldız Milli Takım Aday Kadrolarının Son Yaz Kampı Ağrı'da Başladı
-

29 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında sürecek kampa toplam 20 sporcu davet edildi. Kampın ilk günü akşam yemeği sonrasında sporcular, antrenörler ve Kayaklı Koşu Branş Sorumlusu Ali Yılmaz'ın katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ali Yılmaz toplantı sonrasında ilerisi için umut vadeden bir sporcu kadrosu ile çalıştıklarını dile getirirken, “Teknik ekip olarak ortaya koyduğumuz ortak plan kapsamında hazırlıklarımıza devam edip, sportif anlamda kazandığımız alışkanlıkların iyice oturması için bu kampta da elimizden geleni yapacağız. Genç ve Yıldız Milli Takım aday kadrolarımız yaz sezonu süresince yüksek motivasyonla verimli bir şekilde çalıştılar. Bu kampa alt yapıdan bazı sporcuları aday kadromuza dahil ettik, aday kadroların dışında kalan sporculara yakın zamanda bir fırsat daha tanıyacağız. Bundan sonraki dönemlerde Yıldız Milli Takımımızdan gelecek olan sporcularla birlikte Genç Milli ve A Milli Takım kadrosuna girmek için üst seviyede bir rekabet olacak. Sistemimiz iyi işliyor ve bu durumun sonucunda da kazanan ülkemiz ve milli takımımız olacaktır” şeklinde konuştu.

Ağrı'da başlayan kamp iki ayrı ekipten oluşuyor.

Gençler Dünya Şampiyonasına hazırlanan Genç Milli Takım aday kadrosu Cemalettin Budak, Osman Yılmaz, Büşra Güneş ve Ömer Yusufoğlu antrenörlüğünde,
EYOF 2019 yarışmalarına hazırlanan Yıldız Milli Takım aday kadrosu Oleksander Averin ve Celal Apak antrenörlüğünde ilk çalışmalarına 30 Eylül 2017 tarihinde başlayacak.

Genç ve Yıldız Milli Takım aday kadrosunda yer alan sporcularımıza başarılar diliyoruz.

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI