13 Haziran 2016 KATEGORİ: Etkinlikler

Kar Fırtınaları Projesi İle Milli Takım Düzeyinde Kayakçı Yetiştiriliyor
Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde Kayak Antrenörü olan Hülya Çam, Erciyes A.Ş. ile birlikte oluşturdukları ‘Kar Fırtınaları Projesi'nde’ milli takım düzeyinde kayakçı yetiştireceklerini söyledi

Gençlik Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde Erciyes A. Ş. ile ortak olarak hayata geçirilen Kar Fırtınaları Projesi ile sporcuları küçük yaşta eğitmeye başlayarak milli takım düzeyine getirmek amaçlanıyor. Antrenörler Hülya Çam, Sait Güneş ve Fevzi Canıbek eşliğinde sporcular, milli takıma hazırlanıyor. Proje Koordinatörü ve Kayak Antrenör Hülya Çam, ikinci senesini doldurdukları proje ile ilgili şu bilgileri verdi: "Okullara gidiyoruz yetenek taraması yapıyoruz. Bütün birinci ve ikinci sınıf öğrencilerini yetenek seçimine tabii tutuyoruz. Seçmeler sonunda uygun olan öğrencileri Kar Fırtınaları Projesi’ne dahil ediyoruz. Bu sezon üçüncü okul seçmesini yaptık. Toplam hedef 15 ise öncesinde 30 tane aday seçiyoruz ve bunları üç farklı branşta deniyoruz. Grup dinamiğinin de, cesaretinin de iyi olması gerekiyor. Bunları daha önceden test ediyoruz ve çocuklarımızın en iyi 15’ini kayak branşıyla tanıştırıyoruz. Seçmelerden sonra kış eğitimine başlıyoruz. Kış eğitiminde esas amaç temel eğitim değil, esas amaç sporcularımızı milli takım düzeyinde yetiştirmektir. Onun için çok farklı bir eğitime tabi tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında şuan 30 sporcu bulunduğunu ve bunu 9 yıl içerisinde 350 sporcu yapmayı amaçladıklarını kaydeden Çam, “Şu anda toplamda 30 sporcumuz var ama amacımız 9 yıl içinde bunu 350 sporcu yapmak ve kayak sporunu sevdirerek, bu branşta milli takım düzeyinde yarışmalarını sağlamak olacak.” diye konuştu.

IHA

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI