Duyurular

FİLTRE:


12 Ekim 17

Kayaklı Koşu Yıldızlar ve Gençler Kampı ve Seçme Yarışı Duyurusu

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Yıldızlar ve Gençler kampı ve seçme yarışı 25 Ekim - 7 Kasım 2017 tarihlerinde Erzurum'da yapılacaktır.

Kamp ile ilgili duyurular ektedir.

07 Ekim 17

Vefat Duyurusu

Snowboard Milli Takım sporcularımızdan Muhammet Cem Boydak ve Emre Boydak'ın babaları Fikret Boydak kalp krizi geçirerek rahmetli olmuştur. Cenazesi yarın öğle namazına müteakip Sarıkamış'ta defnedilecektir. Merhum'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

06 Ekim 17

Biathlon Altyapı Gelişim Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Biathlon Altyapı Gelişim Kampı 08 - 22 Ekim 2017 tarihleri arasında Erzurum / Kandilli Kayak Merkezi'nde yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

27 Eylül 17

Vefat Duyurusu

Kayak öğretmenlerimizden Latif Pulurtepe vefat etmiştir. Cenazesi ikindi namazına müteakip Bursa Yeşil Camii'nden kaldırılacaktır.  Merhum'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

25 Eylül 17

Kayaklı Koşu Gençler ve Yıldızlar Takımı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Gençler ve Yıldızlar Takımı Hazırlık Kampı 29 Eylül-18 Ekim 2017 tarihlerinde Ağrı’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

25 Eylül 17

Kayaklı Koşu Olimpiyat Takımı Hazırlık Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Olimpiyat Takımı Hazırlık Kampı 29 Eylül-13 Ekim 2017 tarihlerinde Erzincan’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

22 Eylül 17

2017-2018 Sezonu Kayak Antrenör Vizeleri

2017-2018 Kayak Sezonu için vizesini yaptırmak isteyen antrenörlerin 29.12.2017 tarihine kadar 100 TL olan vize ücretini aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.


TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi


NOT: Vizesini yaptırmayan antrenörler kafile listesinde antrenör olarak yer alamaz, resmi yarışlarda antrenör olarak görev yapamazlar.

22 Eylül 17

2017-2018 Sezonu Kayak Hakem Vizeleri Duyurusu

2017-2018 Kayak Sezonu için vizesini yaptırmak isteyen hakemlerin 20.11.2017 tarihine kadar 75 TL olan vize ücretini aşağıdaki hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir.

TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi

21 Eylül 17

Antrenör Gelişim Semineri

Türkiye Kayak Federasyonunun düzenleyeceği Antrenör Gelişim Semineri 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Kayseri İbis Hotel'de gerçekleşecektir.

Seminer Konuları:

1) Kayak Branşlarına Yönelik Enerji, İskelet ve Kas Sistemleri 07 Ekim Saat: 09:00-13:00

2) Kayak Branşlarına Özgü Performans ve Kardiyorespiratuar Sistem 07 Ekim 14:00-18:00

3) Sporcu Beslenmesi 08 Ekim 09:00-13:00

Seminer Katılım Ücreti 50 TL olup ücretler TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi hesabına 05 Ekim 2017 tarihine kadar yatırılacaktır. Bu tarihe kadar ücretlerini yatırmayanlar seminere kesinlikle katılamayacaklardır

Not: Federasyonumuzda sözleşmeli olarak çalışan antrenörlerimizin katılımı zorunludur.

Şehir dışından gelecek katılımcılar için İbis Hotel konaklama fiyatları:

Tek kişilik oda: 120.00 TL (oda kahvaltı)

Çift kişilik oda: 150.00 TL (oda kahvaltı)

20 Eylül 17

Kayaklı Koşu ve Biathlon Branşında Sporcu Seçmesi Duyurusu

Kayak Federasyonu Başkanlığınca Erzurum Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi'nde Kayaklı Koşu ve Biathlon branşında aşağıda belirtilen kriterler doğrultusunda sporcu seçmesi yapılacaktır.

Söz konusu seçmeyle ilgili detaylar ekteki dökümanda yer almaktadır.

19 Eylül 17

FIS Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Tekerlekli Kayak yarışı 22-25 Eylül 2017 tarihlerinde Erzurum / Konaklı’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 22 Eylül 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli, hakem ve sporcu listesi ektedir.

12 Eylül 17

FIS Uluslararası Tekerlekli Kayak Yarışı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Tekerlekli Kayak yarışı 15-17 Eylül 2017 tarihlerinde Düzce/Kaynaşlı’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 14 Eylül 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli, hakem ve sporcu listesi ektedir.

06 Eylül 17

Biathlon A Takımı Kamp Duyurusu

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Biathlon A Takımı Kampı, 11 Eylül - 01 Ekim 2017 tarihleri arasında Erzurum – Kandilli’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan idareci, antrenör ve sporcuların isimleri ekte yer almaktadır.                 

05 Eylül 17

Kayaklı Koşu Gençler, Yıldızlar ve 2019 EYOWF Takımı Hazırlık Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Gençler, Yıldızlar ve 2019 EYOWF Takımı Hazırlık Kampı 06-23 Eylül 2017 tarihlerinde Bolu’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

31 Ağustos 17

Snowboard Çocuklar 2. Yaz Gelişim Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan  Snowboard Çocuklar 2. Yaz Gelişim Kampı  07-17 Eylül 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

KAMP YERİ: Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi / Erzurum

24 Ağustos 17

Spor Masörü Gelişim Semineri Duyurusu

Spor Masörü Gelişim Semineri  20 - 22 Eylül 2017 tarihinde Kars (Sarıkamış) ilinde yapılacaktır.

Söz konusu seminerle ilgili detaylı bilgi ektedir.

19 Ağustos 17

Vefat Duyurusu

Eski Milli Takım Antrenörü ve Kayak Öğretmeni Yasin ÖZCAN'ın Babası vefat etmiştir. Merhum'un cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Kayseri - Hisarcık Meydan Camii'nden kaldırılacaktır. Merhum'a Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.

14 Ağustos 17

Kayaklı Koşu Altyapı Kamp Duyurusu

Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde 18-28 Ağustos 2017 tarihleri arasında alt yapı kampı planlanmıştır. 

NOT: Kampa katılacak sporcuların kamp sırasında seçme olacağından klasik ve paten tekerlekli kayak kulüpleri tarafından temin edilecektir. Kayaklar Marve ve Elpex marka olacaktır.

Sporcuların ulaşımları otobüsle gerçekleştirilecektir. 

07 Ağustos 17

Alp Disiplini ÇocukMilli Takım Kamp Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk Milli Takım Kampı 18-28 Ağustos 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

KAMP YERİ: Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi/Erzurum

NOT: Kampa katılacak olan sporcuların Antrenör İbrahim YILDIRIM ( 0530 776 2432) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

07 Ağustos 17

Alp Disiplini Genç Milli Takım Kamp Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Genç Milli Takım Kampı 18-28 Ağustos 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

KAMP YERİ: Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi/Erzurum

NOT: Kampa katılacak olan sporcuların Antrenör Yusuf KARTA ( 0506 440 6314) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

07 Ağustos 17

Alp Disiplini Çocuk Gelişim Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk  Gelişim Kampı 17-28 Ağustos 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.


Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.


KAMP YERİ: Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi/Erzurum


NOT: Kampa katılacak olan sporcuların Antrenör Selim PASİNLİ (0546 485 3431)  ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

29 Temmuz 17

Biathlon Altyapı Gelişim Kampı Duyurusu

Kayak Federasyonu biathlon branşı faaliyet programında yer alan 10 - 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında Sivas - Yıldızdağı Kış Sporları Merkezi’nde  yapılacak olan altyapı gelişim kampına katılacak olan idareci antrenör ve sporcuların isimleri ektedir.

Kampa katılacak antrenör ve sporcular için kamp merkezine ulaşım toplu bir şekilde gerçekleşecek olup antrenör ve sporcuların seyahat planlarını sabah saatlerinde Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nde olacak şekilde planlamaları önemle rica olunur.

28 Temmuz 17

Kayaklı Koşu U23 ve Gençler Takımı Hazırlık Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu U23 ve Gençler Takımı Hazırlık Kampı 01-18 Ağustos 2017 tarihlerinde Erzincan’da yapılacaktır.


Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

27 Temmuz 17

Snowboard Olimpiyat ve B Milli Takım Yaz Kondisyon Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard Olimpiyat ve B Milli Takım Yaz Kondisyon Kampı 31 Temmuz-10 Ağustos 2017 tarihlerinde Gaziantep’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

25 Temmuz 17

Kayaklı Koşu Olimpiyat Takımı Hazırlık Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Olimpiyat Takımı Hazırlık Kampı 29 Temmuz-23 Ağustos 2017 tarihlerinde Bolu’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

21 Temmuz 17

Kayaklı Koşu Yıldız Takımı Seçme Kampı Sonuçları

Ağrı'da yapılan Kayaklı Koşu Yıldız Takımı Seçme kampı sona ermiştir. 16 Temmuz ve 21 Temmuz'da yapılan eleme sonuçları ektedir. 

18 Temmuz 17

Alp Disiplini Genç Milli Takımı Kondisyon ve Test Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Genç Milli Takımı Kondisyon ve Test Kampı 24 Temmuz - 03 Ağustos 2017 tarihlerinde Bilecik / Bozüyük’te yapılacaktır.


Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.


KAMP YERİ : Grand Çalı Hotel / BOZÜYÜK-BİLECİK

14 Temmuz 17

Alp Disiplini Çocuk Takımı Altyapı Gelişim Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk Takımı Altyapı Gelişim Kampı 17-29 Temmuz 2017 tarihlerinde Bilecik’te yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

KAMP YERİ: GRAND ÇALI OTEL / BİLECİK

13 Temmuz 17

Kayaklı Koşu Gençler Takımı Seçme Kampı Sonuçları

Erzincan'da yapılan Kayaklı Koşu Gençler Takımı Seçme kampı sona ermiştir. Dün ve bugün yapılan eleme sonuçları ektedir. 

07 Temmuz 17

Kayaklı Koşu Yıldız ve Altyapı Takımı Çalışma Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Yıldız ve Altyapı takımı çalışma kampı 09-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Ağrı’da  yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

KAMP YERİ : CENAS OTEL / AĞRI

Kampa Katılacak Sporcuların Getirmesi Gereken malzemeler

Kask ve Tekerlekli Kayak Malzemeleri ( Marve ve Elpex marka kayak getireceklerdir.)

01 Temmuz 17

Vefat Duyurusu

Snowboard branşı Teknik Kurul Üyesi ve Milli Takım Antrenörümüz Ömer KARSLI'nın babası merhum Nihat KARSLI geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün öğlen namazına müteakip Erzurum Narmanlı Camiinden kaldırılacaktır. Türkiye Kayak Federasyonu olarak merhuma Allah'tan rahmet tüm yakınlarına ve ailesine baş sağlığı dileriz. 

Ömer KARSLI

05334239000

01 Temmuz 17

Biathlon 2. Altyapı Kampı Duyurusu

Kayak Federasyonu biathlon faaliyet programında yer alan 05-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında Erzurum / Kandilli'de yapılacak olan altyapı gelişim kampına katılacak olan idareci antrenör ve sporcuların isimleri ekteki dökümandadır.

NOT: Biathlon alt yapı kampına katılacak sporcular için Erzurum otobüs terminalinden, kandilli kamp merkezine aşağıda saatlerde servis düzenlenmiştir.

ERZURUM - KANDİLLİ ARASI SERVİS SAATLERİ

Sabah saat 08.00

Öğlen saat 13.00

Akşam saat 18.00

30 Haziran 17

Kayaklı Koşu U23 ve Gençler Takımı Hazırlık Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu U23 ve Gençler Takımı Hazırlık Kampı 03-14 Temmuz 2017 tarihlerinde Erzincan’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

28 Haziran 17

Bilecik Snowboard Gelişim Yaz Kampı Duyurusu

30 Haziran - 10 Temmuz 2017 tarihleri arasında Bilecik'te yapılacak olan Minikler ve Çocuklar Gelişim Yaz Kampına katılacak olan sporcuların velileri tarafından ekte yer alan "MUVAFAKATNAME"nin doldurup imzalanması, imzalandıktan sonra sporculara verilerek kamp Müdürüne ulaştırılması gerekmektedir. 

28 Haziran 17

Alp Disiplini Çocuk Milli Takım Kamp Duyurusu

Ekte 09-22 Temmuz 2017 tarihleri arasında Bilecik'te yapılacak Alp Disiplini çocuk milli takım kampı listesi ve yanında seçme kriterleri yer almaktadır.

NOT: İletişim için milli takım antrenörleri

Kaan ORAL: 05364193407

İbrahim YILDIRIM: 05307762432

24 Haziran 17

28 Haziran – 23 Temmuz 2017 Kayaklı Koşu Olimpiyat Takımı Hazırlık Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Olimpiyat Takımı Hazırlık Kampı 28 Haziran – 23 Temmuz 2017 tarihlerinde Erzincan’da yapılacaktır. Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

22 Haziran 17

Snowboard Minikler - Çocuklar Gelişim Yaz Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard U-11(Minikler), U-13 (Çocuk 1), U-15 (Çocuk 2) Gelişim Yaz Kampı 30 Haziran-10 Temmuz 2017 tarihleri arasında Bilecik/Bozhüyükte (ÇALI OTEL) de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevlilerin listesi ektedir.

ÖNEMLİ NOT: Kampa katılacak tüm sporcuların yeni alınmış sağlık raporu ile kampa  

katılmaları zorunludur. Geliş ve Dönüşler otobüs olarak ödenecektir.

15 Haziran 17

Vefat Duyurusu

Snowboard Teknik Kurul üyesi Oğuz KARABAĞ'ın amcasının oğlu Sinan KARABAĞ geçirmiş olduğu trafik kazası sonucunda hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi ikindi namazına müteakip Sarıkamış Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma rahmet, yakınlarına sabır dileriz.

Oğuz KARABAĞ 05338170503

10 Haziran 17

Alp Disiplini Çocuk Takımı Altyapı Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk takımı altyapı kampı 11-22 Haziran 2017 tarihlerinde Erzurum da yapılacaktır.

Kamp listesi ektedir.

03 Haziran 17

Vefat Duyurusu

Yaklaşık 25 yıldır Federasyonumuzda çeşitli görevler almış Prof.Dr. Mustafa YAPRAK'ın annesi Esma YAPRAK hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi ikindi namazına müteakip Erzurum Narmanlı Camii'nden kaldırılarak Erzurum Asri mezarlığına defnedilecektir. Merhûmeye Allah'tan rahmet, sevenlerine ve ailesine sabırlar dileriz. Türkiye Kayak Federasyonu

31 Mayıs 17

Kayaklı Koşu Yıldız ve Altyapı Takımı Çalışma Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Yıldız ve Altyapı takımı çalışma kampı 07-23 Haziran 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

NOT: Kamp Hizmetiçi Uygulama Otelinde açılacaktır.

Kampa Katılacak Sporcuların Getirmesi Gereken malzemeler

  • Klasik Tekerlekli Kayak, Baton ve Klasik Ayakkabı
  • Paten Tekerlekli Kayak, Baton ve Paten Ayakkabı
  • Kask
  • Kros için; şort, tişört, eşofman, spor ayakkabısı
26 Mayıs 17

TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı Seçme Sınavı İlanı Duyurusu


25 Mayıs 17

Kayak Branşı Sınav Takvimi ve Sınav Talimatı Duyurusu

Sporcu eğitim merkezlerine kayak branşında alınacak sporcu öğrencilere yönelik sınav takvimi ve sınav talimatı yayınlanmıştır.

24 Mayıs 17

BIATHLON ALTYAPI SEÇME SONUÇLARI

2001-2002 DOĞUMLU ERKEKLER

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

ABDULRAHİM DUMAN

   AĞRI

   2001

ALINDI

2

EYÜP ARSLAN

   MUŞ

   2001

ALINDI

3

EMRAH KIZILBOGA

   MUŞ

   2001

ALINDI

4

SEYFULLAH ÇEVİK

   NİĞDE

   2001

ALINDI

5

HARUN ŞENASLAN

   HAKKARİ

   2001

ALINDI

6

BATUHAN YILDIZ

   SİVAS

   2002

ALINDI

7

CİHAN KARTAL

   AĞRI

   2001

ALINDI

YEDEK SPORCULAR

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

BANGIN YAŞAR

   HAKKARİ

   2001

YEDEK

2

SERKAN ÖZTUNÇ

   VAN

   2001

YEDEK

3

MEMOCAN GÜCÜM

   BİTLİS

   2001

YEDEK

4

Y.EMRE FIRAT

   KARS

   2001

YEDEK

2001-2002 DOĞUMLU BAYANLAR

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

A.KÜBRA CANLI

   ANKARA

   2001

ALINDI

2

MİNE KILIÇ

   MUŞ

   2002

ALINDI

3

ZEHRA ASLAN

   AĞRI

   2001

ALINDI

4

B.DİLARA YALMAN

   SİVAS

   2002

ALINDI

5

MERVE TIMARLI

   KARS

   2001

ALINDI

6

SÜMEYRA SALTAN

   AĞRI

   2001

ALINDI

YEDEK SPORCULAR

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

EVİN KÖSE

   MUŞ

   2001

YEDEK

2

DİLAN DEMİR

   ARDAHAN

   2002

YEDEK

2003-2004 DOĞUMLU ERKEKLER

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

İSLAM DEMİR

   BİTLİS

   2004

ALINDI

2

MAHMUT KOCABEY

   KARS

   2004

ALINDI

3

ALİCAN DAYAN

   HAKKARİ

   2003

ALINDI

4

BARIŞ ODUNCU

   BİTLİS

   2003

ALINDI

5

POLAT ASLAN

   KASTAMONU

   2004

ALINDI

6

LEVENT ÖREN

   HAKKARİ

   2004

ALINDI

YEDEK SPORCULAR

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

YASİN ÖZYURT

   ERZURUM

   2003

YEDEK

2

T.SERKAN TÜRKEŞ

   ANKARA

   2004

YEDEK

3

BORAN YAŞAR

   TUNCELİ

   2004

YEDEK

4

U.CAN KOÇAK

   ANKARA

   2003

YEDEK

2003-2004 DOĞUMLU BAYANLAR

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

CEMRENUR SAÇAK

   ANKARA

   2004

ALINDI

2

M.YAREN DÖNMEZ

   TUNCELİ

   2004

ALINDI

3

RÜMEYSA ÇINAR

   SİVAS

   2004

ALINDI

4

BETÜL DEMİR

   KARS

   2004

ALINDI

5

ZİLAN ŞAYLI

   TUNCELİ

   2004

ALINDI

6

MERVE OLGAÇ

   ERZURUM

   2003

ALINDI

YEDEK SPORCULAR

SIRA

ADI SOYADI

İLİ

D.TARİHİ

SONUÇ

1

AZRA YANBUL

   ORDU

   2004

YEDEK

2

TÜLÜN GÜNEŞ

   BİTLİS

   2004

YEDEK

3

SELİN SOYLU

   TUNCELİ

   2003

YEDEK

4

ÖZDENUR ÖZDEN

   KASTAMONU

   2004

YEDEK

2005-2006 DOĞUMLU ERKEK VE BAYAN SPORCULAR YETERSİZ GÖRÜLDÜKLERİNDEN ALTYAPIYA ALINMAMIŞTIR.

13 Mayıs 17

Vefat Duyurusu

Emektar hakemlerimizden, Hüseyin Acar'ın babası Ali Acar hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi ikindi namazına müteakip Selçukbey Mahallesi, Fatih Camii'nden kaldırılarak Demirci köy aile kabristanına defnedilecektir. Merhuma rahmet, ailesine sabır dileriz.

08 Mayıs 17

Vefat Duyurusu

Kayseri Bölgesi snowboard sporcumuz Gökdeniz SÜNGÜLÜ, trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Cenazesi bugün öğle namazında kaldırılacaktır. Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

08 Mayıs 17

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU OLİMPİK SPORCU BİLGİLENDİRME BÜLTENİ

Giriş

Değerli Kayak Camiası

Sayın Kulüplerimiz ve Antrenörlerimiz

Sevgili Sporcularımız

Nisan-2017 tarihinden itibaren,  9-25 Şubat 2018 tarihleri arasında PyeongChang-Güney Kore' de yapılacak olan 23. Kış Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil etmesi muhtemel sporcularımızın hazırlıkları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Yüksek Performans Strateji Kurulu ile Federasyonumuzun ortak yürüteceği program dâhilinde düzenlenecek olup, 5 Branşta toplam 18 sporcumuza destek verilecektir.

Bu destek programı Federasyonumuz tarafından oluşturulan kurul tarafından koordine edilecektir. Bu kurul Spor Genel Müdürlüğünün belirlediği kriterler altında aşağıda ismi ve görevi belirtilen kişilerden oluşmaktadır;

Yüksek Performans Direktörü : Doç. Dr. Fatih KIYICI

Teknik Kurul Başkanı.  : İlhan ERZURUM

Sporcu Komisyonu Başkanı  : Ersin BEYDÜZ

Verilecek bu destek Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Uluslararası Biathlon Birliği (IBU) puanlarına ve sporcuların yarıştıkları kategorilere göre dağıtılacak olup süreç içerisindeki performanslar neticesinde ( 3 er aylık periyotlarla )güncellenecektir. Sporculara verilecek olan taban ücret, Yüksek Performans Strateji Kurulu tarafından 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca sporcularımız arasındaki performans farkına göre ek ücret belirlenmiş olup, Yüksek Performans Strateji Kurulu tarafından onay gelmesi durumunda açıklanacaktır. Sporcularımıza milli takım çalışmaları dışında yapacağı bireysel çalışmalarda TKF Kurulu tarafından değerlendirilmek koşulu ile desteklenecektir.

Sporcularımız, antrenörlerimiz ve aileleri kadar bizler içinde çok önemli olan bu süreç eşit şekilde değerlendirilecek olup, şeffaf bir şekilde tüm gelişmeler ve haberler federasyonumuz tarafından taraflar bilgilendirilecektir. Bu konuda yapılacak olan resmi duyurular federasyonumuz resmi sitesinden ilan edilecek olup, farklı kaynaklardan yapılan açıklamalar dikkate alınmaması doğru bilgiye ulaşmak açısından önemlidir.

29 Nisan 17

Biathlon Altyapı Sporcu Seçmeleri Duyurusu

01-07 Mayıs 2017 tarihlerinde Erzurum'da yapılacak olan Biathlon altyapı seçmeleri için gelen ekipler, "Erzurum Hizmet İçi Eğitim Merkezi"nde konaklayacak olup otogar - hizmet içi eğitim merkezi arasındaki transferler federasyonca yapılacaktır. Transferle ilgili federasyon bürosundan Selçuk Bey ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

25 Nisan 17

Antrenör Gelişim Semineri Programı Duyurusu

ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ PROGRAMI

Kayak Federasyonunun düzenleyeceği Antrenör Gelişim Semineri 29 Nisan Cumartesi ve 30 Nisan Pazar günü Saat 10:00'da başlayan programlar ile Ankara Angora Otel'de yapılacaktır.

Şehir dışından gelecek katılımcılar için otel konaklama fiyatı:

Tek kişi: 120 TL

Çift kişi: 170 TL Tam Pansiyon

21 Nisan 17

Biathlon Altyapı Sporcu Seçmeleri Duyurusu

Biatlon milli takımına alt yapı oluşturmak üzere aşağıdaki yaş gruplarında sporcu alınacaktır. Seçmeler 01-07 Mayıs 2017 tarihlerinde Erzurum da yapılacaktır.

Kayak yapılan illerden olmak üzere her ile 6 sporcu kontenjanı verilmiş olup seçmelere katılacak olan il antrenörleri tercihen 3 Erkek, 3 Kız veya kendi isteklerine göre 6 kontenjanın tamamını Erkek veya Kız olarak veya istedikleri şekilde kontenjanlarını değerlendirebilirler.

Seçmelere katılan sporcular arasından aşağıdaki yaş kesitlerinden 6 Erkek, 6 Kız sporcu olmak üzere aranılan özelliklere sahip 12 sporcu alınacaktır. Biathlon alt yapı seçmelerine gelecek iller verilen kontenjan kadar sporcu ve 1 antrenörle seçmelere katılacaktır.

İller seçmelere katılmadan sporcu sayı ve isimlerinin yazılı olduğu kafile listelerini il temsilcileri ve il müdürlüklerine tastik ettirerek en geç 26 Nisan 2017 tarihine kadar federasyona bildirileceklerdir. Katılımın çok yüksek olması durumunda seçmeler ikiye bölünüp farklı tarihlerde yapılacaktır. Böyle bir durum söz konusu olduğunda federasyonumuz web sayfasında duyurulacaktır.

Az sayıda katılım olması durumunda seçmelere katılan herkesin alt yapıya alınacağı anlamına gelmeyip kriterlere ve test sonuçlarına göre değerlendirme yapılacaktır. 2001-2002,2003-2004 doğumlularda kayak bilme ve performansı dikkate alınacak olup 2005-2006 doğumlularda kayak bilme şartı aranmayacaktır.

Sporcuların tüm sportif ekipmanları kendileri veya illeri tarafından karşılanacak olup, ulaşım ücreti otobüs olarak hesaplanacaktır. Konaklama federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

SEÇME KRİTERLERİ

·  Uygun şartlar olması durumunda fizyolojik testler

·  Performans testleri

·  İşitme testi sağlık merkezlerinde

·  Görme testi sağlık merkezlerinde

·  Pskoteknik test sağlık merkezlerinde

·  Sözlü mülakat

BIATHLON ALTYAPISINA ALINACAK SPORCU YAŞ KESİTLERİ

·  2001-2002 DOĞUMLULAR 6 ERKEK 6 KIZ TOPLAM 12 SPORCU.  (2019 EYOF)

·  2003-2004 DOĞUMLULAR 6 ERKEK 6 KIZ TOPLAM 12 SPORCU.  (2021EYOF)

·  2005-2006 DOĞUMLULAR 6 ERKEK 6 KIZ TOPLAM 12 SPORCU.  (2023 EYOF)

TEST SONUÇLARI VE DEGERLENDİRME

İşitme, görme, psikoteknik kontrolleri sonucu olumsuz raporları olan sporcular kesinlikle değerlendirmeye alınmayacaktır.

Diğer sportif ve fizyolojik testlerden alınan sonuçların değerlendirmeleri neticesinde her yaş kesitinde en iyi 6 ERKEK 6 KZI sporcu Biatlon altyapısına alınacaktır.

21 Nisan 17

2017 Yılı Alp Disiplini Çocuk Milli Takımının Listesi ve Kamp Programı Duyurusu

2017 Yılı Alp Disiplini Çocuk Milli Takımının Listesi ve Kamp Programı ektedir.

21 Nisan 17

Alp Disiplini (U12-U14) Altyapı Gelişim Kampı Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini (U12-U14) Altyapı Gelişim Kampı 23 Nisan-02 Mayıs 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

NOT: Kamp ile ilgili Antrenör Yusuf KARTA (0506 440 6314) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

KAMP YERİ: Snowdora Hotel / Palandöken-Erzurum

19 Nisan 17

Antrenör Gelişim Semineri Duyurusu

Türkiye Kayak Federasyonun 2017 yılı içerisinde açmayı planladığı Antrenör Gelişim Seminer konu ve tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Program dahilinde Nisan ayı içerisinde yapılacak olan Etkili İletişim Becerileri, Çocuk Koruma, Oyunla Eğitim seminerleri 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecektir.

NOT :

1- Federasyonumuzda sözleşmeli çalışan antrenörlerimizin ve kademe atlayacak olan antrenörlerin yapılacak olan seminerlere katılması zorunludur.

3- Seminerlerin düzenleneceği yerler daha sonra duyurulacak olup katılım ücreti seminer başına 50 TL'dir.

Hesap No: TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi

SEMİNER TAKVİMİ

2. Mayıs 2017;

a. Kayak Branşlarına Yönelik Enerji, İskelet ve Kas Sistemleri

b. Kayak Branşlarına Özgü Performans ve Kardiorespiratuar Sistem

3. Mayıs 2017;

a. Antrenman Metotlarında Yeni Yaklaşımlar

b. Kayak Branşlarında Antrenman Periyotlaması

4. Ağustos 2017;

a. Farklı Ortamlarda Atletik Performans

b. Sporda Performans Analizi

c. Kayak Branşlarına Özgü Yetenek Seçimi

5. Eylül 2017;

a. Sporcu Beslenmesi

b. Spor Sakatlıkları ve Rehabilitasyonu

c. İlk Yardım

6. Ekim 2017;

a. Branşlara Özgü Hareket Analizi

b. Branşlara Özgü Taktik Öğretimi

7. Kasım 2017;

a. Sporda Psikolojik Performans

b. Yarışma Kuralları

8. Aralık 2017;

a. Antrenman ve Yarışma Pistlerinin Hazırlanması

b. Kayak Bakımı ve Uygulaması


14 Nisan 17

Enka Okulları Duyurusu

Spor Genel Müdürlüğü kontenjanından yararlandırılarak Enka Okullarında okutulması düşünülen, 2017-2018 yılında liseye yeni başlayacak olan  Federasyonumuzun kayıtlarında lisanslı olup, aktif olarak spor yapan, sportif anlamda  yetenekli olan ve  akademik başarı seviyesi iyi düzeyde olan, Sarıyer-İstinye-İstanbul bölgesinde veya yakın bölgede ikamet eden ve TEOG sınavından iyi puan alan Kayak Milli Takım sporcularının isimlerini, aile iletişim bilgilerini, sportif başarı ve TEOG sonuç belgelerini 22 Nisan 2017 tarihi mesai bitimine kadar Federasyonumuza bildirmeleri gerekmektedir.  

11 Nisan 17

Başsağlığı Duyurusu

Snowboard Milli Takım antrenörlerimizden Ahmet Uğurlu'nun babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi yarın (12.4.2017) öğle namazına müteakip Sanayi Siteler Camiinden kalkacaktır.

11 Nisan 17

Başsağlığı Duyurusu

Snowboard Milli Takım antrenörlerimizden Ahmet Uğurlu'nun babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi yarın (11.4.2017) öğle namazına müteakip Sanayi Siteler Camiinden kalkacaktır.

09 Nisan 17

Gelişim Kampı

Alp disiplini gelisim kampi /Erzurum Palandoken'de 10 -17 nisan 2017 tarihleri arasinda düzenlenecektir..

Iletisim: milli takim antrenoru 
yusuf karta // 0 506 4406314

05 Nisan 17

ANTRENÖR BÜTÜNLEME KURSU

KAYAK FEDERASYONU ANTRENÖR BÜTÜNLEME KURSLARI 09-13 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA ERZURUM PALANDÖKEN'DE YAPILACAKTIR.

AÇILACAK OLAN BRANŞLAR:

ALP DİSİPLİNİ 1. 2. VE 3. KADEME

KAYAK ÖĞRETİCİLİK

KURSA KATILACAKLARDAN İSTENİLEN EVRAKLAR:

1) SAĞLIK RAPORU (SON 6 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ OLAN)

2) ADLİ SİCİL KAYDI (SON 6 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ OLAN)

3) CEZASI YOKTUR YAZISI (SON 6 AY İÇERİSİNDE ALINMIŞ OLAN)

4) KİMLİK FOTOKOPİSİ VE 4 ADET VESİKALIK FOTOĞRAF

5) EKTEKİ BÜTÜNLEME SINAVI BİLGİ FORMU (DOLDURULARAK GETİRİLECEKTİR)

9 NİSAN PAZAR GÜNÜ KAYAK FEDERASYONU PALANDÖKEN OFİSİNDE KAYITLAR ALINACAKTIR. KURSİYERLERİN İSTENİLEN EVRAKLARI KAYIT SIRASINDA GETİRMELERİ ZORUNLUDUR.

KURS KATILIM ÜCRETİ 200 TL OLUP KAYIT SIRASINDA ÖDENECEKTİR.

KURSİYERLERİN KONAKLAMALARI İÇİN OTEL FİYATLARI:

DEDEMAN SKI LODGE

1 KİŞİ:150 TL

2 KİŞİ: 220 TL

3 KİŞİ: 300 TL TAM PANSİYON

PALAN OTEL

1 KİŞİ: 140 TL

2 KİŞİ: 200 TL 

3 KİŞİ: 270 TL TAM PANSİYON

SNOWDORA OTEL

TEK KİŞİ: 125 TL

İKİ KİŞİ: 180 TL TAM PANSİYON

05 Nisan 17

Başsağlığı Duyurusu

Kayak sporuna büyük emekleri olan Sertif ÖGEL hakkın rahmetine kavuşmuştur. Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi yarın (6.4.2017) öğle namazına müteakip Zümrüt Evler Camiinden kalkacaktır

İrtibat Coşkun ÖGEL 0532 355 69 25  

28 Mart 17

ALP DİSİPLİNİ ÇOCUK TAKIMI GELİŞİM KAMPI

29 Mart 9 Nisan 2017 Erzurum Kayaklı Çalışma kampına katılacak görevli listesi ektedir

NOT: Kamp ile ilgili Antrenör Yusuf KARTA (0506 440 6314) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

21 Mart 17

Snowboard Freestyle Yarışması

25 Mart 2017 tarihinde Bolu Kartalkaya'da yapılması planlanan Snowboard Freestyle yarışması Bolu'da ki otellerin sezon kapanışı yapmalarından dolayı iptal edilmiştir.

20 Mart 17

DUYURU

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve 25  Mart 2017 tarihinde Bolu/Kartalkaya'da düzenlenecek olan,  Snowboard Freestyle yarışması Kartalkaya Kayak Merkezindeki otellerin sezon kapanışını yapmaları sebebiyle iptal edilmek durumunda kalınmıştır.

20 Mart 17

ALP DİSİPLİNİ 3. AYAK TEKNİK TOPLANTISI

Alp Disiplini 3. Ayak Teknik Toplantısı 20.03.2017 saat 18:00 da Palan Otelde yapılacaktır.

16 Mart 17

Kayaklı Koşu FIS yarışı yeni liste

Liste ektedir.

14 Mart 17

Kayakla Atlama Altyapı Seçme Duyurusu

TÜM KULÜPLERİMİZ VE VELİLERİMİZİN DİKKATİNE

Kayakla Atlama branşında eğitilmek üzere 7-10 yaş arası kız ve erkek sporcular seçilecektir. Seçmeler

18-19.03.2017 tarihleri arası 2 gün yapılacaktır.

ÖN ŞARTLAR:

  • Kayak kaymasını biliyor olmak
  • Herhangi bir sakatlık ve kronik hastalığı olmamak
  • Her sporcu Velisi veya Antrenörü ile seçmeye katılabilir
  • Kayak malzemesi (Alp Disiplini kayağı) kendileri tarafından getirilecektir
Seçme Yer  i: SWAY OTEL Pisti

Seçme Saati: 09-12:00 arası

İrtibat Numarası: Mustafa Öztaşyonar-0542 804 90 93

13 Mart 17

Yarışma Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Uluslararası Alp Disiplini Palandöken Kupası yarışması 14-16 Mart 2017 tarihlerinde Erzurum/Palandöken’de, Uluslararası Alp Disiplini Sarıkamış Kupası yarışması ise 17-20 Mart 2017 tarihinde Kars/Sarıkamış’ta yapılacaktır.

Palandöken Kupası yarışma teknik toplantısı 14 Mart 2016 tarihinde saat 18:00’da, Polat Otel’de, Sarıkamış Kupası yarışma Teknik Toplantısı ise 17 Mart 2017 tarihinde saat 18:00’da Toprak Otel’de yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

13 Mart 17

Snowboard B Milli Takım Seçmesi Sonuçları

Sonuçlar ektedir.

12 Mart 17

Palandoken ve sarıkamıs kupası milli takim kadrosu

Uluslararası anadolu kupası ve sarıkamıs kupalarina kendi imkanları ile katılmak isteyen ( milli  sporcular ve fıs kodu almış olan sporcular )sporcular en geç 13 mart 2017  kadar dilekçelerini federasyona ulaştırmaları  gerekmektedir. Aksi takdırde yarişamazlar.

İletışim:milli takım antrenörü Muhammet Ayaz 05424802137

PALANDÖKEN VE SARIKAMIŞ KUPASI

SPORCU LİSTESİ

13-20 MART  2017 ULUSLARARASI PALANDÖKEN VE SARIKAMIŞ KUPASI YARISMASINA KATİLICAK OLAN MILLI TAKIM  LİSTESİ

   

BAYAN SPORCULAR

1.  AYŞE DURLU   İSTANBUL

2.  ÖZLEM ÇARIKÇIOĞLU   İSTANBUL

3.  SILA KARA   ERZURUM

4.  DİLA ÇAKMAK  İSTANBUL

5.  TAYRA TUNCA  İSTANBUL

6.  PELİN TAMER   İSTANBUL

ERKEK SPORCULAR

1.  SERDAR DENİZ   BURSA

2.  N. ENES LİMON   ERZURUM

3.  MUSTAFA TOPALOĞLU   ERZURUM

4.  SAİT DEMİR   ERZURUM

5.  BERKİN USTA   BURSA

6.  CAN BOSTAN   İSTANBUL

7.  KAAN ŞAMGÜL   ANKARA

8.  A.AYBARAN OCAK   BURSA

9.  KAAN AYTEKİN   İSTANBUL

Not: 13 mart 2017  itibariye polat Érzurum/Palandöken de Polat otel konaklamalar yapılıcaktır.

İletışim : milli taķım antrenörü Muhammet AYAZ  05424802137

09 Mart 17

Duyuru

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Cup yarışması hazırlık kampı 10-16 Mart 2017 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de  yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir

NOT: Kamp konaklama yeri Hizmetiçi Eğitim Uygulama Oteli

09 Mart 17

Alp Disiplini A1-A2 Ligi

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1-A2 Ligi (U12-U14-U16 kategorileri) Final yarışmaları ve Minikler Festivali 11-13 Mart 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 11 Mart 2017 tarihinde saat 19:00’da Palan Otelde yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: Yarışmaya katılacak illerin otel konaklamasının ayarlanabilmesi kafile listelerini Federasyonumuzun 0312-285 1132 nolu faks numarasına bildirilmeleri gerekmektedir.

Milli Takımla ilgili açıklama Teknik toplantıda yapılacaktır.

08 Mart 17

Yarışma Duyurusu

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1-A2  (U12-U14-U16 -minikler festivali) kategorileri final yarışmaları SL/GS yarismalari 11-13 Mart 2017 tarihinde Erzurum'da düzenlenecektir. Toplanti yeri ve yarışma programi içeriği sitede duyurulacaktır.

07 Mart 17

Snowboard Alpin Milli Takım Seçmesi

A Milli Takımı  1 Erkek ve 1 Bayan’dan oluşup 2017 sezonunda uluslararası yarışmalarda performansları yüksek olan Dünya Şampiyonası'na katılabilecek Hamza POLAT ve Elif Kübra GENEŞKE'den oluşturulmuştur.

Snowboard  B Milli Takımı SEÇMESİ:

   10 mart 2017 tarihinde Erzurum’da B milli takımı seçmesi yapılacak teknik toplantısı  9 Mart 2017 tarihinde saat: 17:00 Dedeman otelde yapılacaktır.

  Yapılacak olan Snowboard B Milli takım seçmesi  3 Erkek - 2 Bayan sporculardan oluşacaktır.

Seçmeler kriterleri:

1)  Şeçmelere 2017 sezonunda Türkiye Finalinde ;

15+ Erkeklerde ilk 10 dereceye giren,

15+ Bayanlarda ilk 5 dereceye giren,

Çocuk 2 kategorisinde ilk 3 dereceye giren 2002 doğumlular katılabilir.

2) Seçmeler  4 GS – 4 SL olarak yapılacak olup  4 GS ve 4 SL yarışmasının en iyi iki dereceler alınacak ve  toplam zamanlarının  toplamları ile sıralama belirlenecektir.

3) Seçmelere katılacak sporcular masraflarını kendileri tarafından ödeyecektir.

4) Seçmede Takıma giren sporcular çok önemli mazeret belirtmeden ( Heyet raporu gerektiren sakatlık durumları ve birinci dereceden akraba vefatı dışında hiçbir mazeret kabul edilmemektedir.) kamplara ve yarışlara katılmadıkları takdirde takımdan çıkarılacaktır.

5) Takıma giren sporcular kamplarda ve yarışmalarda performanslarında  bir ilerleme olmasa takımdan çıkarılacaktır.

6)  2017-2018  sezonu sonuna kadar Milli takımlar seçmesi olmayacaktır. 

06 Mart 17

Alp Disiplini Çocuk Kupası

Federasyonumuzun 2017 faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Alp Disiplini Çocuk Kupası yarışması 07-09 Mart 2017 tarihlerinde Bursa/Uludağ’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 07 Mart 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

06 Mart 17

Snowboard Türkiye Şampiyonası

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard Türkiye Şampiyonası 07-09 Mart 2017 tarihleri arasında Palandöken/Erzurum’da yapılacaktır.

  Söz konusu yarışa katılacak görevlilerin listesi ektedir.

03 Mart 17

ULUDAĞ ÇOCUK KUPASI DUYURU

08-09 Mart 2017 tarihlerinde yapılacak olan Uludağ Çocuk Kupasına katılacak milli takım kadrosu federasyonumuz resmi sitesinde 01 Mart 2017 tarihinde açıklanmıştır. Bu kadro dışında kalan sporcuların kendi imkanlarıyla yarışmaya katılabilmeleri için Erzurum’da ve Bursa’da yapılan A1 Ligi Sl ve Gs etapları sonrası aldıkları Fed puanların en iyilerinin toplamı sonucunda U 14 ve U 16 kategorilerinde ilk 10 sırayı almaları gerekmektedir. Bu şartı taşıyan sporcularımız yarışmaya katılım için doğum tarihlerini belirterek başvuru yapabilirler.

 Başvuru için en son tarih:  06 Mart 2017 saat 17:00

Başvuru için:  Duran DEMİRYÜREK 

Telefon:  0554 923 29 01

E-mail:  durandemiryurekk@gmail.com

Not:  Etap yarışmaları sonrasında Fed Puanı sıralaması ektedir.

 ULUSLAR ARASI ÇOCUK KUPASINA KATILACAK ÇOCUK MİLLİ TAKIMIMIZ 06 MART 2017 TARİHİNDE ER-TA SOYAK HOTELDE KAMPA BAŞLAYACAKTIR. 07 MART 2017 TEKNİK TOPLANTI,08-09 MART 2017 YARIŞMA TARİHLERİDİR. "

03 Mart 17

Snowboard Türkiye Şampiyonası

07-09 Mart 2017 tarihleri arasında Sivas'ta yapılacak olan Snowboard Türkiye Şampiyonası olumsuz hava koşullarından dolayı aynı tarihlerde Erzurum Palandöken'de yapılacaktır. 

01 Mart 17

ULUDAĞ ÇOCUK KUPASI 2017 KAFİLE LİSTESİ

Liste ektedir.

28 Şubat 17

K1 VE K2 LİGİ İLLERE GÖRE SPORCU LİSTELERİ

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K2 ve K1 Ligi Final yarışmasına katılacak olan sporcu listesi ektedir. 

28 Şubat 17

Kayaklı Koşu K1 Ligi Final

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K2 Ligi Final yarışması 02-04 Mart 2017 tarihlerinde, Kayaklı Koşu K1 Ligi Final yarışması ise  04-06 Mart 2017 tarihlerinde  Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

K2 Ligi Yarışma teknik toplantısı 02 Mart 2017 tarihinde, K1 Ligi yarışma teknik toplantısı ise 04 Mart 2017 tarihinde saat 18:00’da, yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

28 Şubat 17

Snowboard PGS Dünya Kupası

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard PGS World Cup 02-04 Mart  2017tarihlerinde Kayseri’de yapılacaktır.

Söz konusu yarışa katılacak görevlilerin listesi ektedir. 

28 Şubat 17

Snowboard Türkiye Şampiyonası Katılım Listesi

Liste ektedir

27 Şubat 17

Snowboard Türkiye şampiyonası

07-09 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Snowboard Türkiye Şampiyonası (Sivas) için katılacak kafilelerin il müdürlüğünden onaylı listelerini Federasyonun Ankara ofisine faks ile (0312 285 11 32) göndermelerini veya kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail atmaları gerekmektedir.

27 Şubat 17

Duyuru

A2 - U14/U16 teknik toplantısı saat 18:00 Erzincan Gençlik Merkezi'nde yapılacaktır.

23 Şubat 17

Alp Disiplini A2 Ligi 2.Ayak yarışması

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A2 Ligi 2.Ayak yarışması (U14 ve U16 kategorileri) 27 Şubat-01 Mart 2017 tarihlerinde Erzincan/Ergan’da yapılacaktır.

Yarışmaya kafile gönderecek olan illerin otel rezervasyonlarının yapılabilmesi için Federasyonumuza kafile listelerini ivedi olarak göndermeleri gerekmektedir.

22 Şubat 17

Alp Disiplini A1 Ligi 2.Ayak Yarışması

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1 Ligi 2.Ayak yarışması (U14 ve U16 kategorileri) teknik toplantısı 22 Şubat 2017 tarihinde saat 18:00 kayak evinde yapılacaktır.

19 Şubat 17

ŞUBAT ve MART AYI KALAN YARIŞMALAR TAKVİM DEĞİŞİKLİĞİ

Takvim ektedir

17 Şubat 17

Alp Disiplini A2 Ligi 2.Ayak yarışması

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A2 Ligi 2.Ayak yarışması (U14 ve U16 kategorileri) 28 Şubat - 1 Mart 2017 tarihlerinde Erzincan/Ergan’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 27 Şubat 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ekte gönderilmiştir

15 Şubat 17

Okullararası ve ANALİG yarişması

Okul Sporları mahalli yarışları ve Anadolu Yıldızlar Ligi yarışmaları 20-22 Şubat 2017 tarihlerinde Bursa/Uludağ'da düzenlenecektir.

Yarışmaya katlacak olan Alp Disiplini, Kayaklı Koşu ve Snowboard branşları görevli listeleri ektedir.

Yarışma Teknik Toplantısı 20 Şubat 2017 tarihinde saat 18:00'da yapılacaktır.

15 Şubat 17

Alp Disiplini A1 Ligi 2.Ayak Yarışması

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1 Ligi 2.Ayak yarışması (U12-U14 ve U16 kategorileri) 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde Bursa/Uludağ’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 22 Şubat 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: Yarışmaya katılacak illerin otel konaklamasının ayarlanabilmesi kafile listelerini Federasyonumuzun 0312-285 1132 nolu faks numarasına bildirilmeleri gerekmektedir.

02 Şubat 17

Önemli Duyuru

TKF yarışma takviminde bulunan ve EYOF TEST YARIŞMALARI olarak yapılacak olan;

ALP DİSİPLİNİ A1-A2 LİGİ 2. AYAK U18-U21 ve BÜYÜKLER kategorisi

KAYAKLI KOŞU K2 LİGİ 2.AYAK 

SNOWBOARD 2.AYAK YARIŞMALARI

7-9 ŞUBAT 2017 tarihleri arasında ERZURUM'da yapılacaktır. Tüm ekipler Atatürk Üniversitesi Kampüs içinde bulunan yurtlarda konaklayacaktır. Başka yerde konaklama yapacak kafilelere ödeme yapılmayacak olup, yarışma yerlerine ulaşım sağlanmayacaktır.

Kayaklı koşu ve Biatlon yarışmalarına katılacak olan kafilelerin öğlen yemekleri yarışma alanlarında verilecektir.

Yarışmaların teknik toplantıları EYOF OYUNLAR KÖYÜnde saat 18:00' de aşağıda belirtilen yerlerde yapılacak olup;

ALP DİSİPLİNİ :   B BLOK

SNOWBOARD :   C BLOK

KAYAKLI KOŞU : D BLOK

BİATLON :           A BLOK (8 Şubat teknik toplantı, 9 Şubat test yarışması)

Kafileler uygulanan güvenlik işlemleri sebebi ile konaklama ve yarışma yerlerine SPORCU LİSANSLARI ve KAFİLE ONAYLARI ile katılması zorunludur. Aksi takdirde sorumluluk kafile yöneticisi ve antrenörlere aittir.

02 Şubat 17

Snowboard 2. ayak sporcu listesi

Liste ektedir

01 Şubat 17

EYOF 2017 GÖREVLİLERİ HAKKINDA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

Ön listede ismi olup  EYOF 2017 KOORDİNATÖRLÜĞÜ tarafından Akreditasyonu onaylanan ve organizasyonda görev alacakların listesinin son hali ekte sunulmuştur. Bu listede ismi bulunan görevlilerden;

BİATLON BRANŞI:  En geç 5 Şubat 2017 tarihinde Erzurum' da olmaları gerekmektedir. 6 Şubat 2017' de TEST YARIŞMASI yapılacaktır.

ALP DİSİPLİNİ, KAYAKLI KOŞU, SNOWBOARD ve KAYAKLA ATLAMA:  En geç 7 Şubat 2017 tarihinde Erzurum' da olmaları gerekmektedir. 8-9 Şubat 2017' de TKF faaliyet programındaki yarışmalar yapılacaktır.

TÜM GÖREVLİLERİN EN GEÇ 7 ŞUBAT 2017' de ERZURUM' da olmaları malzeme ve konaklama için önem arz etmektedir aksi takdirde sorumluluk kişiye aittir. 

Listede ismi olup geçerli bir mazereti olması sebebiyle gelemeyecek olanların en geç 03 Şubat 2017 tarihine kadar Zafer Beye ve Branş Sorumlusuna bilgi vermesi gerekmektedir. 

Akreditasyon bilgileri eksik olan kişilerin EYOF KOORDİNATÖRLÜĞÜ KAR SPORLARI birimi çalışanlarından Zafer Bey ile iletişime geçmeleri gerekmektedir: 0536 790 50 60

NOT:

*ERZURUM' da olup organizasyonda görev alanlar bugünden itibaren KIYAFET alabilirler, bunun  için kimlik belgesi ile EYOF KOORDİNATÖRLÜĞÜNE GÜN İÇİNDE GİTMELERİ GEREKMEKTEDİR. HERKES KENDİ KIYAFETİNİ İMZA KARŞILIĞINDA ALACAK OLUP, DİĞER GÖREVLİNİN KIYAFETİNİ LÜTFEN İSTEMEYİNİZ.

**ERZURUM' da olup organizasyonda görev alanlar konaklama almayacaklardır. Diğer illerden gelenlerin konaklaması koordinatörlük tarafından sağlanacaktır. Ulaşım giderlerinin tahsil edilmesi için gerekli faturaların getirilmesi zorunludur.

31 Ocak 17

Kayakla Atlama Kıta Kupası

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayakla Atlama Kıta Kupası ( FIS COC CUP )  4-5 Şubat tarihleri arasında Erzurum'da yapılacaktır.

Yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

30 Ocak 17

Kayaklı Koşu K1 Ligi 2. Ayak Yarışması

Federasyonumuzun 2017 sezonu faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K1 Ligi 2.Ayak yarışması (Tüm kategoriler) 31 Ocak-02 Şubat 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 31 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT : Konaklama Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Uygulama Otelinde yapılacaktır.

27 Ocak 17

K2 Ligi 1. Gün Sonuçları

Sonuçlar ektedir

27 Ocak 17

Alp Disiplini EYOWF Milli Takımı Hazırlık Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini EYOWF Milli Takımı Hazırlık Kampı 04-10 Şubat 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

25 Ocak 17

Biathlon Türkiye Şampiyonası

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Biathlon Türkiye Şampiyonası 28 Ocak 2017 tarihlerinde Rize’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 27 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da Oris Otel'de yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

24 Ocak 17

Kayaklı Koşu K2 Ligi 1.Ayak yarışması

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K2 Ligi 1.Ayak yarışması (Tüm kategoriler) 26-28 Ocak 2017 tarihlerinde Ağrı’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 26 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

24 Ocak 17

2017 BİATHLON TÜRKİYE ŞAMPİYONASI YARIŞMA REGLEMANI

Yarışma reglemanı ektedir

24 Ocak 17

K2 LİGİ SPORCU LİSTESİ DÜZELTME

Liste ektedir.

23 Ocak 17

Başsağlığı Duyurusu

Biathlon antrenörlerimizden Kenan Ören'in babası Ahmet Ören vefat etmiştir.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

20 Ocak 17

K2 Ligi

K2 Ligi Kesin Sporcu Listesi ektedir

17 Ocak 17

Kayaklı Koşu Altyapı Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu yıldız çocuk minik çalışma kampı 17-27 Ocak 2017 tarihlerinde Erzurum/Kandilli'de yapılacaktır. Kampa katılacak olan görevli listesi ektedir 

17 Ocak 17

18-20 Ocak 2017 Snowboard FIS PSG

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard FIS PSG Yarışı 18-20 Ocak 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu yarışa katılacak görevlilerin listesi ektedir.

16 Ocak 17

Alp Disiplini A2 Ligi 1.Ayak Tüm Kategoriler / U12 kategorisi slalom yarışması

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A2 Ligi 1.Ayak Tüm Kategoriler / U12 kategorisi slalom yarışması  17-18 Ocak tarihlerinde Erciyes’te yapılacaktır.

17 Ocak'ta gerçekleşecek olan teknik toplantı 19:00'da City One Otel'de yapılacaktır.

Yarışmaya kafile gönderecek olan illerin otel rezervasyonlarının yapılabilmesi için federasyonumuza kafile listelerini ivedi olarak göndermeleri gerekmektedir. 

Yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

15 Ocak 17

Snowboard 1.Ayak Sonuçları

Sonuçlar ektedir.

15 Ocak 17

SEÇMELERDE A2 LİGİ'NE KATILMAYA HAK KAZANAN SPORCULAR

A2 Ligine katılmaya hak kazanan kesin sporcu listesi ektedir

15 Ocak 17

Kayaklı Koşu EYOWF Hazırlık Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu EYOWF Hazırlık Kampı 14 Ocak-10 Şubat 2017 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

KONAKLAMA : Kandilli Kamp Eğitim Merkezi

12 Ocak 17

Kayaklı Koşu K2 seçme

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K2 Ligi eleme yarışması (Tüm kategoriler) 15-17 Ocak 2017 tarihlerinde Kars/Sarıkamış’ta yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 15 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

11 Ocak 17

Başsağlığı Duyurusu

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Sekreteri Mustafa Yener, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiştir.

TSYD'den yapılan açıklamada, "TSYD Genel Sekreteri Mustafa Yener'i bir kalp krizi sonucu kaybettik. Çok üzgünüz" ifadeleri kullanıldı.

TSYD Genel Sekreteri Mustafa Yener’in cenazesi 13 Ocak cuma günü Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak ikindi namazından sonra Zincirlikuyu’daki aile kabristanında toprağa verilecektir.

Cenazeden önce saat 14.00’de TSYD Levent tesislerinde bir tören düzenlenecektir.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

11 Ocak 17

Başsağlığı Duyurusu

Bursa'da geçirmiş olduğu trafik kazası sonrasında yoğun bakımda olan sporcu Furkan Kalaycıoğlu 07 Ocak Cumartesi günü vefat etmiştir.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

10 Ocak 17

Önemli Duyuru

İl Birincilikleri yarışmaları sonucunda  A-B Grubu seçmelerine katılamayacak olan sporcular Kayseri ve Erzincan'da yapılacak olan yarışmalara kendi imkanları ile katılabilirler. Sporcular kuraya girmeyecek kategorisinde en son sporcudan sonra çıkış yapacaktır. Sporcu bu elemeler neticesinde normal kontenjanlara girerse bir üst kategoride yarışma imkanı elde edecektir.

Tüm kulüplerimize ve sporcularımıza duyurulur.

10 Ocak 17

Snowboard 1.ayak yarışı

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Snowboard 1.Ayak yarışı 13-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 13 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

Yarışmaya ait ödemeler yarışma talimatımızdaki kurallara göre yapılacaktır.
10 Ocak 17

Alp Disiplini A Grubu yarışmaları

11-13 Ocak 2016 tarihinde Erzincan’da düzenlenecek olan Alp Disiplini A Grubu yarışmaları konaklama/yemek  ihtiyacını karşılayabilecek Otel ve Restoran listesi ektedir

10 Ocak 17

Alp Disiplini B Grubu yarışması

Federasyonumuzun 2017 faaliyet programında yer alan Alp Disiplini B Grubu Eleme yarışması (tüm kategoriler) 11-13 Ocak 2017 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 11 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

10 Ocak 17

Alp Disiplini A Grubu Yarışması

Federasyonumuzun 2017 faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A Grubu Eleme yarışması (tüm kategoriler) 11-13 Ocak 2017 tarihlerinde Erzincan/Ergan Dağı’nda yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 11 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da Erzincan Gençlik Merkezi'nde yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

09 Ocak 17

Snowboard 1.Ayak Yarışması

TKF 2016-17 Faaliyet programında yer alan Snowboard 1.Ayak Yarışması 13-15 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Yarışma kategorileri ve mali hükümler TKF Yarışma Talimatında belirtiği gibi uygulanacaktır. İl Kafile Listelerinin belirtilen yaş kategorilerindeki kotalara göre hazırlanıp mutlaka İL TEMSİLCİSİ ve İL MÜDÜRLÜĞÜ onaylı olması gerekmektedir. Aksi takdirde yarışmalara katılılamayacaklardır. Listelerin en geç 12 Ocak 2017 Perşembe gününe kadar ekte verilen excel formatında girilirek scerrah@hotmail.com adresine gönderilmesini rica ederiz.

09 Ocak 17

Snowboard 1.ayak yarışması

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard 1.ayak yarışması 

13-15 Ocak 2017 tarihleri arasında Erzurumda yapılacaktır.

Yarışmaya kafile gönderecek olan illerin otel rezervasyonlarının yapılabilmesi için federasyonumuza 

Kafile listelerini ivedi olarak göndermeleri gerekmektedir. 

05 Ocak 17

ALP DİSİPLİNİ A-B GRUBU SEÇMELERİ DUYURU

TKF 2016-17 Faaliyet programında yer alan ALP DİSİPLİNİ A-B GRUBU SEÇMELERİ 11-13 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Yarışma kategorileri ve mali hükümler TKF Yarışma Talimatında belirtiği gibi uygulanacaktır. İl Kafile Listelerinin belirtilen yaş kategorilerindeki kotalara göre hazırlanıp mutlaka İL TEMSİLCİSİ ve İL MÜDÜRLÜĞÜ onaylı olması gerekmektedir. Aksi takdirde yarışmalara katılılamayacaklardır. Listelerin en geç 10 Ocak 2017 Salı gününe kadar ekte verilen excel formatında girilirek scerrah@hotmail.com adresine gönderilmesini rica ederiz.

Yarışma Yerleri:

A GRUBU- ERZİNCAN : 
11 OCAK 2017 ÇARŞAMBA TEKNİK TOPLANTI- (18:00 ERZİNCAN GHSİM GENÇLİK MERKEZİ TOPLANTI SALONU)

12 OCAK 2017 PERŞEMBE SLALOM YARIŞMASI

13 OCAK 2017 CUMA BÜYÜK SLALOM YARIŞMASI

B GRUBU- KAYSERİ : 

11 OCAK 2017 ÇARŞAMBA TEKNİK TOPLANTI- (18:00 GHSİM TARAFINDAN BELİRTİLECEK)
12 OCAK 2017 PERŞEMBE SLALOM YARIŞMASI
13 OCAK 2017 CUMA BÜYÜK SLALOM YARIŞMASI

04 Ocak 17

Başsağlığı Duyurusu

Snowboard branşında yarışlara katılan Karslı sporcumuz Bahadır Kaya vefat etmiştir.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

03 Ocak 17

Erciyes Kupası

Federasyonumuzun 2017 faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Alp Disiplini Erciyes Kupası yarışması 06-08 Ocak 2017 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 06 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da, yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

KONAKLAMA: Erciyes Kayak Evi KAYSERİ/ERCİYES

03 Ocak 17

Tüm Kulüplerin Dikkatine

Almanya Federal Cumhuriyeti, Federal Kadın ve Gençlik Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı arasında 18 Nisan 1994 tarihinde imzalanan ‘’ Gençliğe Yönelik Politikalarda İşbirliği Protokolü’’ temel alınarak, sporun gençlik faaliyetlerinde araç olarak kullanılması ve spor yoluyla entegrasyon temaları çerçevesinde Alman Olimpik Spor Birliğine ( DOSB ) bağlı Alman Gençlik Spor Birliği ( DSJ ) yetkilileri ile 01 Aralık 2016 tarihinde yukarıda belirtilen konularda işbirliği kararı alınmış ve tutanağa bağlanmıştır.

Bu kapsamda Türkiye Kayak Federasyonu’na bağlı aktif spor kulüplerinin 16-18 yaş arası sporcu gruplarının katılımıyla kulüplü sporcu değişim programı ve işbirliği faaliyetlerinde bulunmak üzere ekte yer alan kulüp bilgi ve talep formunun Türkçe \ İngilizce olarak doldurulmuş bir şekilde 15.01.2017 tarihine kadar Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı’na gönderilmesi önemle rica olunur.

Türkiye Kayak Federasyonu

03 Ocak 17

FIS Balkan Kupası

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Balkan Kupası yarışması 07-08 Ocak 2017 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 06 Ocak 2017 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: Görevli ve Hakemler Kaya Green Park otelde konaklayacaklardır.

OTEL İLETİŞİM: Ankara yolu 110. Km Cankurtaran Mevkii Karayolları Bakım İşletme Şefliği karşısı GEREDE-BOLU

TEL : 0374 325 1061

03 Ocak 17

Ağrı Kayak İl Birinciliği Sonuçları

Sonuçlar ektedir

02 Ocak 17

Alp Disiplini Milli Takım Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan FIS Uluslararası Alp Disiplini Erciyes Kupası Hazırlık kampı 05-08 Ocak 2017 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

KAMP YERİ: Erciyes Kayak Evi/ KAYSERİ/ERCİYES

02 Ocak 17

Alp Disiplini Altyapı Kampı

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk Milli Takımı Altyapı Gelişim Kampı 03-13 Ocak 2017 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

NOT: Kampa katılacak olan sporcuların lisanslarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Kamp ile ilgili Antrenör Mesut HUYUT (0507 367 7009) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

KAMP YERİ: Snowdora Ski Resort Hotel / PALANDÖKEN-ERZURUM

27 Aralık 16

EYOWF 2017 Önemli Duyuru

12-18 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum'da düzenlenecek olan, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali faaliyetinde görev alacak olan, Milli Takım Antrenörleri ve sporcularımızdan istemiş olduğumuz  EYOWF akreditasyon evrakları federasyonumuza ulaşmamış olup, evrakları ulaşmayan sporcular ve antrenörler 27 Aralık 2016  mesai bitimine kadar istenilen evrakları tarafımıza ulaştırmaz ise akreditasyonları yapılamayacaktır. Evrakları eksik olan kişilerin isimleri aşağıda belirtilmiştir.

SNOWBOARD

CAN YILMAZ YILDIRIM -RESİM

KAYAKLI KOŞU

ONUR ZEGEREK   TÜM EVRAKLAR

EVİN KAYA   TÜM EVRAKLAR

RABİA ŞEHİRLİ  TÜM EVRAKLAR

RAMAZAN OĞUR  TÜM EVRAKLAR

NAGİHAN AKPINAR  TÜM EVRAKLAR

BİATHLON

KENAN ÖREN  TÜM EVRAKLAR

YURİ MİTEV  TÜM EVRAKLAR

NİHAN ERDİLER  TÜM EVRAKLAR

OKAN ALALMA  TÜM EVRAKLAR

ADEM ATAŞ  TÜM EVRAKLAR

CİHAT DEMİR  TÜM EVRAKLAR

YASİN ÖZER  TÜM EVRAKLAR

GÜLŞAH AĞA  TÜM EVRAKLAR

BAHAR SÖNMEZ  TÜM EVRAKLAR

NAZLICAN DÜZCE  TÜM EVRAKLAR

BÜŞRA ÇELEBİ  TÜM EVRAKLAR

HAYRİ YAŞAR  TÜM EVRAKLAR

KAYAKLA ATLAMA

Pekka NİEMELA  TÜM EVRAKLAR

Frederick ZOZ  TÜM EVRAKLAR

Muhammed Ali BEDİR  TÜM EVRAKLAR

22 Aralık 16

Alp Disiplini A1 1.Ligi Açılış Yarışması

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1 1.Ligi Açılış yarışması (U14, U16 kategorileri) 25-26 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 24 Aralık 2016 tarihinde saat 18:00’da Palan Otel'de yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: Yarışmaya katılacak illerin otel konaklamasının ayarlanabilmesi kafile listelerini Federasyonumuzun 0312-285 1132 nolu faks numarasına bildirilmeleri gerekmektedir.

22 Aralık 16

Başsağlığı Duyurusu

Erzurum Sway Hotel'in sahibi Can Dikmen'in annesi vefat etmiştir.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

20 Aralık 16

Kayaklı Koşu K1 Ligi yarışması

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu K1 1.Ligi Açılış yarışması (Tüm kategoriler) 24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandille’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 23 Aralık 2016 tarihinde saat 18:00’da Palan Otel'de yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: 13 Aralık 2016 tarihinde Kayak Federasyonu Web sitesinde yayınlanan Kayaklı Koşu K1 Sporcu listesindeki sporcuların haricinde yarışmaya sporcu katılamayacaktır. Yarışmalarda Minikler kategorisi yarışmayacaktır.

Yarışmaya katılacak illerin otel konaklamasının ayarlanabilmesi kafile listelerini Federasyonumuzun 0312-285 1132 nolu faks numarasına bildirilmeleri gerekmektedir.

20 Aralık 16

Fıs Snowboard Yarışması

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Fıs Snowboard Yarışması 22-23 Aralık 2016 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu yarışa katılacak görevlilerin listesi ektedir.

20 Aralık 16

Snowboad FIS Race Görevli Listesi

Liste ektedir.

15 Aralık 16

Snowboard Fıs Yarışı A Milli Takım ve Eyowf Takımı Hazırlık Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard Fıs Yarışı A Milli Takım ve Eyowf Takımı Hazırlık Kampı 16-21 Aralık 2016tarihleri arasında  Erzurum’da yapılacaktır. 

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

15 Aralık 16

ALP ANATOLİAN CUP

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Uluslararası Alp Disiplini Anadolu Kupası yarışmaları 18-22 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum/Palandöken’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 17 Mart 2016 tarihinde saat 18:00’da, yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

14 Aralık 16

Kayaklı Koşu Sezon Bülteni

Bülten ektedir.

14 Aralık 16

Hakem ve teknik personelin eğitim seminerleri

16-18 Aralık 2016 tarihinde düzenlenecek olan hakem ve teknik personelin eğitim seminerleri katılım listesi ektedir.

Not : Ulaşım giderleri otobüs tarifesi üzerinde yapılacaktır.

13 Aralık 16

Alp Disiplini Seçme Sonuçları

12-13 Aralık 2016 tarihlerinde yapilan Alp disiplini Milli Takim elemelerinden sonra ülkemizi A Takimla birlikte FIS yarışmalarında ve EYOF'ta temsil edecek milli takım listesi ektedir. 

13 Aralık 16

KAYAKLI KOŞU K1 LİGİ SPORCU LİSTELERİ

2016-2017 sezonu kayaklı koşu k1 ligine katılacak sporcu listeleri ektedir.

Not : Lisans ve vizesi olmayan sporcular yarışmalara katılamayacaklardır  

11 Aralık 16

A1 Ligi 2. Gün Sonuçları

A1 Ligi 2. Gün Sonuçları ektedir.

11 Aralık 16

A1 Ligi 1. Gün Sonuçları

A1 Ligi 1. Gün sonuçları ektedir

09 Aralık 16

Alp Disiplini A1 1.Ligi Teknik Toplantı

Yarışma teknik toplantısı bugün saat 18:00’da Polat Hotel'de yapılacaktır.

08 Aralık 16

Önemli Duyuru

Federasyonumuz faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1 Ligi Açılış yarışması (U18-U21 ve Büyükler kategorisi) 09-11 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum/Palandöken’de yapılacaktır.

Yarışmaya kafile gönderecek olan illerin otel rezervasyonlarının yapılabilmesi için federasyonumuza kafile listelerini ivedi olarak göndermeleri gerekmektedir.

İl Müdürlüklerinin federasyonumuza göndermiş olduğu kafile listesinde yer alan kafile başkanı, idareci, antrenör, mekanisyen ve sporcuların konaklama ücretleri federasyonumuzca karşılanacaktır. Diğer görevlilerin otel ödemeleri ise kendileri tarafından karşılanacaktır..

08 Aralık 16

Önemli Duyuru

Türkiye Kayak Federasyon bünyesinde fahri veya ücretli görev yapan antrenörlerin yanı sıra kayak kulüplerinde tescilli belge ile çalışan kayak antrenörleri faaliyet programında yer alan İl, Lig seçmeleri ile tüm ulusal ve uluslararası yarışmalarda müsabık olarak yarışmamalarına karar verilmiştir. Bu durumda yarışan kişilerin katılımı geçersiz sayılır. Tüm kulüplerimize duyurulur.

07 Aralık 16

Başsağlığı Duyurusu


Eski Milli Kayakçı, Kayak Öğretmeni Seyit Ali Erdoğan vefat etmiştir.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

05 Aralık 16

Alp Disiplini A1 1.Ligi Açılış Yarışması

Federasyonumuzun 2016-2017 sezonu faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A1 1.Ligi Açılış yarışması (U18, U21 ve Büyükler kategorileri) 10-11 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 09 Aralık 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

05 Aralık 16

Başsağlığı Duyurusu

Federasyonumuzun kayak hakemlerinden ve Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli Vahit Çetin vefat etmiştir.

Cenazesi bügün Erzurum  Narmanlı camii'nde kılınacak öğle namazına mütaakip Erzurum Asri Mezarlığına defnedilecektir.

Kayak sporuna yıllarca hizmet vermiş merhuma Allah'tan rahmet ailesi ve yakınlarına sabır dileriz.

04 Aralık 16

Geçmiş Olsun Ahmet Ören

Biathlon antrenörlerimizden Kenan Ören'in babası Ahmet Ören, kalp yetmezliği ve akciğer enfeksiyonun'dan dolayı Hakkari Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımdadır.

Türkiye Kayak Federasyonu olarak Ahmet Ören’e geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.

02 Aralık 16

Snowboard A Milli ve Eyof Seçme Sonuçları

Snowboard Milli Takım seçme yarışları, 4 GS ve 4 SL olarak 01.12.2016 tarihinde Erzurum Sway Hotel’in pistinde yapıldı.

Snowboard Eyof 2017 yarışları PGS dalında gerçekleştirilmesinden dolayı Eyof Milli Takımı GS sonuçlarına göre erkekler ilk 3, kızlar ilk 4 olarak Eyof Milli Takımı’na seçilmeye hak kazanmışlardır.

Snowboard A Milli Takım seçmesi ise GS ve SL sonuçlarının toplamında ; erkeklerde ilk 2, kızlarda 1'inci sporcumuz milli takıma seçilmiştir.

Snowboard A Milli ve Eyof takımlarımızın seçme sonuçları ektedir.

30 Kasım 16

Hakem Semineri Duyurusu

2017 EYOWF Kayak Hakemleri ve Teknik Personel Semineri 02-04 Aralık 2016 tarihlerinde Erzurum Palan Otel'de yapılacaktır.

Seminere vizesini yaptırmış veya yaptıracak olan kayak hakemlerimiz katılacak olup, katılımcıların yol masrafları kendilerince karşılanacak, konaklamalar ise federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

Seminer sonrasında hakem kıyafetleri dağıtılacaktır. Vizesini yaptırmamış ve kıyafet ücretini yatırmamış olan hakemlerimiz ise seminer bitiş tarihine kadar ücretlerini yatırmaları halinde seminere katılabilirler.

Seminere katılmak isteyen hakemlerimizin isimlerini Müjdat ERCİYAS'a aşağıdaki numaradan bildirmeleri gerekmektedir.

0312 285 11 31 - Dahili 121

27 Kasım 16

Alp disiplini gelişim takım kampı

Alp disiplini alt yapı gelişim kampı 28 kasım-07 aralık 2016 tarihlerinde Erzurum'da yapılacaktır.

Kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

Kamp yeri : Sway Hotel

Antrenör irtibat : Engin Polat 0536 495 3434
24 Kasım 16

Alp Disiplini 2016-17 Sezonu Bilgilendirme Bülteni

Bülten ektedir

24 Kasım 16

A1 - A2 Ligi sporcu listeleri

A1 - A2 Ligi kesin sporcu listeleri ektedir.

24 Kasım 16

Önemli Duyuru

Teknik Kurul toplantısında alınan kararlar ektedir.

22 Kasım 16

27 Kasım - 02 Aralık Erzurum Seçme Kampı Listesi ve Kriterleri

Detaylar ektedir.

22 Kasım 16

2016-2017 Sezonu Yarışma Takvimi ( Son Güncelleme )

Teknik Kurullar toplantısında kulüplerden gelen istekler doğrultusunda 2016-2017 sezonu yarışma takviminde yapılan değişiklikler ektedir.

15 Kasım 16

U12 sporcu listesi hakkında

Alp disiplini A1 ve A2 Ligi açılış yarışmasında  U12 kategorisinde yarışacak olan sporcu isimleri, Alp disiplini teknik kurul toplantısından sonra duyurular bölümünde açıklanacaktır.

14 Kasım 16

Tüm branşlarımızın 2016-2017 faaliyet programı

2016-2017 faaliyet programı ektedir.

14 Kasım 16

Elektronik Zamanlama ve Sekreterya Kursu Sonuçları

Kurs sonuçları ektedir.

14 Kasım 16

2016-2017 Sezonu Alp Disiplini A1 ve A2 Ligi Sporcu Listeleri

2016-2017 Sezonu Alp Disiplini A1 ve A2 Ligi sporcu listeleri ektedir.

04 Kasım 16

2016-2017 Kayak Sezonu Hakem Vize Ücreti

2016-2017 Kayak Sezonu Hakem Vize ücreti aşağıdaki gibidir

Hakem (İl ve Ulusal): 75 TL

Kayak kıyafeti alan hakemlerimizin vize ücretlerini, kıyafet ön ödemesinden geriye kalan ücretle birlikte yatırmaları rica olunur.

TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi

04 Kasım 16

2016-2017 Kayak Sezonu Antrenör Vize Ücretleri

2016-2017 Kayak Sezonu Antrenör vize ücretleri aşağıdaki gibidir

Antrenör: 100 TL

Kayak Öğretici: 200 TL

Vize ücretlerinin yatırılacağı son tarih 31.12.2016'dır. 

Vize ücretlerini yatıran antrenörlerimiz, vize bandrollerini bulundukları ilin İl Temsilcisinden dekontları karşılığında alacaktır. 

TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi

03 Kasım 16

TKF 2016-18 Sezonu Kurulları

Kurullarımızda görev alan isimler ektedir.

14 Ekim 16

Elektronik Zamanlama Kursu Ders Programı

Ders Programı ektedir.

13 Ekim 16

Alp Disiplini U12-U14 Altyapı Gelişim Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini U12-U14 Altyapı Gelişim Kampı 14-24 Ekim 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

NOT : Kampa katılacak sporcular veli izin belgesi ve sağlık raporu ile kampa katılım yapabilirler. Kamp ile ilgili antrenör Engin POLAT'la (0536 495 3434) irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

KAMP YERİ : Sway Hotel / PALANDÖKEN-ERZURUM

13 Ekim 16

Elektronik Zamanlama Kursu

24-28 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara Angora Otel’de Elektronik Zamanlama Kursu yapılacaktır. 

Kursa katılmak isteyenlerin ekteki katılım formunu doldurup, en geç  21 Ekim Cuma günü saat 17:00’ye kadar mujdaterciyas@gmail.com 'a mail atmaları gerekmektedir.

Not : Kursumuzda devam zorunluluğu vardır.

Kurs başvuru ücreti : 250,00 TL

Banka IBAN NO: TR390006200077800006298801 Garanti Bankası Emek Şubesi

Dekont açıklaması: Elektronik zamanlama kursu ücreti

Konaklama ve ulaşım kursiyerler tarafından karşılanacaktır.

Federasyonun Angora Otel ile anlaşması;

Kişi başı gecelik : 85,00 TL (tam pansiyon)

İrtibat Tel : 0312 2851131 dahili: 121 

27 Eylül 16

Başsağlığı Duyurusu

Kayak Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Sümer OTO  vefat etmiştir. Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Cenazesi 27 Eylül 2016 günü Ankara Karşıyaka  Camide kılınacak ikindi namazına muteakiben defnedilecektir. 

Taziye için kardeşi Taner Oto 05325486381

08 Eylül 16

Geçmiş Olsun Göksay Demirhan

Olimpik sporcumuz ve kayak hocası olan Göksay Demirhan, Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi’nde by-pass ameliyatı olmuştur

Türkiye Kayak Federasyonu olarak Göksay Demirhan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletir, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz.

30 Ağustos 16

Başsağlığı Duyurusu

Kayak milli takım antrenörlerimizden Ertürk YAKUT'un annesi Gülşen Yakut hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi bugün ikindi namazını müteakip Gümüşhane Kabaköy köyünde toprağa verilecektir.Merhumeye Cenab-ı Allah'tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.Taziye tel ;

Bayram YAKUT:0539 347 40 14 

Ertürk YAKUT :0544 677 83 47 

24 Ağustos 16

Snowboard çocuk 1 ve minikler yaz kondisyon kampı

Snowboard çocuk 1 ve minikler yaz kondisyon kampının yapılacağı otelin  bulundugu Sarıkamiş ilçesine il dışından gelecek sporcuların transferlerinin yapılmasının sağlanabilmesi için gelis ve gidis saatleri konusunda antrenörlerimizden TUNCAY KAYA ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Telefon:0544 639 73 50

23 Ağustos 16

Snowboard Çocuk 1 ve Minik Takımı Yaz Kondisyon Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard Çocuk 1 ve Minik Takımı Yaz Kondisyon Kampı 29 Ağustos- 07 Eylül 2016 tarihlerinde Sarıkamış KARS ’da yapılacaktır. 

Kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

22 Ağustos 16

Kayaklı Koşu A Milli Takımı Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Milli A Takımı Hazırlık Kampı 25 Ağustos-08 Eylül 2016 tarihlerinde Erzurum/Palandöken Sway Otel'de yapılacaktır.

Kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

22 Ağustos 16

Kayaklı Koşu Eyowf Takımı kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu EYOWF Milli Takımı Antrenman Kampı 24 Ağustos-10 Eylül 2016 tarihlerinde Erzurum/Palandöken Sway Otel'de yapılacaktır.

Kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

22 Ağustos 16

Kayaklı Koşu Yıldız Takımı Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Yıldızlar takımı antrenman kampı 24 Ağustos-10 Eylül 2016 tarihlerinde Erzurum/Palandöken Sway Otel'de yapılacaktır.

Kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

18 Ağustos 16

Alp Disiplini U12 -U14 Gelişim Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini U12 - U14 Gelişim Kampı 21-31 Ağustos 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

16 Ağustos 16

Alp Disiplini EYOWF Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini EYOWF Aday Takımı Yaz Kondisyon Kampı 20-31 Ağustos 2016 tarihlerinde Ankara/Eryaman’da yapılacaktır.

Kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

NOT : Kampa katılacak sporcuların Milli Takım Antrenörü Ersin BEYDÜZ (0536 371 2087) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

15 Ağustos 16

Hakem Kıyafeti

Hakem kıyafetlerinin yaptırılabilmesi için müracaat ve peşinat yatırma süresi en son tarih 20.08.2016 olarak belirlenmiştir.Bu tarihten sonra yatırılacak kıyafet ücreti üretici  firmanın ekstra üretimine gireceğinden yeni ücret belirlemiş olup 500,00 TL ye çıkacak olup,ürün teslim garantisi de verilememektedir.

10 Ağustos 16

Alp Disiplini Çocuk Takımı Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk Takımı Yaz Kondisyon Kampı 29 Ağustos-09 Eylül 2016 tarihlerinde Bilecik/Bozüyük’te yapılacaktır.

Kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

NOT : Kampa Katılacak Sporcuların Milli Takım Antrenörü İbrahim YILDIRIM (0530 776 2432) ile irtibata geçmeleri ve mazeret dilekçesi gönderecek olanların ise kayakfederasyonu@gmail.com adresine mail göndermeleri gerekmektedir.

08 Ağustos 16

Alp Disiplini A Milli Takımı Kondisyon Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A Milli Takımı Kondisyon Kampı 10-24 Ağustos 2016 tarihlerinde Bolu’da yapılacaktır.

Kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

29 Temmuz 16

Yaz kondisyon kampı izin belgesi

Antrenmanlara katılacak olan sporcularımızın aileleri tarafından izin belgesini doldurması gerekmektedir. 

İzin belgesi ve sağlık raporu olmayan sporcu antenmanlara alınmayacaktır.

İzin belgesi ektedir.

28 Temmuz 16

Mhk Kıyafet Numunesi

Kıyafet numunesi ektedir. 

Not : MHK kıyafet numunesindeki değişiklikler PDF dosyasında gösterilmiştir.

27 Temmuz 16

Kamp Duyurusu

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard Büyükler ve EYOWF Aday Takım Kampı 03-13 Ağustos 2016 tarihlerinde Palandöken ERZURUM ’da yapılacaktır.

Kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

26 Temmuz 16

Kamp Duyurusu

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard Çocuk 1 ve Minik Takımı Yaz Kondisyon Kampı 03-12 Ağustos 2016 tarihlerinde Bozüyük BİLECİK ’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ekte gönderilmiştir.

Bilgi ve gereğini arz ederim.

26 Temmuz 16

Alp Disiplini Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini EYOWF Aday Takımı Yaz Kondisyon Kampı 28 Temmuz-08 Ağustos 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

21 Temmuz 16

Önemli Duyuru

02-12 Ağustos 2016 tarihlerinde Rize'de düzenlenecek olan, Alp Disiplini Çocuk Takımı Yaz Kampına katılacak olan kafilemizin Trabzon havalimanından-Rize Kamp Eğitim Merkezine transferi Federasyonumuz tarafından yapılacaktır.

Sporcu velilerinin Milli Takım Antrenörü İBRAHİM YILDIRIM ile irtibata geçmeleri ve Trabzon havalimanına iniş saatlerini bildirmelerini rica ederiz. 

İBRAHİM YILDIRIM : 0530 776 24 32

19 Temmuz 16

Duyuru

Federasyonumuz sitesinde yayınlanan 2016 yılı faaliyet programımızda yer alan, 21 Temmuz-04 Ağustos 2016 tarihlerinde Erzurum'da düzenlenecek olan, Alp Disiplini EYOWF Aday Takımı Kampı ileri bir tarihe ertelenmiştir.
Kampa katılacak olan görevli ve sporculara duyurulur.

15 Temmuz 16

Tekerlekli Kayak Uluslararası FIS Yarışı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Tekerlekli Kayak Uluslararası FIS yarışı 23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde Düzce/Kaynaşlı’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 22 Temmuz 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli, hakem listesi ekte gönderilmiştir.

KONAKLAMA : Gazelle Resort Otel / Karacasu Mevkii BOLU

15 Temmuz 16

Alp Disiplini Çocuk Takımı Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Çocuk Takımı Yaz Kondisyon Kampı 02-12 Ağustos 2016 tarihlerinde Rize’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak görevli ve sporcu listesi ektedir.

13 Temmuz 16

Hakem Kıyafet Duyurusu

Türkiye Kayak Federasyonu 2016-2017 Kayak sezonunda görev alacak hakemlerimiz için müsabakalarda kullanılmak üzere Kayak Montu, Salopet, Sırt Çantası ve Suluk temin edilecektir. Söz konusu malzemelerin ücreti Erkek: 345 TL Bayan: 325 TL'dir. Faydalanmak isteyen hakemlerimizin 29 Temmuz 2016 tarihine kadar federasyonumuzun aşağıda belirtilen hesap numarasına ön ödeme ücreti olarak 100 TL yatırarak isim ve beden numaralarını dekontla birlikte federasyonumuzda sicil lisans bölümünden Müjdat Erciyas bey'e aşağıda belirtilen mail adresi üzerinden iletmeleri önemle rica olunur.

mujdaterciyas@gmail.com 

TR 39 0006 2000 7780 0006 2988 01 Garanti Bankası Emek Şubesi

BİLGİ: Kıyafetler dar kesim olduğundan dolayı beden numaraları verilirken bu dar kesim dikkate alınarak verilmelidir. Beden numaralarının yanlış verilmesi halinde sorumluluk tamamen kişiye aittir. 

NOT:  2016/2017 sezonunda vize yaptıracak ve müsabakalarda görev alacak olan Hakemlerin Kıyafet yaptırmaları zorunludur. Kıyafeti olmayan Hakemlere vize yaptırmış olsalar dahi MHK tarafından görev verilmeyecektir.

21 Haziran 16

Başsağlığı Duyurusu

Türkiye Kayak Federasyonu, eski genel sekreterlerimizden Prof. Dr. Kadir Gökdemir vefat etmiştir. 

Cenazesi yarın (22 Haziran Çarşamba ) Gazi Üniversitesi'nde yapılacak olan törenden sonra Karşıya Mezarlığı'na defnedilecektir. 

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

20 Haziran 16

Kurs Sonuçları

04-18 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen antrenör kursu sonuçları ektedir.

17 Haziran 16

Başsağlığı Duyurusu

Türkiye Kayak Federasyonu, Alp Disiplini Milli Takımı sporcularımızdan Serdar Deniz'in babası Hüseyin Deniz vefat etmiştir. 

Hüseyin Deniz'in cenazesi, yarın öğle saatlerine yetişirse Gaziantep Bilek Mahallesi İlçesi'nde bulunan Bilek Camii'sinde cenaze namazı kılınacaktır.

Cenazenin öğle namazına yetişememesi durumunda, ikindi namazında Bilek Camii'sinde cenaze namazı kılınacaktır.

Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.


13 Haziran 16

Olağan Mali Genel Kurul Tutanakları

Ektedir

24 Mayıs 16

Spor Genel Müdürlüğü Tarafından Açıklanan Resmi Delege Listesi

Ektedir.

04 Mayıs 16

Başsağlığı Duyurusu

Kayak Federasyonu 2'nci Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Gültekin Çeki, 89 yaşında Antalya'da hayata veda etti.

Gültekin Çeki'nin cenazesi, yarın öğle vakti Muratpaşa Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Andızlı Mezarlığı'nda defnedilecek.

Kayak camiası olarak merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

03 Mayıs 16

Miraç Kandili

Miraç Kandilinizi kutlar, hayırlara vesile olmasını dileriz.

25 Nisan 16

Önemli Duyuru

Olağan Mali Kurul Geçici Delege listesi ile ilgili duyuru ektedir.

25 Nisan 16

Geçici Delege Listesi

Olağan Mali Kurul Geçici Delege Listesi ektedir.

16 Nisan 16

Başsağlığı Duyurusu

TKF'nin Kastamonu İl Temsilcisi Fırat Çoşkun'un babası vefat etmiştir.  Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Fırat Çoşkun : 0530 746 89 87

11 Nisan 16

Bütünleme Kursları Toplantısı

Alp Disiplini, Snowboard, Kayakli Koşu ve Kayak Öğretici Bütünleme Kursları toplantısı 12 Nisan 2016 Salı günü saat: 20.00'de Dedeman Ski Lodge'da yapılacaktır. Katılacak kursiyerlerin kayıt evrakları ile birlikte gelmeleri rica olunur.

09 Nisan 16

Başsağlığı Duyurusu

TKF'nin Kayaklı Koşu Milli Takım Antrenörü Mükerrem YILMAZ'ın kuzeni vefat etmiştir.  Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Mükerrem YILMAZ : 0544 534 95 32

08 Nisan 16

Başsağlığı Duyurusu

TKF'nin Erzincan İl Temsilcisi Hikmet Özdemir'in yeğeni vefat etmiştir.  Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

Hikmet Özdemir : 0532 565 58 57

07 Nisan 16

2016-2017 öğretim döneminde liseye yeni başlayacak sporcu öğrencilerimizin dikkatine !

İlgili belge ektedir.

06 Nisan 16

Mali Genel Kurul Toplantısı

Türkiye Kayak Federasyonun Olağan Mali Kurulu 01 Haziran 2016 Çarşamba günü Ankara'da yapılacaktır. Mali Genel Kurul takvimi ektedir. 

İtirazlar için Türkiye Kayak Federasyonuna ait  Garanti Bankası Emek Şube 6298801 nolu hesaba 2000 TL yatırılması gerekmektedir. 

05 Nisan 16

Enka Okulları Genel Müdürlük Kontenjanı ile Burslu Okutulacak Sporcu Duyurusu

Duyuru ektedir.

04 Nisan 16

Antrenör Kursu Bütünleme Tarihleri

05 Nisan 2016 Salı

Sporda Yönetim ve Organizasyon

Spor Sosyolojisi

06 Nisan Çarşamba

Sporda Ölçme ve Değerlendirme

Sporda Öğretim Yöntemleri

07 Nisan Perşembe

Psikomotor Gelişim

Spor Fizyolojisi

08 Nisan Cuma

Spor Dalı Gözlem ve Değerlendirme

Spor Psikolojisi

09 Nisan Cumartesi

Spor ve Beslenme

10 Nisan Pazar

Beceri Öğrenimi

Sporcu Sağlığı

11 Nisan Pazartesi

Genel Antrenman Bilgisi

13 Nisan Çarşamba 

Özel Antrenman Bilgisi

13-14 Nisan Çarşamba-Perşembe

Spor Dalı Teknik Taktik

Tüm branşlar için geçerli bütünleme sınavları gün içerisinde ders durumlarına göre yapılacaktır. 

04 Nisan 16

Kayak Antrenörlüğü Grupları

Grup listeleri ektedir

04 Nisan 16

Türkiye Kayak Federasyonu Alp Disiplini 2. ve 3. Kademe Kurs Programı Eğitim Müfredatı

Eğitim Müfredatını indirmek için tıklayın 

Malzeme ve Pist kurallarını indirmek için tıklayın 

03 Nisan 16

Alp Disiplini 2. ve 3. Kademe Antrenör Kursu Bilgilendirme Toplantısı

04.04.2016 Pazartesi günü Saat: 20:00'de Dedeman Ski Lodge Otel'de yapılacaktır. Kursiyerlere duyurulur.

01 Nisan 16

Alp Disiplini Kademe Kursları için bilgilendirme

Kurs müfredatında bulunan slalom tekniği ve kapı geçişlerinden dolayı kursiyerlerin kursa kask, dizlik ve batonluk ile gelmeleri önemlidir.

31 Mart 16

Antrenör Gelişim Semineri Duyurusu

Antrenör Gelişim Seminer Programı Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde düzenlenecektir. 

Seminer Programı:

02 Nisan 2016 Cumartesi

Saat 13:00 : Spor Yaralanmalarında İlk Yardım

Saat 16:00 : Ergen ve Çocuk Sporcuların Gelişimi

03 Nisan 2016 Pazar

Saat 10:00 : Sporcularda Besinsel Ergojenik Yardım

Saat 13:00 : Kayakta Kondisyon Gelişimi

Antrenör Kurs Kayıtları ise 01-04 Nisan 2016 tarihleri arasında TKF Erzurum İktisadi 
İşletmesi'nde yapılacaktır.

30 Mart 16

Başsağlığı Duyurusu

TKF'nin Eğitim Direktörü Cem İldir'in kayınpederi vefat etmiştir. Kayak camiası olarak merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.

28 Mart 16

Antrenör Kursu ve Seminer Hakkında Bilgilendirme

1) Antrenör Gelişim Semineri tarihi 02-03 Nisan 2016 olarak değiştirilmiştir. Seminer Erzurum Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde gerçekleştirilecektir.

Seminer Katılım Ücreti: 150 TL

2) Milli Sporcular antrenör kursu katılım ücretlerini %50 indirimli ödeyeceklerdir.

3) Bütünleme sınav tarihleri ileriki bir zamanda açıklanacaktır.

4) Konaklama İçin:

Grand Erzurum Otel: 1 kişi: 80 TL

Dedeman Ski Lodge: 1 kişi: 150 TL

                                   2 kişi: 180 TL 

                                  3 kişi: 240 TL

Palan Otel              : 1 kişi 125 TL

                                 2 kişi 180 TL

                                 3 kişi 240 TL

Polat Otel:                  1 kişi: 150 TL

                                  2 kişi: 200 TL

                                  3 kişi 300 TL

5) Ücretler Garanti Bankası Emek Şubesi TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 hesabına yatırılacaktır.

6) Kurs kayıt evraklarının kurs başlangıcında elden teslim edilmesi, herhangi başka bir yere (kargo, fax v.s.) gönderilmemesi önemle rica olunur.

28 Mart 16

2015-2016 Sezonu Alp Disiplini K1 ve K2 Ligi FED Puanları

Fed Puanları listesi ektedir

28 Mart 16

Veteranlar Yarışması Sonuçları

Sonuçlar ektedir

25 Mart 16

Snowboard Türkiye Şampiyonası Kazananlar

Kazananlar ektedir

25 Mart 16

Veteranlar Yarışı

Kayak Federasyonu Başkanlığı 2016 yılı faaliyet programında yer alan Veteranlar Yarışı 27 Mart Pazar günü Dedeman Otel / Palandöken’de  gerçekleşecektir.

Yarışma Teknik Toplantıları 26 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de Federasyon binasında yapılacaktır.

3 kategoriden oluşacak yarışlar ;

30-40 yaş arası,

40-50 yaş arası,

50 yaş üzeri kadın ve erkek yarışmacıların katılımıyla gerçekleşecektir.

Sporcularımıza başarılar dileriz.

24 Mart 16

Snowboard Cross Görevli Listesi

Snowboard Cross Görevli Listesi ektedir.

22 Mart 16

Antrenör Gelişim Semineri

2016 yılı Antrenör Gelişim Semineri 1-2 Nisan 2016 tarihleri arasında Erzurum'da yapılacaktır.

Seminerin programı ve yapılacağı yer ile ilgili bilgiler ilerleyen günlerde sitemizden duyurulacaktır.

22 Mart 16

Antrenör Yetiştirme Kursu

2016 yılı Antrenör Yetiştirme Kursları (Alp Disiplini 2. ve 3. Kademe) 04-18 Nisan 2016 tarihleri arasında Erzurum'da yapılacaktır. Kursa katılmak isteyen kursiyerlerin ekteki katılım formlarını doldurarak, formun alt kısmında yer alan ve kendilerinden istenilen evrakları eksiksiz ve sıralı bir biçimde kursa katılım sırasında teslim etmeleri gerekmektedir.

Alp Disiplini, Kuzey Disiplini ve Snowboard (tüm kademeler) bütünleme kursları yine aynı tarihlerde Erzurum'da yapılacaktır. Bütünlemeye katılacak olan kursiyerlerin kademelerine ait olan ekteki formu doldurarak kursa katılım sırasında teslim etmeleri gerekmektedir.

Antrenör Kurs Ücretleri

Alp Disiplini 2. Kademe: 1250 TL

Alp Disiplini 3. Kademe: 1500 TL

Bütünleme Kurs Ücreti: 100 TL

Bütünleme Kursuna katılacak kursiyerlerin;

2 adet fotoğraf

Sağlık raporu

Adli sicil kaydı

Cezası yoktur yazısı ile birlikte başvurmaları gerekmektedir.

TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01
22 Mart 16

Snowboard Türkiye Şampiyonası Hakem Listesi

Snowboard Türkiye Şampiyonası Hakem Listesi ektedir.

21 Mart 16

Snowboard Türkiye Şampiyonası Görevli Listesi

22-24 Mart tarihlerinde Snowboard Alpine Türkiye Şampiyonası , 24-26 Mart tarihlerinde UNİLİG Snowboard Alpine , 25-26 Mart tarihlerinde  FIS  (SBX) Snowboardcross Open  yarışmalarının görevli listesi ;

                                                                                                                                       

1-Dieter krassing 

2-Serdar Özger                     

3-Berkcan  Önem                 

4-Yusuf   Tangüzel                

5- Sevda    Özgüven              

6-Tarkan    Usta                     

7- Ahmet    Uğurlu                

8-Nergiz      Onaran              

9-Ramazan   Mermi              

10-Ömer    Kurtuluş              

11-Caner   Altun                    

12-Gamze  Demirci              

13-Ahmet  Çelik                    

20 Mart 16

SNOWBOARD FİNAL ETABI DUYURUSU

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Kararı gereğince:

Snowboard’ta 2. Etap yarışmasının iptalinden oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için 2014-2015 sezonunda Türkiye Şampiyonası'nda ilk 3 dereceye giren sporcuların final yarışmasına girmelerine hak tanınmasına, ayrıca 1. Etap yarışına giremeyip rapor alan sporcuların raporlarının reddine karar verilmiştir.

Türkiye Kayak Federasyonu

20 Mart 16

K1 Final Etabı slalom sonuçları

K1 Final Etabı slalom sonuçları ektedir.

16 Mart 16

Alp Disiplini Final Yarışmaları

Kayak Federasyonu Başkanlığı 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini tüm kategoriler final yarışmaları 18-20 Mart 2016 tarihlerinde Erzurum/Palandöken'de yapılacaktır.


Yarışma Teknik Toplantıları 18 Mart 2016 tarihinde saat 18:00'da yapılacak olup, görevli ve hakem listesi ektedir.

16 Mart 16

Alp Disiplini Türkiye Finali Yarışma Görevli Listeleri

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 LİGİ TÜM KATEGORİLER FİNAL YARIŞMASI (SL*GS) 

MİNİKLER KAYAK FESTİVALİ  (GS)

DUYURUSU

Değerli Alp Disiplini Camiası

Kayak Alp Disiplini 2015-16 sezonu, K1 ve K2 Ligi tüm kategoriler final yarışması ve Alp Disiplini Minikler Kayak Festivali 18-20 Mart 2016 tarihinde Erzurum’ da yapılacaktır. Otellere giriş 18 Mart 2016 Cuma, çıkış 20 Mart 2016 Pazar günü olacaktır. Konaklama ile ilgili bilgiyi TKF Erzurum Ofis Müdürü Selçuk YILDIRIM’ dan alabilirsiniz (0534 355 35 74)

Yarışmalarda hava durumuna göre yapılacak hazırlıklar dikkate alınarak Konaklı (U16 ve Üst Kategoriler) ve Palandökenin muhtelif pistlerinde düzenlenecektir. Yarışmaların yapılacağı pistler hava şartları göz önüne alınarak, Cuma günü netlik kazandırılacak olup, yarışma öncesi antrenman yapmaya açık olacaktır. Güvenlik açısından antrenman için takımların toplu ve antrenörleri ile birlikte gelmesi gerekmektedir.

Alp Disiplini Minikler Kayak Festivali:

19 Mart 2016 tarihinde saat 15:30’ da SWAY otel Pistinde GS yarışması olarak yapılacaktır. Yarışmada lisans zorunluluğu yoktur, sporcu adına düzenlenmiş sağlık raporu, kimlik belgesi, bir adet fotoğraf ve veli muvafakat belgesi getirmesi zorunludur. 

Yarışmalar aynı pistten iki iniş olarak yapılacak olup sporcunun yaptığı en iyi zamana göre sıralaması belli olacaktır. Yarışma kategorileri aşağıda belirtilmiş olup, ayrı ayrı değerlendirilecektir, sporcuların kask takması zorunludur.

2006 Doğumlu Kız-Erkek sporcular 1-4 madalya, diğerlerine katılım sertifikası

(1-3 dereceye giren sporcular seneye K1 Liginden yarışmalara katılacaktır)

2007 Doğumlu Kız-Erkek sporcular 1-4 madalya, diğerlerine katılım sertifikası

2008 Doğumlu Kız-Erkek sporcular 1-4 madalya, diğerlerine katılım sertifikası

YARIŞMALARIN PROGRAM DETAYLARI:

18 MART 2016 Cuma:

17:00 Minikler Kayak Festivali Kayıt (Eski Kayak Evi), yarışma ofisi)

18:30 Takım Kaptanları Toplantısı (Özelleştirme Dairesi Oteli-Eski Kayak Evi)

19 MART 2016 Cumartesi: 

Sabah SL Yarışması ve 1. Gün Madalya Töreni 

Ö. Sonra Minikler Kayak Festivali ve Madalya Töreni (SWAY OTEL)

20 MART 2016 Pazar: 

Sabah GS Yarışması ve 2. Gün Madalya Töreni 

Alp Disiplini K1-K2 Ligi Türkiye Şampiyonluğu Kupa töreni

15 Mart 16

Snowboard Türkiye Şampiyonasına Katılacak Sporcular

     22/24 Mart 2016 tarihinde Palandöken / ERZURUM ‘da yapılması düşünülen  Snowboard  Alpin  Final  Türkiye Şampiyonasına  T.K.F yarışma talimatnamesi 10. Mad. ( d ) bendine göre ekte kategori limitlerine göre sıralanmış sporcularımız katılma hakkı kazanmıştır.

Snowboard  Teknik  Kurulu

NOT: Raporlu sporcular hakkındaki karar 19.03.2016 tarihinde yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısında değerlendirilecek ve duyurusu yapılacaktır

13 Mart 16

K12 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve penaltı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması 2

K12 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve penaltı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması ektedir.

13 Mart 16

K12 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve penaltı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması

K12 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve penaltı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması ektedir.

13 Mart 16

K1 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve Penaltı Puanı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması 2

K1 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve Penaltı Puanı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması ektedir.

13 Mart 16

K1 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve Penaltı Puanı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması

K1 Ligi Tüm Kategoriler Kız-Erkek Fed Puanları ve Penaltı Puanı Hesaplama Tabloları ve İller Puan Sıralaması ektedir.

13 Mart 16

K2 Ligi U12 Kız-Erkek Fed Puanları ve penaltı Puanı Hesaplama Tabloları

K2 Ligi U12 Kız-Erkek Fed Puanları ve penaltı Puanı Hesaplama Tabloları ektedir.

13 Mart 16

K1 LİGİ U12 KIZ-ERKEK FED PUANLARI VE PENALTI PUANI HESAPLAMA TABLOLARI

K1 ligi U12 Kız-Erkek Fed Puanları ve Penaltı Puanı Hesaplama Tabloları ektedir.

12 Mart 16

Alp Disiplini yarışması

Federasyonumuz 2016 yılı faaliyet programında yer alan Uluslararası Alp Disiplini Anadolu Kupası Slalom yarışması 14-15 Mart 2016 tarihlerinde, Uluslararası Alp Disiplini Anadolu Kupası Büyük Slalom yarışması ise 16-17 Mart 2016 tarihlerinde Erzurum/Konaklı'da yapılacaktır.
Yarışma görevli ve hakem listeleri ektedir.

12 Mart 16

Kayaklı Koşu yarışma duyurusu

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Uluslararası Kayaklı Koşu FIS yarışı 15-16 Mart 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli'de yapılacaktır.
Yarışma Teknik Toplantısı 14 Mart 2016 tarihinde saat 18.00'da yapılacak olup, görevli ve hakem listesi ektedir.

04 Mart 16

Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası yarışması (tüm kategoriler) 08-10 Mart 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 08 Mart 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.


04 Mart 16

Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası

Federasyonumuz 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası yarışması 08-10 Mart 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli'de yapılacaktır.

Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan sporcu listesi ektedir.

Listeye ek olarak; milli takım kampı veya uluslararası yarışmalara katıldıkları için Grup Yarışmalarına katılamayan, aşağıda isimleri bulunan sporcular da Türkiye Şampiyonası'na katılabileceklerdir :


Hamza Dursun  Erzincan
Ömer Ayçiçek  Van
Yusuf Keser    Ağrı
Ferdi Ertaş      Bitlis
Mevlut Oğur  Ağrı
Yonca Karademir Erzurum
Seher Kaçmaz  Ağrı

Kayaklı Koşu Camiasına duyurulur....

03 Mart 16

Yarışma İptal Duyuruları

ALP DİSİPLİNİ
  • 07-09.03.2016 tarihleri arasında ULUDAĞ  / BURSA  da yapılması planlanan Uluslararası Erdinç BAYSAL Çocuk Kupası kar koşulların uygun olmaması nedeni ile,
SNOWBOARD
  • 04/06 MART  2016 tarihinde ULUDAĞ  / BURSA  da yapılması düşünülen Snowboard Freestyle  yarışmasının  hava  ve kar koşulların uygun olmaması nedeni ile,
  • 16 Şubat 2016 tarihinde yayınlanmış olan  Snowboard  Alpine-2. Ayak  erteleme yazısına istinaden; Snowboard Alpine 2. Ayak  yarışmasının çoğu kayak merkezlerinde kar olmayışı , yarışma takvimlerinin sıkışması  nedeni ile  ve  zamanlama ekibinin programının yoğunluğundan dolayı, 
yarışmaların teknik kurulun bilgisi ve yönetim kurulunun kararı ile  iptal edilmiştir.
Tüm camiamıza duyurulur
03 Mart 16

Kayaklı Koşu tarih değişikliği

Federasyonumuzun Kayaklı Koşu Faaliyet Programında daha önce 10-12 Mart 2016 tarihinde yapılacağı açıklanan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası, 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan YGS sınavından dolayı 08-10 Mart 20016 tarihlerinde yine Erzurum/Kandilli'de yapılacaktır.

Yarışmaların teknik toplantısı  8 Mart 2016 Salı günü saat 18.00 de yapılacaktır.

Türkiye Kayak Federasyonu YGS sınavına girecek olan tüm öğrenci-sporcularına başarılar diler.

23 Şubat 16

Bilgilendirme duyurusu

Kayak Federasyonu Başkanlığı 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini Milli Takım Hazırlık Kampı 26-29 Şubat 2016 tarihlerinde, FIS Uluslararası Alp Disiplini Erciyes Kupası yarışması ise 01-02 Mart 2016 tarihlerinde Kayseri/Erciyes'te yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak ve yarışmada ülkemizi temsil edecek Antrenör ve sporcularımızın isim listesi aşağıda belirtilmiştir. Antrenör ve sporcularımıza duyurulur.

ANTRENÖRLER 

YUSUF DİLİK

YUSUF KARTA

KÜRŞAT ÜSTÜNDAĞ

ŞÜKRÜ USTA

DURAN DEMİRYÜREK

MERT DEĞİRMENCİ

MUSTAFA İNCİ

ERKEKLER 

SERDAR DENİZ

LEVENT TAŞ

EMRE ŞİMŞEK

NİHAT ENES LİMON

MUSTAFA TOPALOĞLU

HALİT SEYLAN

SAİT DEMİR

CENK USTA

CAN BOSTAN

ALİ ZİNCİRKIRAN

BAYANLAR

ÖZLEM ÇARIKÇIOĞLU

SELİN AÇIKGÖZ

LARA PELİN TAMER

ECE İŞ

BUKET ÇETİNKAYA

SELİN SPENCER ÇİLOĞLU

AYŞE DURLU

23 Şubat 16

Yarışma duyurusu

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard PGS World Cup yarışması 27 Şubat 2016 tarihlerinde Kayseri/Erciyes'de yapılacaktır.
Yarışma Teknik Toplantısı 26 Şubat 2016 tarihinde saat 18:00'da yapılacak olup, görevli ve hakem listesi ektedir.

19 Şubat 16

Alp Disiplini Yarışma Tarihi Değişikliği

13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan YGS sınavından dolayı daha önce açıklanan U18-U21 ve büyükler kategorisi Türkiye ayağı 11-13 Mart 2016 yerine 18-20 Mart 2016 tarihinde yapılacaktır. Tüm camiamıza duyurulur

19 Şubat 16

Duyuru

Kayaklı Koşu Anadolu Yıldızlar Ligi yarışması 19-21 Şubat 2016 tarihinde Erzurum/Kandilli'de düzenlenecektir.
Yarışma Teknik Toplantısı 19 Şubat 2016 tarihinde Kayak Federasyonu Başkanlığı İktisadi İşletme ofisinde yapılacak olup, görevli listesi ektedir. 

16 Şubat 16

ÖNEMLİ DUYURU

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI’NA ANKARA 

13 Şubat 2016 Tarihin’de www.tkf.org.tr  de  duyurular bölümünde yayımlanan  yazımıza 19/21 Şubat 2016 tarihinde KAYSERİ /ERCİYES de yapılması düşünülen  Snowboard Alpin 2.ayak yarışmasının  Erciyes A.Ş  ile yapılan görüşmeler sonucunda yarışmayı yapmayı planladığımız FIS onaylı  Wordcup pistinin  yarışmadan önce hava sıcaklığının artması,  pistin deforme olabileceğini erimenin hızlanabileceğini ve  Wordcup  yarışması öncesi Antrenman pisti olarak da kullanılacağından Eciyes A.Ş nin bahse geçen pistin tarafımıza tahsis edilemeyeceğini bildirmesi üzerine yapılacak etap yarışmalarının   ileriki bir tarihe ertelenmesi  karı alınmıştır. 

Bilgilerinize arz ederim ;  

Snowboard Teknik Kurulu

15 Şubat 16

Alp Disiplini K1-K2 2.Ayak yarışması

Federasyonumuz faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K1-K2 2.Ayak yarışması (U12-U14-U16 kategorileri) 16-18 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 16 Şubat 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

14 Şubat 16

BİATHLON GÖREVLİ LİSTESİ

17 ŞUBAT- 12 MART 2016 BİATHLON MİLLİ TAKIM HAZIRLIK KAMPI GÖREVLİ ANTRENÖR VE SPORCU LİSTESİ EKTEDİR.

13 Şubat 16

SNOWBOARD İkinci etap yarışma ve milli takım seçme duyurusu

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI’NA ANKARA 

                                                                           12 ŞUBAT 2016

19-21 ŞUBAT 2016 tarihinde KAYSERİ / ERCİYES te yapılması düşünülen Snowboard Alpine – 2. Ayak  yarışmaları etap sonucu  ve dereceleri göz önünde bulundurularak; 

Yarışma takviminde 2000/2001 doğumluların ilk dört (4) ‘e girenleri ve +16 yaş grubunun ilk  (2) ikisi  22 /27 ŞUBAT 2016  tarihinde MİLLİ TAKIM kampına katılacaktır.

Etap yarışmasına katılacakların  mali hükümlere uyan sporcularımızın ücretleri karşılanacaktır;


Gereğini Bilgilerinize arz ederim ; 


Snowboard Teknik Kurulu

12 Şubat 16

ÖNEMLİ DUYURU

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 LİGİ (U12-U14 VE U16 KATEGORİLERİ 2.AYAK YARIŞMASI  

Değerli Alp Disiplini Camiası

Kayak Alp Disiplini 2015-16 sezonu, K1 ve K2 Ligi U12-U14 ve U16 kategorileri ikinci ayak yarışması, Alp Disiplini Anadolu Yıldızlar Ligi ve Minikler Kayak Festivali yarışmalarının 16-18 Şubat 2016 tarihlerinde Bursa/Uludağ’da düzenleneceğini web sitemizden duyurmuştuk.

Teknik Kurul ve İl Temsilcisinin yerinde yaptığı incelemeler ile hava durumunun gösterdiği yarış gününün açık olmasına rağmen hava sıcaklığı 10(°C)  ve üzerinde olacağı daha önceki günlerde de yağmur olduğu görülmektedir.

Bu sebepten dolayı sporcuların riske edilmemesi ve yarışın daha sağlıklı yapılabilmesi için yarışmalar aynı tarihlerde Erzurum’da yapılacaktır.

Ayrıca; yine aynı tarihlerde Bursa/Uludağ’da yapılacak olan Minikler Festivali yarışması ise FIS Uluslararası Çocuk Kupası yarışması öncesinde veya sonrasında yapılacaktır.

Tüm Kulüplerimize duyurulur…

Türkiye Kayak Federasyonu

          Yönetim Kurulu

12 Şubat 16

BAŞSAĞLIĞI DUYURUSU

Kars bölgesi hakemlerimizden sn. Abdurrahman KAYA'nın kızı Defne Tuanna KAYA geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. merhumeye allahtan rahmet kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.


Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı

11 Şubat 16

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 LİGİ (U12-U14 VE U16 KATEGORİLERİ 2.AYAK YARIŞMASI

Değerli Alp Disiplini Camiası

Kayak Alp Disiplini 2015-16 sezonu, K1 ve K2 Ligi U12-U14 ve U16 kategorileri ikinci ayak yarışması, Alp Disiplini Anadolu Yıldızlar Ligi ve Minikler Kayak Festivali yarışmalarının 16-18 Şubat 2016 tarihlerinde Bursa/Uludağ’da düzenleneceğini web sitemizden duyurmuştuk.

Ancak; Bursa/Uludağ’daki olumsuz hava şartlarından dolayı yarışmanın düzenlenmesi ile ilgili kesin karar 12 Şubat 2016 tarihinde web sitemizden duyurulacaktır.

09 Şubat 16

KAYAKLI KOŞU KAMPI YILDIZ ÇOCUK MİNİK

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Yıldız-Çocuk-Minik Kar üstü antrenman kampı 09-29 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

09 Şubat 16

KAYAKLI KOŞU KAMPI

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Milli Takım Hazırlık Kampı 10-19 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

05 Şubat 16

Yarışma tarih değişikliği

Alp Disiplini Camiasının dikkatine....
Kayak Federasyonu Başkanlığı 2016 yılı faaliyet programında yer alan 15-17 Şubat 2016 tarihlerinde Bursa/Uludağ'da düzenlenecek olan,  Alp Disiplini K1-K2 Ligi 2.Ayak yarışması (U12-U14-U16 kategorileri) Bursa/Uludağ otellerindeki yoğunluk nedeniyle 16-18 Şubat 2016 tarihine alınmıştır.
Tüm Camiamıza duyurulur.

04 Şubat 16

Kayaklı Koşu B Grubu 2.ayak yarışması

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı koşu B Grubu 2.Ayak yarışması (tüm kategoriler) 06-08 Şubat 2016 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 06 Şubat 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT : Yarışma Teknik Toplantısı Nov Otelde yapılacaktır.

04 Şubat 16

Alp Disiplini K1-K2 2.AYAK VE OKULLARARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Alp Disiplini K1-K2 2.Ayak (U18-U21 ve Büyükler kategorisi) ve Okullararası Türkiye Şampiyonası yarışmaları (tüm kategoriler) 08-10 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum’de yapılacaktır.


Yarışma teknik toplantısı 08 Şubat 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT : Yarışma Teknik Toplantısı Polat Otelde yapılacaktır.

04 Şubat 16

Kayaklı Koşu kar üstü antrenman kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Yıldız-Çocuk-Minik Kar üstü antrenman kampı 09-29 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de  yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

01 Şubat 16

Alp Disiplini K1-K2 (U18-U21 ve Büyükler kategorileri) ile Okullararası Türkiye Şampiyonası

K1 ve K2 yarışmalarına katılacak sporcuların konaklama ücretleri Federasyonumuzca karşılanacaktır.

29 Ocak 16

DUYURU

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı koşu A Grubu 2.Ayak yarışması (tüm kategoriler) 03-04 Şubat 2016 tarihlerinde Kars/Sarıkamış’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 02 Şubat 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

29 Ocak 16

DUYURU

29-31 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Biathlon Türkiye Şampiyonası görevlendirme listesini ekte bulabilirsiniz. 

27 Ocak 16

DUYURU

KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI AYDER KIŞ FESTİVALİ KAPSAMINDA YAPILACAK OLAN TÜRKİYE BİAHTLON ŞAMPİYONASI MÜSABAKA TALİMATI AÇIKLANMIŞTIR. 

Söz konusu müsabakanın talimat metni ektedir.

22 Ocak 16

DUYURU

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Milli Takım Hazırlık Kampı 23 Ocak-01 Şubat 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.


Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

21 Ocak 16

HUKUKİ SÜREÇ 6 GEREKÇELİ KARAR AÇIKLANDI

Yargı bir kez daha hukukun ne olduğunu, yasanın ne olduğunu; yasayı tanımayanlara  ve Federasyonumuzun genel kurulunun apartman yönetim kuruluna benzemediğini  muhataplarına gösterdi.

28.11.2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda yasadışı verilen  önerge ve yine yasadışı karara karşı bir kısım delegelerimiz tarafından Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2015/493 Esas ve 2016/5 nolu karar ile haklılığımız bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Mahkeme tarafından verilen kararın gerekçesinde kısaca "Ana statü gereğince olağanüstü genel kurulda gündeme madde ilave edilemeyeceğini, genel kurulun gündeme madde ilave etme yetkisinin olmadığını, spor genel müdürlüğü tahkim kurulu tarafından verilen kararında bu yönde olduğu"ndan bahisle hukuka aykırı olan  kararın iptali ile alınan kararın icrasının durdurulmasına karar vermiştir.

Mahkeme tarafından verilen kararla yönetim kurulumuzun olağanüstü genel kurul öncesinde, genel kurulda ve  sonrasında yapılan iş ve işlemler ile açıklamaların ne kadar doğru  olduğu mahkeme kararı ile bir kez daha tescil edilmiştir.


Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından açıklanan "Gerekçeli Karar" orjinal metni için buraya tıklayınız veya aşağıda "DÖKÜMANI İNDİR" e tıklayarak metni indirebilirsiniz.

20 Ocak 16

Duyuru

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Yıldız, Çocuk ve Minik Karüstü Antrenman Kampı 17-31 Ocak 2016 tarihleri arasında Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

19 Ocak 16

Duyuru

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K2 Açılış yarışması (tüm kategoriler) ve K1 U12 Açılış yarışması 21-22 Ocak 2016 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 20 Ocak 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

18 Ocak 16

ÖNEMLİ DUYURU K2 TÜM KATEGORİLER AÇILIŞ VE K1 U12 AÇILIŞ YARIŞMALARI YER DEĞİŞİKLİĞİ

Daha önce ERCİYES/KAYSERİ'de yapılacağını duyurduğumuz K2 TÜM KATEGORİLER AÇILIŞ ve K1 U12 AÇILIŞ yarışmaları, Erciyes' teki hava muhalefeti dolayısı ile  21-22 OCAK 2016 tarihinde PALANDÖKEN/ERZURUM'da düzenlenecektir.  

Yarışmalar 2*SL yarışması olacak ve yarışma teknik toplantısı 20 OCAK 2016' da gerçekleştirilecektir. 

Tüm camiamıza duyurulur.

17 Ocak 16

ÖNEMLİ DUYURU ALP DİSİPLİNİ A-B GRUBU ELEMELERİNDEN K1 ve K2 LİGİNE KATILACAK OLAN SPORCU LİSTESİ

Türkiye Kayak Federasyonunun  2016 Sezonu resmi yarışma takviminde yer alan 16-17 Ocak 2016 tarihinde A Grubu elemeleri Erzurum, B grubu elemeleri Kayseri' de yapılmıştır. Hava muhalefetinden dolayı B grubu elemelerinin GS yarışmaları tamamlanamamış ve sadece SL yarışması yapılmıştır. Bu durumda değerli sporcu ve antrenörlerimizin emeklerinin boşa gitmemesi ve kulüplerimizden gelen resmi talepler neticesinde gerekli değerlendirmeler teknik kurullarımızca ve yönetimimizce yapılıp daha önce belirtilen kotalar iki katına çıkarılmıştır. 

Sporcu listeleri ekte olup K2 TÜM KATEGORİLER AÇILIŞ ve K1 U12 AÇILIŞ yarışmaları 21-22 OCAK 2016 tarihinde ERCİYES/KAYSERİ' de yapılacaktır. Yarışmalar 2*SL yarışması olacak, yarışma teknik toplantısı 20 OCAK 2016' da yapılacaktır. 
Tüm kulüplerimize duyurulur.

17 Ocak 16

2.Gençlik Kış Olimpiyat Oyunlarına katılacak sporcular belirlendi

12-21 Şubat 2016 tarihinde Norveç/Lillehammer'da düzenlenecek olan 2.Gençlik Kış Olimpiyat Oyunlarına katılacak olan sporcular belli oldu. Ülkemizi temsil edecek olan sporcularımız ve görevli antrenörler;

Alp Disiplini 

Yusuf DİLİK- Antrenör
Nihat Enes LİMON- Sporcu
Selin AÇIKGÖZ- Sporcu

Kayaklı Koşu 

Sabahattin OĞLAĞO-Antrenör
Amed OĞLAĞO - Sporcu
Güllü AKALIN- Sporcu 

Snowboard 

Dieter KRASSNIG- Antrenör
Muhammed İkbal YILMAZ- Sporcu
Miray GÜRKINAV- Sporcu  

Kayakla Atlama

Topi SARPARANTA -Antrenör
Muhammed Ali BEDİR- Sporcu

17 Ocak 16

Yarışma Duyurusu

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Balkan Kıta Kupası yarışması 19-20 Ocak 2016 tarihlerinde, Kayaklı Koşu Uluslararası FIS yarışı ise 21-22 Ocak 2016 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Balkan Kıta Kupası yarışma teknik toplantısı 18 Aralık 2015 tarihinde saat 18:00’da, FIS yarışı Teknik Toplantısı ise 20 Ocak 2016 tarihinde saat:18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listeleri ektedir.

16 Ocak 16

YARIŞMA DUYURUSU

 Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Balkan Kıta  Kupası yarışması 19-20 ocak 2016 tarihinde Kayaklı Koşu Uluslararası FIS Yarışı ise 21-22 Ocak 2016 tarihinde Bolu/Gerede'de yapılacaktır

Balkan Kıta Kupası yarışma teknik toplantısı 18 Aralık 2016 tarihinde saat 18:00'da, FIS Yarışı Teknik toplantısı ise 20 Ocak 2016 tarihinde saa t18:00'da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

15 Ocak 16

Kamp duyurusu

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Yıldız, Çocuk ve Minik Karüstü Antrenman Kampı 17-31 Ocak 2016 tarihleri arasında Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ekte gönderilmiştir.

14 Ocak 16

Snowboard Alpin Milli Takım Kadrosu Belirlendi


12-13 Şubat tarihleri arasın da yapılan 1.Etap Snowboard Yarışmasına göre 15-

22 Ocak tarihlerin de yapılan Snowboard hazırlık kampının milli takım kadrosu 

belirlenmiştir. Mill takım kadrosu aşağıda ki gibidir.

ERKEKLER                                                     BAYANLAR

Mehmet Ali İnal                                           Elif Kübra Geneşke

Hamza Polat                                                  Ayşe Çiçek Güney

Naim Onur Özkul                                          Fatma Nur Ebru

Abdullah Kadir Çağır                                    Yağmur Eminoğlu

Yavuz Dumlu                                                 Ayşe Yade Telli

Emre Boydak                                                 Aydan Karakulak

M.Cemal Güler                                              Zehra Geneşke

Emir Altaras                                                   İrem Gezer

Can Yılmaz Yıldırım                                      Dila Boztekin

Haşim Cenk Mutlu                                       Zeynep Büşra Kurtuluş

Mirza Taş                                                       Selen Altaras

Koray Koşar

Teknik Kurul Üyesi                            Teknik Kurul Üyesi                  Teknik Direktör

Ejder Budak                                         Selhan Tunçgögüs                  Serdar Özger

13 Ocak 16

Snowboard Alpin Milli Takım Seçmeleri

Snowboard Alpin Milli Takım seçmeleri yapılan PGS ve PSL yarışmaları sonucuna göre  +16 nın  ilk sekizleri ile 2000 ve 2001 doğumluların  konaklamalarını karşılamaları kaydı ile tamamı seçmelere girebileceklerdir.  Seçmeler dört tane GS inisin en iyi iki tanesi sonucuna göre teknik kurulun neticelerde ki performans  durum değerlendirmesine göre  Milli Takım oluşturulacaktır.

13 Ocak 16

Kayaklı Koşu Milli Takım Kampı

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Milli Takım Hazırlık Kampı 15-24 Ocak 2016 tarihleri arasında Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

13 Ocak 16

Kayaklı A Gurubu 1.Ayak yarışması

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı koşu A Grubu 1.Ayak yarışması (tüm kategoriler) 16-17 Ocak 2016 tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 15 Ocak 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT : İllerden gelecek Milli Takım sporcuları İl kontenjanına dahil edilerek yarışmalara katılabileceklerdir.

12 Ocak 16

Alp Disiplini B Grubu yarışması

Federasyonumuzun 2016 faaliyet programında yer alan Alp Disiplini B Grubu eleme yarışması (tüm kategoriler) 16-17 Ocak tarihlerinde Kayseri/Erciyes’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 15 Ocak 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT : Yarışma Teknik Toplantısı 15 Ocak 2016 tarihinde saat 18:00’da Kadir Has Stadyumu altı Gençlik Hizmetleri Ferdi Sporlar Merkezinde yapılacaktır.

12 Ocak 16

Alp Disiplini A grubu eleme yarışması

Federasyonumuzun 2016 faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A Grubu eleme yarışması (tüm kategoriler) 16-17 Ocak tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 15 Ocak 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

11 Ocak 16

"BİR KALKINMA MODELİ OLARAK KAYAK" TOPLANTISI

Ankara The Green Park Otel'de bugün saat 20:00'de düzenlenecek ve bakanlar ile çok sayıda milletvekilinin katılacağı toplantıda Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Sayın Erol Yarar "Bir Kalkınma Modeli Olarak Kayak" başlığıyla yapacağı sunumla Türkiye'nin kayak sporuyla nasıl kalkınabileceği hakkında önemli bilgiler paylaşacak.

09 Ocak 16

KAMUOYUNA DUYURU HUKUK SÜRECİ - 5

ANKARA 4. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HUKUKSUZLUĞA, HAKSIZLIĞA ve KENDİLERİNİ HUKUKTAN ÜSTÜN GÖRENLERE ‘’DUR’’ DEDİ

Bilindiği üzere geçmiş dönemde Türkiye Kayak Federasyonu yönetiminde görev yapan bir grup yönetici hakkında yolsuzluk, usulsüzlük ve görevi kötüye kullanma suçlarından dolayı dava açılması, savcılık tarafından soruşturma,  Gençlik ve  Spor Bakanlığı tarafından teftiş başlatılması üzerine kendilerini bu süreçlerden kurtarmak amacı ile seçimli olağanüstü genel kurul toplanması için çalışma başlatmışlardır. Ne yazık ki bazı delegelerimizin iyi niyeti istismar edilmiş, bazı delegelerimiz duyguları kullanılarak kandırılmış, bazı delegelerimize de manevi baskı uygulayarak olağanüstü seçimli genel kurul toplanması için imza toplama yoluna gitmişlerdir. Bencil ve artniyetli bu grubun seçimli olağanüstü genel kurul talebi Tahkim kurulunun kapısında duvara çarparak hüsranla sonuçlanmıştır. Buna rağmen kendilerine inanan delegelerin samimiyetini istismar etmeye devam eden bu artniyetli grup ana statüye, tahkim kurulu kararına  rağmen olağanüstü genel kurulda seçim yapılacağı en azından seçim kararı alabileceklerini beyan ederek delegelerimizin iyi niyetini kullanmaya,  duygularını ististismar etmeye devam etmişlerdir.  28.11.2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda 3289 sayılı yasaya, ilgili yönetmeliğe, ana statüye ve mahkeme niteliğinde ki Tahkim Kurulu nun kararına açıkça aykırı bir şekilde gündeme madde ilave edilerek 30 Ocak 2016 tarihinde seçim yapılmasına karar aldırmışlardır.

Yönetim Kurulu üyelerimiz ve delegelerimiz tarafından , 28.11.2015 tarihli seçimsiz olağanüstü genel kurulda gündeme madde ilave edilerek, hukuka aykırı  alınan ’’30.01.2016 tarihinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılması’’ kararının iptali için  Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan ve birleşen davaya, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel müdürlüğü davacı-yönetim kurulu üyeleri ve delegeleri yanında müdahil olmuş hukuka aykırı olarak alınan ’’30.01.2016 tarihinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılması’’ kararının 3289 sayılı yasaya, yönetmeliğe, Tahkim Kurulu Kararına ve TKF Ana Statüsüne aykırı olduğundan iptalini talep etmişlerdir.

Yine Spor Genel Müdürlüğü tarafından mahkemeye sunulan genel kurul gözlemci raporunda da ’’30.01.2016 tarihinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılması’’ kararının 3289 sayılı yasaya, yönetmeliğe, Tahkim Kurulu Kararına ve TKF Ana Statüsüne aykırı olduğu rapor edilerek,T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulduğu anlaşılmıştır.

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davada, Davalı yanında Asli müdahillik talebinde bulunan; Ali OTO, Turgay KÖSE, Özer AYIK, Orhan GÜNDÜZ, Muhuttin DELİBAŞ, Serkan TAŞ, Mustafa EFENDİOĞLU, Bülent ÜLKER, Zinnur GEREK ,Nihat SÖNMEZ, Tamer TAFLI, Muhtesim TUNÇ, Metin KURU, Ali YILMAZ, Kaya SÖYLEMEZ, Okan GÜLTEKİN, Bayram ANŞİN ‘in Avukatları Asım KILIÇ ve Raşit SARIKAYA’nın tüm talepleri de reddedilmiştir.

Türkiye Kayak Federasyonu'nun 28.11.2015 tarihli seçimsiz olağanüstü genel kurulunda gündeme madde ilave edilerek, hukuka aykırı olarak alınan ’’30.01.2016 tarihinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılması’’ kararı, Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 08.01.2016 tarihli duruşmasında vermiş olduğu kararla iptal edilmiş, kararın icrası da durdurulmuştur.

Mahkemenin iptal ve durdurma kararıyla ’’30.01.2016 tarihinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılması’’ yolu da kapanmıştır.

Türkiye'nin en büyük ve en önemli spor federasyonlarından biri olan Türkiye Kayak federasyonu Genel kurulunda bu kadar ciddi bir hukuksuzluğun yapılması aslında bir cezai ve disiplin soruşturmasını da gerektirmektedir.

Bütün bu olanlar birlikte değerlendirildiğinde;

Türkiye Kayak Federasyonu'nun 28.11.2015 tarihli seçimsiz olağanüstü genel kurulu’nda, tahkim kurulu kararını ve hukuku tanımayarak , Spor Genel Müdürlüğü hukuk müşaviri sayın Av.Cafer GEYİK in, Spor Genel Müdürlüğü gözlemcisi Sayın Remzi SALAN' ın, Başkanımız Erol YARAR Beyin açıkca hukuksuz işlem yapıldığı uyarılarına itibar etmeyerek  hukuka aykırı seçim ve olağanüstü genel kurul yapılması için önerge veren; Okan GÜLTEKİN, Mustafa EFENDİOĞLU, Muhtesim TUNÇ, Bülent ÜLKER, Bayram ANSİN, Zinnur GEREK, Nail AYSAL, Kenan AŞİ̇T, Kaya SÖYLEMEZ, Serkan TAŞ, Orhan GÜNDÜZ, Metin KURU, Muhittin DELİBAŞ, Cafer NUROĞLU, Ali OTO Ali YILMAZ, Tamer TAFLI, Nihat SÖZMEZ, Turgay KÖSE ve Özer AYIK, önergeyi hukuksuz ve görevini kötüye kullanarak sözlü ve yazılı bütün uyarılara rağmen yolsuz talebi oylamaya sunan divan kurulu başkanı Talat GÖĞEBAKAN divan kurulu üyeleri Yavuz TANYERİ  ve Raşit SARIKAYA,  yolsuz talebi bir şekilde ikna edilerek kabulü yönünde oy kullanması sağlanan delegeler tarafından ’’30.01.2016 tarihinde seçimli olağanüstü genel kurul yapılması’’ kararı Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2015/493 E. sayılı dosyası ile yapılan duruşmada iptal edilmiş ve kararın hukuka aykırı olduğu sabit olmuştur.

Hukuka ve yürürlükteki ana statüye, tahkim kurulu kararına açıkca aykırı olarak alınan bu kararın kesinlikle hukuksuz olduğu seçimsiz olağanüstü genel kurul öncesinde, esnasında ve sonrasında  federasyonumuz tarafından kamuoyuna da açıklanmıştır.

Kayak sporunun emanet edildiği federasyonumuza karşı  hiç kimsenin  keyfi olarak, hukuka aykırı bir karar alamayacağı, alması durumunda hukuk devletinin ve yargının buna dur diyeceği bir kez daha yargı kararıyla ortaya çıkmıştır. Bir kısım artniyetli delegeler tarafından Federasyonumuza, başkanımıza, yönetimimize ve kurullarımıza  karşı yapılan haksızlıklara ve hukuksuzluklara Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesi dur demiştir.

Bir kısım farklı  niyetli delegeler tarafından açıkça mevzuata aykırı verilen önerge ile alınan hukuka aykırı olağanüstü seçimli genel kurul kararı ile olağanüstü genel kurulda yaşanan olumsuz olaylar, kayak sporunda centilmenlik, spor barışı ve kardeşliğini önemli ölçüde zedelemiştir.                                                                                                 

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesinin kararıyla, hukuk kazanmış Kayak Sporu kazanmış, Ahlaki değerler  kazanmıştır. Artniyetliler, Hukuka aykırı davrananlar, Kendisini hukuktan üstün görenler, kayıp etmiştir ve kayıp etmeye de devam edeceklerdir. Olağanüstü genel kurulda kendisinden başka hukukçu olmadığını zannedenlerinde yanıldıkları bu mahkeme kararıyla tespit ve tescil edilmiştir.

Federasyonumuzun olağanüstü genel kurulumuzun öncesinde ve sürecinde delegelerimizin iyi niyetini istismar edenler, iğfal edenler, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlar, ham hayal peşinde olanlar, haklarında açılan davalardan, kovuşturmalardan, soruşturmalardan, teftişten kurtulma hayali kuranlar bu defada Ankara Adliyesinde adaletin önünde hüsrana uğramışlardır. Elbette delegelerimiz kendilerini iğfal edenlere, istismar edenlere, geleceğini çalanlara, yüzünü kızartanlara en güzel cevabı vereceklerdir.

Türkiye Kayak Federasyonu yönetimi ve kurulları, mücadelesini hukuki zeminden çıkmadan yapmaya devam edecektir.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.

  TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

07 Ocak 16

Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüklerine Önemli Duyuru

Kayaklı koşu B Grubu 1. Ayak yarışmasına katılacak iller, 8 Ocak 2016 mesai bitimine kadar kafile listelerini ivedi olarak federasyona bildirmeleri gerekmektedir.

Kayaklı Koşu-İllerin milli sporcularının kontenjana dahili

 "Kayak Federasyonu Yönetimi'nin kararı ile Kayaklı Koşu branşında illerin milli takımda oldukları için grup yarışmalarına katılamayan ve doğrudan Türkiye Şampiyonası'na katılan sporcuları, illerin gruplara gönderecekleri sporcu kontenjanlarına dahil olacaktır. Bu sporcular;kendi kategorilerinde (Genç,Yıldız,vb...) milli takımda bulunan diğer sporcularla kendi aralarında, grup yarışının yapıldığı tarihteki FIS puanına göre sıralanacaklar (en iyi FIS puanı üstte) ve Federasyon puanı alacaklardır (100,80,60,...).Bu puan, o sporcunun Grup 1. Ayak veya 2.Ayak  Federasyon Puanı ortalaması olarak Türkiye Şamiyonasına taşınacaktır. Böylelikle milli takıma sporcu veren illerimiz de bir yerde ödülllendirilmiş olacaklardır."

07 Ocak 16

Kayaklı Koşu B Grubu 1.Ayak yarışması görevli listesi

Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı koşu B Grubu 1.Ayak yarışması (tüm kategoriler) 13-14 Ocak 2016 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 12 Ocak 2016 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

Faaliyete gelecek olan hakemlerin seyahat bedeli olarak raiç bedeli ödenecektir. (uçak ücretleri karşılanmayacaktır. )

07 Ocak 16

SNOWBOARD ALPİNE 1. AYAK YARIŞI/ERZURUM

06 Ocak 16

KAMUOYUNA DUYURU HUKUK SÜRECİ - 4

         TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU DİSİPLİN ve CEZA KURULUNA

Federasyonumuzun 28 Kasım 2015 Cumartesi günü yapılan Seçimsiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısındaaşağıda isimleri belirtilen delege gurubu, Delegemiz Musa SOYKARCI’nın başkan olarak seçildiği divan kürsüsüne yürüyerek, divan kurulu masasını yumruklamış, fiili mukavemette bulunarak tehdit etmiş, divan kurulunun görevini yapmasını gayri hukuki yollarla engellemiş ve spor disiplin ve terbiyesine aykırı davranışlarla genel kurul toplantısının düzenini bozmuşlardır.

Bu Delegeler, genel kurulumuzu yerel ve ulusal basın kuruluşlarının da takip etmesi sebebiyle, basın manşetlerinde  Türkiye Kayak Federasyonu tüzelkişiliğinin ‘’Türkiye Kayak Federasyonu genel kurulunda kavga çıktı’’ şeklinde yer almasına sebep olmuş, Federasyon tüzel kişiliğinin kamuoyu nezdinde itibarının ve sportif kimliğinin zedelenmesine sebep olmuşlardır. 

Federasyonumuz internet sitesinde genel kurul öncesinde 18.11.2015 tarihinde yayınladığımız ve genel kurul başlangıç aşamasında da delegelerimize açıkladığımız hukuk ve disiplin kurallarına uymayan delegelerimiz hakkında gerekli işlemlerin yapılacağına dair bilgilendirmede bulunulmuştur.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 27. Maddesinde görev suçunun yaptırımı ‘’Kabul edilen herhangi bir görevin yerine getirilmesinde şeref ve onura, spor terbiye ve disiplinine, yazılı kurallara veya yazılı bildirime aykırı hareket eden kişiler hakkında üç aydan bir yıla kadar resmi yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası verilir.’’  şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 9. Maddesinde Centilmenliğe Aykırı Hareket eyleminin yaptırımı ‘’Onur kırıcı, spor ahlâkına ve centilmenliğe aykırı harekette bulunanlar bir yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti ile cezalandırılır.’’ Şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 10. Maddesinde Talimatlara Aykırı Hareket eyleminin yaptırımı ‘’Federasyonun ana statü ve talimatlarına aykırı hareket eden kişi veya kulüp, iki aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır. Ayrıca, ilgili kişi veya kulübe en üst hadden para cezası verilir.’’ Şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 11. Maddesinde Hakaret eyleminin yaptırımı

‘’Federasyonun çalışma usul ve esaslarına ait ana statüde açıklanan merkez ve taşra teşkilâtına veya bu teşkilâtın bir mensubuna ve sporculara huzurunda veya gıyabında; yazılı, sözlü, fiilen veya yayın yolu veya internet üzerinden veya madde-i mahsusa tayini suretiyle yaptığı görevden dolayı veya görevi sırasında hakaret eden kişiler, bir aydan bir yıla kadar resmi yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır.’’ Şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 12. Maddesinde Müessir Fiil eyleminin yaptırımı

‘’Federasyonun çalışma usul ve esaslarına ait ana statüde açıklanan merkez ve taşra teşkilâtının mensuplarına ve diğer tüm ilgililere görevlerini yaparken veya yaptıkları görevden dolayı  taciz ve saldırıda bulunanlar ile cismen eza verecek müessir fiilde bulunanlar altı aydan üç yıla kadar resmi yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır,

(2) Müessir fiil ile tecavüz birden fazla kişi tarafından birlikte işlenirse her birine verilecek ceza bir katı artırılır,

(3) Müessir fiil ile tecavüz, reşit ve/veya mümeyyiz olmayan kişiler üzerinde işlenmişse verilecek ceza bir katı artırılır.’’ Şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 20. Maddesinde Çalışmaların ve Müsabakaların Güvenliğini Zedeleyici Hareketler eyleminin yaptırımı ‘’Çalışma ve müsabakaların yapıldığı tesislerde güvenliği bozan, olay çıkartan, yaralamak, yakıp yıkmak, tahrip etmek gibi münferit veya toplu tecavüzlerde bulunan kişiler hakkında üç aydan bir yıla kadar resmi yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası verilir.’’şeklinde tanımlanmıştır.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 21. Maddesinde Suça Teşvik eyleminin yaptırımı

’’Kayak yarışması sırasında veya dışında sporcu veya seyircileri rakip sporcular, yöneticiler veya yarışmayı yönetenler aleyhine suça teşvik eden kişi veya kulüpler hakkında üç aydan bir yıla kadar resmi yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası verilir.’’ şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 40. Maddesinin c fıkrasında ise suça iştirak durumunda verilecek cezanın bir katına kadar artırılabileceği düzenlenmiştir.

Ayrıca TKF Disiplin ve Ceza talimatının 33. Maddesi ve devamında idari tedbir ve idari tedbiri uygulamaya yetkili kişiler de düzenlenmiştir.

Tüm bu sebeplerle ;

Genel kurul delegemiz Musa SOYKARCI’nın başkanlığında oluşan divan kurulu kürsüsüne yürüyerek, masayı yumruklayan, fiili mukavemette bulunan, toplantı düzenini bozan, hakaret eden,tehdit eden,divanın görev yapmasını engelleyen ve gayri hukuki davranışlarda bulunan aşağıda isimleri belirtilen delegelerin TKF Disiplin ve Ceza talimatının 33,34 ve 35. Maddeleridikkate alınarak idari tedbir uygulanmak suretiyle, TKF Disiplin ve Ceza kuruluna sevkinin yapılmasına , suç oluşturan eylemleri nedeniyle de haklarında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.

Mahmut Karatay 

Kadir Gümüştekin

İsa Ertunç 

Bayram Kurttekin 

Bayram Anşin 

Bülent Ülker 

Mustafa Efendioğlu 

Ali Yılmaz 

Abdullah Yılmaz

Zinnur Gerek 

Muhittin Delibaş 

Muhtesim Tunç 

Mehmet Şirin Sezer

Nazım Söğüt 

Muzaffer Ergöz 

Metin Kuru

Türkiye Kayak Federasyonu

05 Ocak 16

KAYAK SPORU YAPAN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE

İllerde yaşanılan kar koşulları nedeniyle Alp Disiplini branşı İl Birinciliği sonuçlarının Federasyonumuza bildirilme süresi 12 Ocak 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. 

05 Ocak 16

U14-U16 ALP DİSİPLİNİ MİLLİ TAKIMLARI KAYAKLI ÇALIŞMA VE YARIŞMA KAMPI

U14 ve U16 Milli Takımımız (geniş kadro)15-20 Ocak 2016 tarihlerinde Erzurum'da Kamp yapılacaktır.

Arkasından A TAKIMIMIZ 21-28 Ocak 2016 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti/ Ricky v Orlickych ve Slovakya/Vratna'da Uluslar Arası Çocuk kupalarına katılacaktır.

Kampımıza ayrıca teknik ekibiz tarafından K1 açılış yarışmasında illere göre belirlenen bazı sporcularda antrenman için davet edilmiştir.

Kampa katılacak sporcu ve antrenör isimleri aşağıda belirtildiği gibidir. Teknik heyetimize ve sporcularımıza başarılar dileriz.

TEKNİK DİREKTÖR
Erkan YEŞİLOVA


ANTRENÖRLER
Muhammet AYAZ
Ertürk YAKUT
Sabri DEMİR


SPORCULAR
1. Berkin USTA  (U16) A takım
2. Kaan Şamgul   (U16) A takım
3. Aybaran Ocak   (U16) A takım
4. Yunuscan Erşan (U16) Btakım
5. Asrın Beceren  (U16) B takım
6. Derin Kabaağaç (U16) B takım
7. Sıla Kara (U16) A takım
8.Tayra Tunca (U16) A takım
9. Zeynep Çolak (U16) A takım
10.Yael Sadioglu (U16) B takım
11.Yağmur Gerek (U16) B takım
12.Eren İşcimenle r(U14) A takım
13.Doruk Ustay (U14) A takım
14.Göksu Yeşildağ (U14) B takım
15.Şan Furkan Özbakır (U14) B takım
16.Mina Bastan (U14) A takım
17.Fulya Yücel (U14) A takım

TEKNİK HEYET TARAFINDAN BELİRLENEN SPORCULAR

1.Ebubekir Kara U16 Erzurum
2.Deniz Aşit U16 Bitlis
3.İbrahim Ethem Laçin U16 Kars
4.Kerem Haymana U14 Bursa
5.Can Soylan U14 Ankara
6.Roy Kalo Taş U14 İstanbul
7.Batuhan Izgın U14 Ankara
8.Muhammet Enes Sefa U14 Bitlis
9.Gökhan Taşdemir U14 Erzurum

NOT: Türkiye'de yapılacak olan kamp için hava şartları takip edilecektir.Olası bir kötü hava durumunda kampımız ilerleyen bir tarihe ertelenebilir.

30 Aralık 15

SNOWBOARD 1. AYAK YARIŞMA YER DEĞİŞİKLİĞİ DUYURUSU

TKF Resmi yarışma takviminde yer alan ve 11-13 Ocak 2016 tarihinde ULUDAĞ/BURSA' da yapılması planlanan müsabakalar pistlerdeki kar durumu ve kalan zamanda yapılacak olan pist hazırlıklarının sıkışacağından dolayı aynı tarihlerde Teknik Kurul kararı ile PALANDÖKEN/ERZURUM' da yapılmasına karar verilmiştir. Konaklama yeri üst DEDEMAN OTEL olacaktır. 

Tüm camiamıza duyurulur.

28 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ U16-U14 A ve B MİLLİ TAKIMLARI BELİRLENDİ

26-27 ve 28 Aralık 2015 tarihlerinde yapılan ve daha önceden ilan edildiği gibi seçme niteliği taşıyan Alp Disiplini K1 U14-U16 açılış yarışmaları neticesine göre SL ve GS seçme yarışması sonuçlarına göre en iyi zamanlar toplanarak U14-U16 Erkek ve Kız Milli Takımlarımız aşağıda belirtildiği gibi oluşturulmuştur. Tüm sporcuların tüm inişleri, iniş zamanları ekte verilmiştir. Katılacağımız uluslararası yarışmalardaki ülke kotası ve yarışma türüne göre sporcularımız ülkemizi temsilen müsabakalara katılacaktır. Tüm sporcu ve kulüplerimize duyurulur. 


28 Aralık 15

BÜYÜK SLALOM U14 U16 MİLLİ TAKIM SEÇMESİ

-

27 Aralık 15

U14 U16 MİLLİ TAKIM

Yapılan u14 u16 milli takım seçmeleri slalom 4 iniş dereceleri belirtilmiştir. yarın yapılacak olan 4 iniş büyük slalom seçme yarışlarından sonra milli takım belirlenecektir.

27 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ BANSKO/BULGARİSTAN NJC VE FIS YARIŞMASI

28-29 Aralık 2015 tarihlerinde BANSKO/ BULGARİSTAN’ da yapılacak olan  NJC ve FIS yarışmalarına aşağıda isimi belirtilen kafilemiz katılacaktır. Bu yarışmalarda YOG aday takımında bulunan sporcularımız kota almak için, aynı zamanda erkek ve kadın takımlarımızın seçmeler neticesinde 1. Olan sporcuları katılacaktır.

Antrenörler: 
Yusuf DİLİK
Yusuf KARTA
Sporcular :   
Serdar DENİZ
Nihat Enes LİMON
 Can BOSTAN
 Ali ZİNCİRKIRAN
 Özlem ÇARIKCIOĞLU
 Selin AÇIKGÖZ
 Lara Pelin TAMER

25 Aralık 15

KAMUOYUNA DUYURU HUKUK SÜRECİ - 3

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan ve daha sonra istifa eden Ali OTO ve Cafer NUROĞLU, İstifa etmeden önce yapılan yönetim kurulu toplantısına yönetim kurulunun karar almasını engellemek ve yönetim kurulunu çalışamaz hale getirmek için gerçeği yansıtmayan sağlık raporu alarak bilerek katılmamıştır.

Sonraki Yönetim Kurulu toplantısında da, kendilerine yönetim kurulu toplantısına katılmama gerekçelerinin sorulması üzerine, Yönetim Kurulu üyelerinin huzurunda gerçekte hasta olmadığı halde toplantıyı protesto etmek için sağlık raporu aldıklarını beyan ve ikrar etmişlerdir.

3289 s. Kanun Ek Madde 9(1)’e göre, Federasyon faaliyetlerinde görevli bulunanlar, görevleriyle ilgili suçlar bakımından kamu görevlisi sayılırlar.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 14. Maddesinde Sahte Lisans Kullanımı, Sahtecilik ve Teşkilatı Kandırmak eyleminin yaptırımı;

"Madde 14 – (1) Lisans veya herhangi bir belge üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan veya hak sahibi olmadığı lisansı kullanarak federasyonu kandıran veya gerçek olmayan evrak düzenleyerek, bunları bilerek kullanan ve/veya kullandıran kişi ve kulübe bir yıldan üç yıla kadar resmi yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti cezası verilir,

(2) Söz konusu eylemin aynı zamanda Ceza Kanunu anlamında suç teşkil ettiği durumlarda, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur." şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 27. Maddesinde görev suçunun yaptırımı ‘’Kabul edilen herhangi bir görevin yerine getirilmesinde şeref ve onura, spor terbiye ve disiplinine, yazılı kurallara veya yazılı bildirime aykırı hareket eden kişiler hakkında üç aydan bir yıla kadar resmi yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası verilir.’’ şeklinde düzenlenmiştir.

Bu sebeplerle eski yönetim kurulu üyelerimiz Cafer NUROĞLU ve Ali OTO’nun Disiplin ve Ceza kuruluna sevkinin yapılarak, TKF Disiplin ve Ceza talimatının 33, 34 ve 35. maddeleri dikkate alınarak, hakkında idari tedbir uygulanmasına, ayrıca görev suçu işledikleri değerlendirildiğinden haklarında yasal işlem yapılmasına karar verilmiştir.

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU 

25 Aralık 15

KAMUOYUNA DUYURU HUKUK SÜRECİ - 2

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU CEZA KURULUNA

Türkiye Kayak Federasyonu’nun 28 Kasım 2015 Cumartesi günü, Ankara’da The Green Park Oteli’nde Seçimsiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır.

Delegelerimizden bir kısmının da içinde bulunduğu grup, hukuka uygun olarak seçilmiş ilk divana yürüyerek görev yapmalarını engellemiş, spor camiasına yakışmayacak kaba kuvvete başvurmuşlardır. 2. olarak yapılan divan seçimi neticesinde; divan başkanı olarak Talat GÖĞEBAKAN,  Yardımcısı Yavuz TANYERİ ve kâtip üyesi olarak Raşit SARIKAYA seçilmiştir.

Federasyonumuz internet sitesinde yayınladığımız ve genel kurul başlangıç aşamasında da tüm delegelerimize açıkladığımız kurallara uymayan delegelerimiz hakkında gerekli işlemlerin yapılacağına dair bilgilendirmede bulunmamıza rağmen, bazı delegelerimiz tek gündem ile toplanan genel kurulda, divana önerge sunarak Türkiye Kayak Federasyonu Ana statüsünün Genel Kurul ile ilgili 24. maddesinin 4. Bendinde ‘olağanüstü genel kurulda, ilanda belirtilen hususlar dışında başka bir husus görüşülemez.’’ emredici düzenlemesine ve Tahkim kurulunun kararına aykırı davranmakta ısrar etmişlerdir.

Divana sunulan ekteki önergeyi imzalayan genel kurul delegeleri tahkim kurulu kararına, TKF Ana statüsüne kasten aykırı hareket ettiği gibi toplantı düzeninin bozulmasına da sebep olmuşlardır.

Divan Kurulu ise Federasyon Başkanı Erol YARAR’ın, Spor Genel Müdürlüğü 1. Hukuk müşaviri Cafer GEYİK’in divana ve hâziruna mevzuat ve hukuk kurallarına göre gündeme madde ilave edilmesinin yok hükmünde olduğunu belirtmelerine rağmen, divan kurulu bu hususları delegelere açıklamadan ve yaptırımını belirtmeden kasten önergeyi oylamaya sunarak kendisine oy veren delegelerin hukuksuz taleplerini yerine getirmiştir. Ayrıca divan kurulu tutanağını da eksik ve taraflı olarak düzenlemiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 10. Maddesinde Talimatlara Aykırı Hareket eyleminin yaptırımı ”Federasyon’un Ana statü ve talimatlarına aykırı hareket eden kişi veya kulüp, iki aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır. Ayrıca, ilgili kişi veya kulübe en üst hadden para cezası verilir.’’ şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 27. Maddesinde görev suçunun yaptırımı ”Kabul edilen herhangi bir görevin yerine getirilmesinde şeref ve onura, spor terbiye ve disiplinine, yazılı kurallara veya yazılı bildirime aykırı hareket eden kişiler hakkında üç aydan bir yıla kadar resmî yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası verilir.’’  şeklinde düzenlenmiştir.

TKF Disiplin ve Ceza talimatının 40. Maddesinin C fıkrasında ise suça iştirak durumunda verilecek cezanın bir katına kadar arttırılabileceği düzenlenmiştir.

Ayrıca TKF Disiplin ve Ceza talimatının 33. Maddesi ve devamında idari tedbir ve uygulamaya yetkili kişiler de düzenlenmiştir.

3289 s. Kanun Ek Madde 9(1)’e göre, Federasyon faaliyetlerinde görevli bulunanlar, görevleriyle ilgili suçlar bakımından kamu görevlisi sayılırlar.

Tüm bu sebeplerle; Olağanüstü Genel Kurul Toplantımızda, divanda görev yapan Talat Göğebakan, Yavuz Tanyeri ve Raşit Sarıkaya’nın Disiplin ve Ceza kuruluna sevkinin yapılarak, TKF Disiplin ve Ceza talimatının 33, 34 ve 35. Maddeleridikkate alınarak, haklarında idari tedbir uygulanmasına, ayrıca görev suçu işledikleri değerlendirildiğinden haklarında suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU

24 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ A-B FIS MİLLİ TAKIMI SEÇME SONUÇLARI BİLGİLENDİRMESİ

19-20 ve 22 aralık 2015 tarihlerinde yapılan ve daha önceden ilan edildiği gibi 
seçme niteliği taşıyan Uluslararası Palandöken ve Sarıkamış kupalarının neticesine ve mevcut 
FIS puanlarına göre Erkek ve Kadın FIS Milli Takımlarımız ekte belirtildiği gibi 
oluşturulmuştur. Katılacağımız uluslararası yarışmalardaki ülke kotası ve yarışma 
türüne göre sporcularımız ülkemizi temsilen müsabakalara katılacaktır.
Tüm sporcu ve kulüplerimize duyurulur.

23 Aralık 15

KAYAK ALP DİSİPLİNİ U14-U16 K1 LİGİ AÇILIŞ YARIŞMASI KATILACAK SPORCULAR VE YARIŞMA BİLDİRİSİ

Kayak Alp Disiplini K1 Ligi U14-U16 açılış yarışması 25-27 Aralık 2015 tarihinde Erzurum' da yapılacaktır .Sporcu ve görevlilerin konaklamaları yukarı Dedeman Otelde yapılacak olup, konaklama ücretleri Federasyonumuz tarafından karşılanacaktır. 

Yarışma 2*SL yarışması olacaktır.

Yarışmalar sonrasında Milli Takım seçmesi yapılacak olup 28.Aralık. 2015 tarihinde tüm sporculara açık GS seçme yarışmaları yapılacaktır. Seçmeler ile ilgili detaylı bilgi 25 Aralık 2015 tarihi saat 18:30 da Dedeman Otelde yapılacak olan Takım Kaptanları toplantısında verilecektir. 

Tüm sporcu ve kulüplerimize duyurulur.

22 Aralık 15

SNOWBOARD ALPİN MİLLİ TAKIM SEÇME DUYURUSU

  11-13 OCAK 2016 tarihinde BURSA / ULUDAĞ da yapılması düşünülen Snowboard Alpine yarışmalarında 2000/2001 doğumluların ilk 10 ‘a girenleri ve +16 yaş grubunun ilk sekiz’i (8) 14 OCAK 2016 tarihinde MİLLİ TAKIM seçmelerine tabi tutulacaktır.


22 Aralık 15

25-27 ARALIK ALP DİSİPLİNİ K1 U14-U16 YARIŞMASI GÖREVLİ LİSTESİ

25 Aralık 2015 Cuma Saat 18:00 ‘de Hakemler için teknik toplantı yapılacağından Görevli Hakemlerin toplantıya katılması zorunludur. Göreve gelmeyen hakemlerin yerine ve Hakemlerin eksik olması durumunda Mahallinden hakemlere görev verilecek olup sonradan listeye dahil edilecektir. Görevine Mazeret  dilekçesi vermeden gelmeyen hakemlere o yarışma sezonunda görev verilmeyecektir.

Görevli listesini ekte bulabilirsiniz.

20 Aralık 15

KAMUOYUNA DUYURU

Türkiye Kayak Federasyonumuzun faaliyetlerine ilişkin bilgilerin yer aldığı kurumsal Twitter hesabı bugün sabah saatlerinden itibaren kimliği belirsiz kişilerce siber saldırıya uğramıştır.

Bu süre içerisinde kurumsal hesabımızdan bilgi ve kontrolümüz dışında, saldırganlar tarafından yapılan açıklama ve yorumlar ile Türkiye Kayak Federasyonumuz tüzel kişiliğinin hiçbir ilgisi yoktur.

Saldırganların tespiti için, Twitter ve BTK nezdinde girişimlerde bulunulacağı gibi ayrıca yasal yollara da müracaat edilecektir. Saldırganların kimliklerinin belirlenmesi ve cezalandırılması için suç duyurusunda bulunacaktır. 

Federasyonumuzun kurumsal Twitter Hesabından hackerler tarafından yapılan paylaşımların dikkate alınmamasını kamuoyundan önemle rica ederiz.

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

19 Aralık 15

22. ULUSLARARASI PALANDÖKEN ALP DİSİPLİNİ KAYAK KUPASI CANLI YAYINLA NTV SPOR'DA

Erzurum Palandöken'de düzenlenen 22. Uluslararası Palandöken Alp Disiplini Kayak Kupası 1. Tur yarışları yarın saat 9:00'da, 2. Tur yarışları ise saat 11:15'te NTV Spor'dan canlı olarak yayınlanacaktır. Tüm kayakseverlerin bilgisine.

17 Aralık 15

ULUSLARARASI PALANDÖKEN VE SARIKAMIŞ KUPASI GÖREVLİ LİSTESİ

ilgili dosayları ekte bulabilirsiniz

16 Aralık 15

ERDOĞAN ÜSTÜNSOYLU CENAZE

Türkiye Kayak Federasyonu eski başkanlarından Erdoğan Üstünsoylu’yu hakkın rahmetine uğurladık. Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

15 Aralık 15

Uluslararası Palandöken ve Sarıkamış Milli Takım Seçme Kupası

'' Uluslararası Palandöken ve Sarıkamış Seçme Kupası ektedir. Yapılan seçme sonucunda 10 erkek 6 kadın sporcu belirlenmiştir. Sporcularımıza başarılar dileriz.''

15 Aralık 15

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

Eski Federasyon Başkanımız

Sn ERDOĞAN ÜSTÜNSOYLU'nun Vefatı nedeniyle derin üzüntü içindeyiz. Kederli ailesine ve kayak camiamıza başsağlığı, merhuma Allah'tan rahmet dileriz.

Cenazesi 16 Aralık 2015 Çarşamba günü öğle namazına müteakiben Bursa Ulu Camii'nden kaldırılacaktır.

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU

13 Aralık 15

DUYURU

MERKEZ HAKEM KURULU İSİM LİSTESİ VE GÖREV DAĞILIMI EKTEDİR

11 Aralık 15

Alp Disiplini K1 Yarışı

Federasyonumuzun 2015-2016 sezonu faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K1 1.Ligi Açılış yarışması (U18, U21 ve Büyükler kategorileri) 14-15 Aralık 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 13 Aralık 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

10 Aralık 15

KAMUOYUNA DUYURU HUKUK SÜRECİ - 1

     Türkiye Kayak Federasyonu Seçimsiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 28 Kasım 2015 Cumartesi günü, Ankara’da The Green Park Oteli’nde, tek gündem maddesi “Başkan Erol Yarar’ın ve Eylül 2015 tarihindeki Yönetim Kurulu’nun, adaletsiz ve hakkaniyetsiz yönetimi suçlamasıyla federasyon faaliyetlerinin müzakere edilmesi” çağrısı için gerçekleştirilmiştir. 

    Federasyonumuz internet sitesinde genel kurul öncesinde yayınladığımız ve genel kurul başlangıç aşamasında da tüm delegelerimize açıkladığımız kurallara uymayan delegelerimiz hakkında gerekli işlemlerin yapılacağına dair bilgilendirmede ve hukuki ikazlarda bulunmamıza rağmen, bazı delegelerimiz tek gündem maddesi ile toplanan Olağanüstü Seçimsiz Genel Kurul’da, kasten Türkiye Kayak Federasyonu Anastatüsünün Genel Kurul ile ilgili 24. maddesinin 4. bendinde yer alan “Olağanüstü Genel Kurul’da, ilanda belirtilen hususlar dışında başka bir husus görüşülemez.” emredici düzenlemeye ve tahkim kurulunun kararına kasten aykırı önerge vermişlerdir. 

      Divana sunulan ekteki (EK-1) önergeyi imzalayan genel kurul delegelerinden bir kısmı da tahkim kurulu kararına, TKF Anastatüsüne aykırı hareket ettiği gibi toplantı düzeninin bozulmasına da sebep olmuşlardır. Aşağıda isimleri yazılı olan kişiler TKF Disiplin talimatının 10. maddesinde Talimatlara Aykırı Hareket eyleminin yaptırımı sebebiyle 09.12.2015 tarihinde Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu kararı doğrultusunda Başkan Erol M. Yarar tarafından tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmişlerdir. 

Önerge Verenler

1- OKAN GÜLTEKİN
2- MUSTAFA EFENDİOĞLU
3- MUHTESİM TUNÇ
4- BÜLENT ÜLKER
5- BAYRAM ANŞİN
6- ZİNNUR GEREK
7- NAİL AYSAL
8- KENAN AŞİT
9- KAYA SÖYLEMEZ
10- SERKAN TAŞ
11- ORHAN GÜNDÜZ
12- METİN KURU
13- MUHİTTİN DELİBAŞ
14- CAFER NUROĞLU
15- ALİ OTO
16- ALİ YILMAZ
17- TAMER TAFLI
18- NİHAT SÖNMEZ
19- TURGAY KÖSE
20- ÖZER AYIK


EROL MEHMET YARAR
BAŞKAN

10 Aralık 15

KAMUOYUNUN DİKKATİNE; HUKUKİ SÜREÇ BAŞLIYOR…

      Yönetim kurulumuzun gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere 09/12/2015 tarihinde İstanbul’da toplanmış 28/11/15 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da ortaya çıkan durumun değerlendirilmesi için Hukuk Kurulu’ndan istenen rapor doğrultusunda; aşağıda bulunan kararları almıştır. Buna göre; 

      Türkiye Kayak Federasyonu Seçimsiz Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, 28 Kasım 2015 Cumartesi günü, Ankara’da The Green Park Oteli’nde, tek gündem maddesi olan “Yönetim Kurulu’nun, adaletsiz ve hakkaniyetsiz yönetimi suçlamasıyla federasyon faaliyetlerinin müzakere edilmesi” çağrısı ile toplanmıştır. 

      Genel Kurul’da divan başkanlığına aday olan Yargıtay Üyesi Sayın Cengiz Köksal’ın Yargıtay başkanlar kurulundan izin almadığının anlaşılmasından sonra adaylığının düşmesi ile birlikte divana tek aday listesi kalmış ve yapılan oylamada oy çokluğu ile Musa SOYKARCI’nın divan başkanı adayı olduğu liste divana seçilmiştir. Cengiz KÖKSAL’ı divan başkanlığına aday gösteren ve onu destekleyen delege gurubu, Musa SOYKARCI’nın başkan olarak seçildiği divan kürsüsüne yürüyerek, divan  kurulu masasını yumruklamış, hakaret etmiş, fiili mukavemette bulunmaya çalışarak, divan kurulunun görevini yapmasını gayri hukuki yollarla engellemiş, spor disiplin ve terbiyesine yakışmayacak şekilde kaba kuvvete başvurmuşlardır. Bu delegeler; Genel Kurulumuzu basın kuruluşlarının da takip etmesi sebebiyle, ulusal ve yerel basın haberlerinde "Türkiye Kayak Federasyonu genel kurulunda kavga çıktı" şeklinde yer almasına sebep olmuş, Federasyon tüzel kişiliğinin kamuoyu nezdinde küçük düşmesine ve itibarının zedelenmesine de sebep olmuşlardır.

     Olayların daha fazla büyümemesi için Federasyon Başkanı Erol YARAR divanın yeniden seçilmesi taleplerini kabul etmiş bunun üzerine, TKF başkanı Sayın Erol YARAR’a sunulan 2 farklı divan başkanlığı önergesi üzerinde yapılan oylamada divan başkanı olarak Talat GÖĞEBAKAN seçilmiştir.

   Aldığımız duyumlar üzerine, yapılması muhtemel hukuksuzlara karşı genel kurul öncesinde Federasyonumuz internet sitesinde ve genel kurul başlangıç aşamasında tüm delegelerimize yazılı ve sözlü yasa dışı eylem ve işlem yapılmaması aksi takdirde yasa dışı eylemlerin cezai ve/veya hukuki sonucunun olacağı yönünde bilgilendirme yapılmıştır. Buna rağmen bazı delegelerimiz tek gündem maddesi ile toplanan olağanüstü seçimsiz genel kurulda, Türkiye Kayak Federasyonu ana statüsünün Genel Kurul ile ilgili 24. maddesinin 4. Bendinde yer alan  ‘olağanüstü genel kurulda, ilanda belirtilen hususlar dışında başka bir husus görüşülemez.’’ emredici düzenlemeyi ve tahkim kurulunun kararını uygulatmamak için kasten hukuka aykırı önerge vermişlerdir. Divana sunulan önergeyi imzalayan genel kurul delegeleri tahkim kurulu kararına, TKF ana statüsüne kasten aykırı hareket ettiği gibi toplantı düzeninin bozulmasına da sebep olmuşlardır.

      Tüm bu fiiller neticesinde hem Türk Ceza Kanunu'nun hem Medeni Kanun’un ilgili maddelerinin hem de TKF Disiplin ve Ceza talimatının ve TKF ana statüsünün ilgili maddelerinin ihlal edildiği hukuk kurulumuzun raporundan anlaşılmaktadır. 

      Verilen karar gereğince ilgililer hakkında yasal bütün süreçlerin ivedilikle başlatılmasına, bu süreçlerin gereklerinin yapılması için Federasyon başkanına tam yetki verilmesine,

KARAR VERİLMİŞTİR.


Erol Mehmet YARAR   Başkan
Ahmet HAŞİMOĞLU    Başkan Vekili
Fatih KIYICI                 Başkan Vekili
Hüseyin PEHLİVAN     Üye
İlhan SATIK                 Üye 
Mehmet YAYLA           Üye
Yusuf ZEYTUN            Üye
İsmail YILMAZ             Üye
Zafer YEŞİLOVA         Üye
Şinasi YILDIZ              Üye
Oktay BAŞYİĞİT         Üye
Ömer TETİK                Üye

10 Aralık 15

KAYAKLI KOŞU 2015-16 FAALİYET PROGRAMI

Kayaklı Koşu  2015-16 faaliyet raporunu, tüm yarışma ve kamp programını ekte bulabilirsiniz.

10 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ K1 YARIŞMASINA KATILACAK OLAN SPORCULAR VE SL FED PUANLARI

14-15 Aralık 2015 tarihinde Palandöken / Erzurum' da yapılacak olan Alp Disiplini K1 Ligi Açılı Yarışmasına katılacak sporcuların lisans vize işlemlerinin yapılmış olması ve katılacak olan illerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listesini teknik toplantıda yanlarında bulundurmalarını önemle hatırlatırız.

10 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ 2015-16 FAALİYET VE MİLLİ TAKIMLAR PROGRAMI

Alp Disiplini 2015-16 faaliyet ve milli takımlar programını ekte bulabilirsiniz.

10 Aralık 15

SNOWBOARD 2015-16 FAALİYET PROGRAMI

Snowboard 2015-16 faaliyet raporunu, tüm yarışma ve kamp programını ekte bulabilirsiniz.

10 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ 2015-16 SEZONU BİLGİLENDİRME

Alp Disiplini 2015-16 sezonu bilgilenderme bültenini ekte bulabilirisiniz.

10 Aralık 15

ALP DİSİPLİNİ K1 LİGİ AÇILIŞ (SL) YARIŞMASI (ERZURUM) DUYURUSU

Değerli Alp Disiplini Camiası

Alp disiplini 2015-16 sezonu, Alp Disiplini K1 Ligi 1. Ayak yarışmaları 13-15 Aralık 2015 tarihleri arasında BÜYÜKLER, U21 ve U18 kategorilerinde 2*SL yarışmaları ile başlayacaktır. Otellere giriş 13 ARALIK 2015 Pazar, çıkış 15 ARALIK 2015 Salı günü olacaktır. Konaklama oteli POLAT OTEL olacaktır, federasyonumuz 2 gece konaklamayı karşılayacak, daha önce giriş yapmak isteyen takımlar kendi imkânları ile kalacaklardır.

Alp Disiplini K1 Ligi 1.Ayak yarışmasına katılacak olan İller; İdareci, Antrenör ve Sporcu onaylı listesini Federasyonumuzun 0312 285 1132 nolu faks numarasına ivedi olarak bildirmeleri gerekmektedir.

Konaklama yeri;
Erzurum / Polat Otel (Palandöken)= 90 TL/TAM PANSİYON KONAKLAMA 
YARIŞMA PROGRAMI DETAYLARI:
13 Aralık 2015 – Pazar:
18:00 TAKIM KAPTANLARI TOPLANTISI 
(POLAT OTEL-ERZURUM)
14 Aralık 2015 – Pazartesi (SL): 
18:00 TAKIM KAPTANLARI TOPLANTISI 
(POLAT OTEL-ERZURUM)
15 Aralık 2015 – Salı (SL): 
MADALYA TÖRENİ (POLAT OTEL)

07 Aralık 15

SNOWBOARD MİLLİ TAKIM KAMPI

10-20. 12.2015 tarihleri arasında Snowboard Milli Takım Aday Kampı Dedeman otel Palandöken/Erzurum' da yapılacaktır. 2014-15 Türkiye şampiyonasına göre sporcular kampa davet edilmiştir.   Kampa katılan sporcuların isim listesi aşağıda belirtilmiştir. Pist şartları uygun olursa milli takım seçmesi yapılacaktır. Sporcularımıza başarılar dileriz.

MİNİKLER

Güler Selin Gülce - KARS
Yiğit Abacı - KOCAELİ
Faruk Ömer Keleşoğlu -ERZURUM
Efe Yücedal BURSA

ÇOCUK-1 

Nursu Zilşan Bayhan- ERZURUM
Esin İşçimenler- KOCAELİ
Buse Aksu –BURSA
Can Cemil Telli- KOCAELİ
Uğur Koçak –KARS
Can Kulaksızoğlu- KOCAELİ
Uras Uçanoğlu –BURSA

ÇOCUK-2 

Gözdenur Zehra Genekşe –ERZURUM
Selen Altaras -İSTANBUL
İrem Gezer-Bursa
Yade Telli – KOCAELİ
Yavuz Dumlu -ERZURUM
Mirza Taş - ISPARTA
Emir Altaras-İSTANBUL
Emre Boydak -BURSA
Çenk Haşim Mutlu -BURSA 
Can Yılmaz Yıldırım – ERZURUM

+16 ERKEK

Ali İbrahim güzeltan –istanbul
Tanzer Pehlivan -BURSA
Hamza Polat - ERZURUM
Aslancan Taş – ISPARTA
Ali Mehmet Ünal - İSTANBUL

+16 KADIN

Elif Kübra Geneşke – ERZURUM
Elif Ece Limon -ERZURUM 
Burçak Demircioğlu -İSTANBUL
Yağmur Eminoğlu -KOCAELİ
Zehre Kazanda -KOCAELİ

07 Aralık 15

MİLLİ TAKIM ANTRENÖR GELİŞİM KAMPI

07-10. 12.2015 tarihleri arasında ERZURUM’ da Snowboard Antrenör gelişim kampı yapılacaktır.  Kamp Dedeman Otel/ PALANDÖKEN' de yapılacaktır. Antrenörlerimize başarılar dileriz.

1- Aybars Uğur 
2- Berkcan Önem 
3- Caner Altun  
4- Gamze Demirci 
5- Mine Kasapoğlu 
6- Nergiz Onaran 
7- Ömer Kurtuluş 
8- Tuncay Kaya               
9- Sevda Özgüven 
10-Tarkan Usta   
11- Ramazan Mermi 

Konaklamasız davet edilecekler ;

1- Ahmet Uğurlu
2- Ahmet Çelik                     
3- Yusuf Tangüzel 

04 Aralık 15

VİZE ÜCRETLERİ DUYURUSU

2015-2016 SEZONU ANTRENÖR VE ÖĞRETİCİ VİZELERİ SON TARİHİ 31.12.2015’TİR. ANTRENÖR BELGESİNİ ÜNİVERSİTEDEN ALIP 2015-2016 SEZONUNDA VİZE YAPTIRMAK İSTEYEN VE ANTRENÖR KARTI ELİNE ULAŞMAYAN ANTRENÖRLERİN;

  • İKİ ADET FOTOĞRAF
  • VİZE YAPTIRDIĞINA DAİR BANKA DEKONTU
  • KART TALEP DİLEKÇESİ İLE AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK FEDERASYONA MÜRACAAT ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

KARTLARI ELİNDE OLAN VE VİZE YAPTIRAN ANTRENÖRLERİMİZE BANDROLLERİ İL TEMSİLCİSİ TARAFINDAN ULAŞTIRILACAKTIR. ANTRENÖRLERİMİZİN VİZE YAPTIRMAK İÇİN KARTLARINI FEDERASYONA GÖNDERMEMELERİ RİCA OLUNUR.

2015-2016 Sezonu Kayak öğreticiliği vize ücreti 170,00 TL ve Antrenörlük vize ücreti 90,00 TL olarak belirlenmiştir. Tüm kayak camiasının bilgilerine sunulur.

Paranın yatırılacağı hesap : Garanti Bankası Emek Şb. TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 

26 Kasım 15

KAYAKLI KOŞU KAMPI

Federasyonumuz faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Geniş Kapsamlı Milli Takım Seçme Kampı 01-20 Aralık 2015 tarihlerinde Erzurum/Kandilli'de yapılacaktır.

Görevli antrenörler:

  • Oleksandr Averin  Ankara
  • Akif Demirkaya  Ağrı
  • Sabahattin Oğlago  Erzincan
  • Cemalettin Budak  Erzincan
  • Elif Aşkın  Tunceli 
  • İsmail Ferhatoğlu  Muş 
  • Onur Kılıçarslan  Kars
  • Mükerrem Yılmaz  Erzurum

Kampa katılacak olan sporcu listesi ektedir.

NOT : Kampa katılacak olan sporcular serbest ve klasik kayak, ayakkabı, baton vb... malzemelerini de birlikte getireceklerdir.Kampta malzeme verilmeyecektir.

25 Kasım 15

FIS KODUNUN AÇILMASI İLE İLGİLİ TÜM SPORCU VE KULÜPLERİN DİKKATİNE

(FIS KODUNUN AÇILMASI VE ULUSLAR ARASI YARIŞMALARA KATILMA İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME) 

12 Mayıs 2011 tarihli, 27932 sayılı Resmi Gazetesi, Gençlik ve Spor Genel 

Müdürlüğünden MİLLİ SPORCU BELGESİ VERİLMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK’ in Milli sporcu  belgesi verilmesi ile ilgili;

MADDE 10 − (1) 7 nci maddede belirtilen uluslararası faaliyetlere katılan sporculara milli sporcu belgesi verilebilmesi için aşağıdaki belgelerin bulunması zorunludur.

a) Bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-1 Milli Sporcu Belgesi Başvuru Formu ve 

b) Görevlendirme onayı ve akreditasyon listesi,

c) Müsabaka cetveli,

ç) Müsabaka sonuç listesi. 

Yukarıda belirtilen 10. Madde madde/b’ de belirtildiği üzere bir sporcunun milli sporcu vasfı kazanması ve belgesi alabilmesi için öncelikli ve kesin olarak Milli Takım ile bir müsabakaya katılması ve görevlendirme onayı ve akreditasyon listesinde yer alması şarttır. 

Ayrıca millilik belgesi ilgili federasyonlarca değil Spor Genel Müdürlüğü tarafından bu bilgilendirmeden sonra daha öncede olduğu gibi federasyonumuza gelen talepler doğrultusunda yurtdışında Türkiye Kayak Federasyonu ilgili kurullarınca belirlenen maddelere ve protokollere uymak koşulu ile sporcuların veya kulüplerin kendi imkânları ile F.I.S ve Çocuk yarışmalarına katılması için ve F.I.S KODU’ nun açılması ile ilgili kurallar aşağıda 

1. TKF ve GHSİM’ den herhangi bir ceza almadığına dair belge

2. Sporcu Türkiye’ de ikamet ediyor ise mutlaka TKF faaliyetlerine katılmış olması ve kategorisinde ilk 10 sporcu içerisinde yer alması,

3. TKF ve Sporcu/Kulüp arasında yapılacak mutabakat metninin imzalanması,

4. Sporcu Deklarasyonunun imzalanması,

5. Sporcu aynı yarışmaya Milli takımın katılıyor ise yarışmalara katılamaz,

6. Tüm resmi belge ve sigorta işlemlerinin talep eden sporcu veya kulüp tarafından 

7. Katıldığı organizasyonda işleyeceği ve organizasyon komitesi tarafından TKF ye bildirilen disiplinsiz hareketlerden dolayı sporcu hiç bir şekilde başka bir yarışmaya katılmak için başvuramaz, katılamaz ve F.I.S KODU dondurulur. 

8. Alp Disiplininde 16 yas ve üstü, Kayaklı Koşu ve Snowboard’ da 15 yas ve üstü sporcular için F.I.S KODU açılabilir

9. Her sporcu için federasyonun hesabına 2016 yılından başlamak üzere 250TL ücret

24 Kasım 15

ALP DİSİPLİNİ 2015-16 SEZONU BİLGİLENDİRME BÜLTENİ

Alp Disiplini 2015-16 Sezon bilgilendirme Bülteni ile alakalı yapılan çalışma ile ilgili fikir ve önerilerinizi 30 KASIM 2015 tarihine kadar Türkiye Kayak Federasyonu'na bildirebilirsiniz.

info@tkf.org.tr

Alp Disiplini Sezon bilgilendirme Bülteni ektedir.

24 Kasım 15

ALP DİSİPLİNİ KAYAK LİGİ SPORCU İSİM LİSTELERİ

2015-2016 sezonu Alp Disiplini K1 ve K2 Ligi Büyük Erkekler Sporcu listeleri ektedir,

23 Kasım 15

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL DUYURUSU

Türkiye Kayak Federasyonu Seçimsiz Olağanüstü genel Kurulu 28 Kasım 2015 Saat: 10.00 da Green Park Otel’de (Kızılırmak Mah. 1443 Cad. No:39  Çukurambar Çankaya) yapılacaktır.

27 Kasım 2015 tarihi itibariyle tüm delegeler otele girişlerini ve  akreditasyonlarını yaptırabileceklerdir. Tüm seçimsiz olağanüstü genel kurul üyelerinin yolluk ve harcırahları Federasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

NOT: 27 Kasım 2015 tarihi saat: 19:30 da otelin  Kartepe  salonunda GALA YEMEĞİ yapılacaktır.

21 Kasım 15

VEFAT DUYURUSU

Türk Kayak Takımımın en çok derece alan, ülkemizi üç kez Kış Olimpiyatlarında temsil eden Zeki ŞAMİLOĞLU Mersin'de hayatını kaybetmiştir.

Merhume Allah'tan rahmet, Kayak camiasına, sevenlerine, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz.

19 Kasım 15

SNOWBOARD BRANŞI YÖNETİM DEĞİŞKLİĞİ

2015-16 sezonunda Snowboard branşında yönetim değişikliğine gidilmiştir. Buna göre;

Branş Sorumlusu: Zafer Yeşilova

Teknik Kurul Üyeleri:

Selhan Tunçgöğüs

Erdoğan Çağla

Efendi Yıldırım

Ejder Budak

Serkan Soyak

Önder Ağbaba

2014-15 Sezonunda hizmet veren branş sorumlusu ve teknik kurulumuza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

18 Kasım 15

KAMUOYUNA DUYURU

     Federasyonumuza çeşitli vesileler ile delegelerimizden gelen olağanüstü genel kurulun yapılması, usul ve esasları hakkındaki soru ve açıklama talepleri doğrultusunda delegelerimize ve kamoyuna aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

​    Türkiye Kayak Federasyonunun ana statüsünün Genel Kurul ile ilgili 24. maddesinde 3 çeşit genel Kurul düzenlemesi bulunmaktadır.  Bunlar 1. Olağan Genel Kurul, 2. Olağanüstü Genel Kurul, 3. Mali genel Kurul’dur.

  Türkiye Kayak Fedarasyonu Anastatüsünün Genel Kurul ile ilgili 24. maddesinin 4. Bendinde ‘olağanüstü genel kurulda, ilanda belirtilen hususlar dışında başka bir husus görüşülemez.’’ emredici düzenlemesi bulunmaktadır. Emredici Kurallar; kişilerin kendi iradeleriye bertaraf edemeyecekleri kamu düzenini ilgilendiren hukuk kurallarıdır. Yani ilgililer söz konusu hukuk kurallarının aksini kararlaştıramazlar ve bu tür emredici ve bağlayıcı hükümlere uymak zorundadırlar. Hiç bir kimsenin veya grubun bu emredici kuralı aşarak olağanüstü genel kurulumuzda başka bir gündem oluşturması, karar alması veya işlem yapmasının yaptırımı hukuken yok hükmündedir. Bunun dışında bu emredici kural kamu düzeninden olduğu için kamu düzenini ihlal edenin veya edenlerin yasalar karşısında hem cezai hemde hukuki sonucunun  olması kaçınılmazdır. 

    Yukarıda izah edildiği üzere olağanüstü genel kurul gündemine başkaca bir gündem ilave edilmesi veya karar alınması takhim kurulu kararı gereği de mümkün değildir. Aksi durum Anayasal bir  yargılama mercii olan Spor Genel Müdürlüğü Tahkim kurulu kararını uygulamamak ve yargı kararını yerine getirmemek olur ki bu da Anayasa’nın 138. Maddesine açıkça aykırı olduğundan 5237 saylılı TCK Madde 257 bağlamında suçtur. Bu suçu işleyenler hakkında gerekli hapis cezasının yanısıra ayrıca kişiler hakkında TCK nun 50-1-e maddesi gereğince ilgili görevinden yasaklanması da söz konusu olabilecektir. 

     Tahkim kurulunca belirlenen ve Anastatüde çerçevesi çizilen gündem dışında yasa dışı iş veya işlem yapmak isteyenler ile ilgili olarak ayrıca Türkiye Kayak Federasyonu Disiplin ve Ceza Talimatnamesi'nin Talimatlara Aykırı Hareket başlıklı 10. maddesinde belirtilen'' Federasyonun ana statü ve talimatlarına aykırı hareket eden kişi veya kulüp, iki aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır. Ayrıca, ilgili kişi veya kulübe en üst hadden para cezası verilir.''yaptırımı ile karşı karşıya gelebileceği gibigörev suçunu düzenleyen 27. Maddesi ile ağırlaştırıcı nedenler başlığını taşıyan 40. Maddesinin b,c,d,e maddeleri gereğince uzun süreli hak mahrumiyeti cezası alması durumu da olabilecektir.

​  Tüm bu sebeplerle, 28.11.2015 tarihli Olağanüstü Genel Kurulumuz, 3289 sayılı kanun, Türkiye Kayak Federasyonu anastatüsü ve  Tahkim kurulu kararı gereği seçimsiz ve olağanüstü genel kurul talebinde bulunan delegelerimizin çağrı talepleri ve tek gündem maddesi ile sınırlı olarak yapılacak ve yasa gereği Spor Genel Müdürlüğü gözetiminde sonuçlandırılacaktır. 

     Yönetici sıfatıyla  TKF yönetiminde bulundukları yıllarda 100’den fazla hukuk dışı uygulama yaptıkları Bakanlık Müfettişleri tarafından tespit edilen ve bir kısmı savcılık soruşturması aşamasında ve bir kısmı mahkemede dava konusu yapılmış kişilerin kayak camiamızı kendi hukuksuz taleplerine alet etmek istedikleri yönetim kurulumuzca tespit edilmiş ve Sayın delegelerimizin önümüzdeki bu süreçte maddi ve manevi anlamda bir zarar görmemeleri için bazı kişilerin gerçeğe aykırı, hukuksuz ve yanıltıcı taleplerine itibar etmemelerini tavsiye ediyoruz.

Kamoyuna ve kayak camiamıza saygıyla duyurulur.

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu

17 Kasım 15

DELEGE LİSTESİ

Türkiye Kayak Federasyonu kesin delege listesi ektedir.

15 Kasım 15

TKF 2015-16 SEZONU ALP DİSİPLİNİ KAYAK LİGİ VE MİLLİ TAKIMLAR PROGRAMI AÇIKLANDI

Programı ekteki dökümanda bulabilirsiniz.

04 Kasım 15

GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ VE YENİ GÖREVLENDİRME DUYURUSU

2015- 16 Kayak Sezonunda görev yapmak üzere Kayaklı Koşu ve Kayakla Atlama branşında görev değişiklikleri ve yeni görevlendirme yapılmıştır. Buna gore;

Kayakla Atlama Branşında

·  Kayakla Atalama branş Koordinatörlüğüne Sayın Yrd.Doç.Dr.Yenal VANGÖLÜ

·  Kayakla Atlama OBMAN görevine Sayın Yrd. Doç. Dr. Yavuz KONCA

Kayaklı Koşu Branşında

·  Kayaklı Koşu Branşının İdari ve Sportif Koordinatörlüğüne Sayın Özkan KOYUNCU

Kayaklı Koşu Teknik Kuruluna;

·  Bülent KAYAHAN

·  Erkan YILDIRIM

·  Sebahattin OĞLAĞO

·  Sefer KARABAĞ

·  Seyfullah BAYRAKTAR atanmıştır.

2014-15 sezonu süresince görev yapan sayın branş sorumlularına ve teknik kurulumuza  hizmetlerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. 

02 Kasım 15

2014-15 SEZONU YARIŞMA SONUÇLARINA GÖRE K1 VE K2 LİGLERİNDE SPORCUNUN BİR ÜST LİGE ÇIKIŞ VE BİR ALT LİGE DÜŞÜŞ KRİTERLERİ

1.  TKF YARIŞMA TALİMATNAMESİ;

 6.1.9. 2015-16 sezonundan başlanarak sonraki sezonlarda hangi sporcunun hangi ligde yarışacağı belirlenir. Bu maddeye göre;

a.  K1 Liginde herhangi bir disiplinde (SL, GS) Fed Puanı 120,00 Puan ve altında olan sporcular

b.  K2 Liginde herhangi bir disiplinde (SL, GS) Fed Puanı 120,01-200,00 Puan arasında olan sporcular

olarak belirlenmiştir.

2.  Sezon sonu her kategorinin herhangi bir disiplininde puan sıralamasında ilk 4 derecede yer alan sporcu K-1 Ligine katılmaya hak kazanırken, son 5 sporcu bir sonraki sezon il birinciliklerinden yarışmalara başlar (madde 9.4.6)

3.  2014-15 yarışma sezonunda herhangi bir yarışmaya katılmayan sporcular K1’ den K2’ ye, K2’ den İl Şampiyonasına düşmüştür.

4.  K1 Liginde herhangi bir disiplinde (SL, GS) Fed Puanı 120,00 Puan ve altında olan sporcular hariç, kombine fed puanı sıralamasında son üç sırada olan sporcular (madde 9.3.7) 2015-16 yarışma sezonunda K2 Liginde yarışır.

5.  K2 Liginde herhangi bir disiplinde (SL, GS) Fed Puanı 120,01-200.00 Puan arasında olan sporcular hariç, kombine fed puanı sıralamasında son üç sırada olan sporcular (madde 9.3.7) 2015-16 yarışma sezonunda İl Şampiyonasında yarışır.

6.  Bu kriterlere göre sporcuların durumları belirlenmiştir. Listeleri kontrol ediniz ve herhangi bir hata olduğunu düşünüyorsanız 06.11.2015 Cuma günü mesai bitimine kadar scerrah@hotmail.com adresine açıklamanız ile bilgilendiriniz.

31 Ekim 15

KAYAKLA ATLAMA JUDGES SEMİNERİ

14-15 Kasım 2015 tarihleri arasında Federasyonumuz tarafından “Kayakla Atlama Jüri” eğitim semineri düzenlenecektir. FIS Hakemler, Kurallar ve Kontrol Alt Komitesi Başkanı Ueli Forrer tarafından verilecek olan seminer ve sonrasında yapılacak sınav tamamen İngilizce olacaktır.  İlgililerin aşağıda verilen şartları sağlaması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTLARI: 

•T.C VATANDAŞI OLMAK

•EN AZ LİSE MEZUNU OLMAK

•GHSİM’DEN ALINACAK OLAN SPORDA CEZA ALMADIĞINA DAİR BELGE

•2 ADET FOTOĞRAF

•DİPLOMA FOTOKOPİSİ

•KİMLİK FOTOKOPİSİ

•İYİ DERECEDE İNGİLİZCE KONUŞMA VE YAZMA

•BİLGİ FORMU (www.tkf.org.tr)

•100 TL. KATILIM ÜCRETİ

KATILMAK İSTEYENLERİN İNTERNET SİTESİNDEN DOLDURDUKLARI BİLGİ FORMLARIYLA BİRLİKTE KAYAK FEDERASYONU ERZURUM OFİSİNE EN GEÇ

​06​.1​1​.2015 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR ŞAHSEN BAŞVURMALARI GEREKMEKTEDİR. 


Garanti Bankası Emek Şb. TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 hesabına yatırılması gerekmektedir.


30 Ekim 15

VEFAT DUYURUSU

Eski Milli Sporcumuz İrem Mimaroğlu'nun annesi Berna Tunalı Mimaroğlu 30.10.2015 günü (Bugün) vefat etmiştir. Merhum Berna Tunalı Mimaroğlu'nun cenazesi, 31.10.2015 - Cumartesi günü, öğle namazını müteakip Teşvikiye Camiinden kaldırılarak toprağa defnedilecektir.

Merhuma Allah'tan rahmet, Kayak camiasına, sevenlerine, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz.

27 Ekim 15

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU DELEGE LİSTESİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU DELEGE LİSTESİNİ EKTE BULABİLİRSİNİZ.

27 Ekim 15

SEÇİMSİZ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL ÇAĞRISI VE GÜNDEMİ

SEÇİMSİZ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL ÇAĞRISI VE GÜNDEMİNİ EKTE BULABİLİRSİNİZ.

19 Ekim 15

2015-2016 SEZONU HAKEM VİZE ÜCRETLERİ

Kayak Federasyonu Başkanlığının 2015-2016 sezonu Hakem lisanslarının vizeleriyle ilgili olarak vizelerini yaptırmak isteyen hakemlerin vize ücreti olan 50.00 TL’yi Kayak Federasyonu Başkanlığı Garanti Bankası Emek Şb. TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01 hesabına yatırarak dekontlarını 30 Kasım 2015 tarihine kadar göndermesi gerekmektedir. 

2015 yılında Kayseri-Isparta-Erzurum Kayak Hakem Kurslarında başarılı olan kurisiyerlerden istenen evrakları ekteki dökümanda bulabilirsiniz.

14 Ekim 15

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU OLAĞANÜSTÜ SEÇİMSİZ GENEL KURUL DUYURUSU

Spor Genel Müdürlüğü Tahkim kurulu Başkanlığı’nın 02.10.2015 tarih 2015/ 203 sayılı kararı gereğince Federasyonumuzun olağanüstü seçimsiz genel kurulu Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilecektir.

Olağanüstü Seçimsiz Genel Kurul süreci ile ilgili daha sonra bilgi verilecektir.

Türkiye Kayak Federasyonu Oloğanüstü Genel Seçim Kurulu için yapılacak itirazlarda her itiraz dilekçeleri için 1.000.00 TL federasyonumuzun  aşağıdaki hesap numarasına yatırılması gerekmektedir. Para yatırılmadığı takdirde itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır.

T.Garanti Bankası A.Ş. 

Emek/Ankara Şubesi

TR39 0006 2000 7780 0006 2988 01

Saygılarımızla

Türkiye Kayak Federasyonu

30 Eylül 15

ULUSAL FREESTYLE SNOWBOARD JÜRİ KURSU SONUÇLARI

Ulusal Freestyle Snowboard Jüri Kursu Sonuçları ektedir

Kalan kursiyerler yeni dönemde yapılacak olan Ulusal Freestyle Jüri kursuna ücretsiz olarak başvuru yapabilirler.Geçen kursiyerler için yapılacak olan 2.Kademe Ulusal Freestyle Jüri kursu ücretli olacaktır.Telafi ve 2.Kademe Jüri Kursu tarihleri Federasyonumuzun resmi internet stesinden açıklanacaktır.


30 Eylül 15

07- 24 EKİM ERZURUM KAMPI

.

12 Eylül 15

TOHM BAŞVURULARI

Erzururum’da bulunan Gençlik Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğümüze bağlı Kayak Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Alp Disiplini, Snowbord, ve Kayakla Atlama branşlarında faliyet göstermektedir. 2015-2016 yılı faliyet  proğramına Kayaklı Koşu ve Biathlon branşlarıda dahil edilmiştir. TOHM Komisyonu tarafından alınan karar neticesinde Branşlarla ilgili seçme kriterleri ve kontenjanları aşağıda belirtilmiştir. 

Kayak Federasyonu TOHM Seçim Kriterleri:

1- FIS puanı,

2- FED puanı ,

3- Türk Şampiyalarında İlk Üç Dereceye giren,

4- Uluslararası Müsabakalarda Madalya alan,

5- Milli Takımda Yer alan ve Teknik Kurullar Tarafından yeterli Bulunan Sporcular değerlendirilmesine Komisyonca Karar verilmiştir. 

6- Yaş aralığı 12-24 arası

Branş Kontenjanları;

 Alp Disiplini   : 20 kişi ( Erkek/Kadın)

Kayaklı Koşu   : 20 kişi (Erkek/Kadın)

Snowboard   : 20 kişi  ( Erkek/Kadın)

Kayakla Atlama  : 20 kişi (Erkek/Kadın)

 Biathlon    : 20 kişi  ( Erkek/Kadın) 


02 Eylül 15

BİATHLON MİLLİ TAKIMI HAZIRLIK KAMPI 04-15 EYLÜL 2015

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI’NA ANKARA

2015-2016 sezonu Biathlon Milli Takımı ( A Takımı + B Takımı + Eyof Takımı ) Hazırlık Kampını 04 - 15 Eylül 2015 tarihlerinde Erzurum / Kandilli’de yapmayı planlamaktayız. Kampa katılacak sporcuların listesi ekte belirtilmiştir

20 Ağustos 15

VEFAT DUYURUSU

Milli sporcumuz Selim PASİNLİ'nin kardeşi Abdulkerim PASİNLİ (22), geçirdiği kalp krizi sonrasında Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Kaya camiasi olarak Merhuma Allah'tan rahmet, acılı sporcumuza ve ailesine sabırlar dileriz.

20 Ağustos 15

VEFAT DUYURUSU

Eski Milli Sporcusumuz ve  Kayak Öğretmeni Erdinç BAYSAL 19 Ağustos 2015 günü vefat etmiştir.  Merhum Erdinç BAYSAL'ın cenazesi 20 Ağustos 2015 Perşembe günü (Bugün) Bursa - Nilüfer - Konak Mahallesi Eğitimciler Cad. Somuncu Baba Camiinden kaldırılarak toprağa verilecektir.

Merhume Allah'tan rahmet, Kayak camiasına, sevenlerine, yakınlarına ve ailesine başsağlığı dileriz

02 Ağustos 15

VEFAT DUYURUSU

Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Cafer Nuroğlu'nun kayınbiraderi vefat etmiştir. Cenazesi bugün öğle namazında Avcılar parsel semti merkez camiiden kaldırılacaktır.

Tüm Kayak Camiası olarak Sayın Cafer Nuroğlu beye ve ailesine başsağlığı dileriz.

28 Temmuz 15

U18 ve U21 ALP DİSİSPLİNİ KONDİSYON KAMPI-SARIKAMIŞ

03-12 Ağustos 2015 tarihleri arasında U18 ve U21 KONDİSYON KAMPI Sarıkamış’ ta yapılacaktır. Sporcularımız ve antrenörleri kamp ile ilgili bilgileri irtibat numarası verilen antrenörlerimiz alabilirler. Görevli ve katılacak sporcu listesi ekte belirtilmiştir.

27 Temmuz 15

U12-U14-U16 BATI İLLERİ ALT YAPI BECERİ-KOORDİNASYON GELİŞİM KAMPI-ILGAZ

02-11 Ağustos 2015 tarihleri arasında U12-U14-U16 BATI İLLERİ ALT YAPI BECERİ-KOORDİNASYON GELİŞİM KAMPI Kastamonu Kayak Federasyonu Ilgaz Tesislerinde yapılacaktır. Sporcularımız ve antrenörleri kamp ile ilgili bilgileri irtibat numarası verilen antrenörlerimiz alabilirler. Görevli ve katılacak sporcu listesi ekte belirtilmiştir.

03 Temmuz 15

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ALP DİSİPLİNİ FIS BURSA KAMPI

7-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında ALP DİSİPLİNİ FIS MİLLİ TAKIMIMIZ Bursa-Holiday In otelde sağlık taraması kampına alınacaktır. Sağlık testleri Uludağ Üniversitesi Spor Hekimliği A.B.D tarafından yapılacaktır.  

Sporcularımıza ve teknik ekibimize iyi bir kamp dönemi geçirmelerini dileriz.

03 Temmuz 15

TKF ALP DİSİPLİNİ U12- U14-U16 MİLLİ TAKIMLARI AVUSTURYA KAMPI

26 Haziran-5 Temmuz 2015 tarihleri arasında Bursa’ da sağlık testlerini bitiren ALP DİSİPLİNİ U12-U14-16 MİLLİ TAKIMLARI, 12-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Mölltaler/Avusturya’ buzullarında kayaklı çalışma kampına gidecektir. Kafile listesi aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır. 

Sporcularımıza ve teknik ekibimize iyi bir kamp dönemi geçirmelerini dileriz.

28 Haziran 15

U12-U14-U16 DOĞU İLLERİ ALT YAPI BECERİ-KOORDİNASYON GELİŞİM KAMPI


23 Haziran 15

U12-U14-U16 ALP DİSİPLİNİ KAMPI-BURSA

U12-U14-U16 ALP DİSİPLİNİ TAKIMLARI YAZ PROGRAMI VE KAMP DUYURUSU EKTEDİR.

05 Haziran 15

Biathlon Milli Takım Hazırlık Kampı

Kayak Federasyonu Başkanlığı 2015 yılı faaliyet programında yer alan Biathlon Milli Takım Hazırlık Kampı 10-25 Haziran 2015 tarihinde Erzurum/Kandilli'de düzenlenecektir.

Söz konusu kampa katılacak olan kafile listesi ektedir.

27 Mayıs 15

BABALAR KAYAK YARIŞI YAPIYOR

31.05.2015 Tarihinde Palandöken Kuzey Pistinde saat: 09:00' da

"BABALAR KAYAK YARIŞI YAPIYOR" Etkinliği yapılacaktır.

Başvuru için ;
* Dilekçe
* Sağlık Raporu gerekmektedir.

İrtibat İçin ; Kayak Federasyon İl Temsilcisi TANER DÖŞKAYA  Tel: 0 532 426 13 10

26 Mayıs 15

ÖNEMLİ DUYURU

Tüm İllerimizin Tekerlekli Kayak İl Birinciliklerini düzenleyerek sonuçlarını en geç 05 Haziran  2015 tarihine kadar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin resmi mail adreslerinden kayakfederasyonu@gmail.com adresine e-mail ile göndermeleri önemle duyurulur.

25 Mayıs 15

HAKEM KURSU SINAV SONUÇLARI

-

25 Mayıs 15

ALP DİSPLİNİ KAYAKLI KOŞU SNOWBOARD ANTRENÖR KAYAK ÖĞRETİCİ VE HAKEM KURSU SONUÇLARI

Federasyonumuzun 26 - Mart - 15 Nisan 2015 tarihlerinde Erzurum'da düzenlemiş olduğu Alp Disiplini I. Kademe, Kayaklı Koşu I-II-III Kademe, Snowboard I-II-III kademe antrenör kursları ve bütünlemeleri ile alp disiplini kayak öğretici kursu ve bütünlemeleriyle, Kayseri, Isparta ve Erzurum'da düzenlenen hakem kursları sonuçları aşağıdaki listelerde açıklanmıştır. 

ÖNEMLİ NOT: YAPILAN KURSLARIN BÜTÜNLEME SINAVLARI ARALIK AYINDA KAR DURUMUNUN UYGUN OLDUĞU KAYAK MERKEZİNDE YAPILACAKTIR.

08 Mayıs 15

11-21 MAYIS 2015 BİATHLON KAMP YAYINI

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE

  Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Biathlon Milli Takım Seçme Kampı 11-21 Mayıs 2015  tarihlerinde Erzurum/Kandilli’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir. 

01 Mayıs 15

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU YÖNETİM KURULU'NDAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

              

                Kayak Federasyonu seçimleri bir yıl önce yapılmış ve genel kurul tarafından başkanımız sayın Erol YARAR beyin başkanlığındaki liste seçimi kazanmıştır. Geçen bu süre içerisinde Federasyon yeniden yapılandırılmış, kısa süreli başarılar yerine uzun süre başarılı olunması için gerekli adımlar atılmış, yüksek tempolu, vizyoner bir çalışma yürütülmüştür. Bu konuyu yakından takip edenler bilmektedirler ki Federasyon ilk bir yılını başarı ile tamamlamıştır. Ne yazık ki başarıyı takdir edenlerin olduğu yerde kıskananlar da olmaktadır. Geçmiş alışkanlıklarını değiştiremeyen, şahsi beklentileri karşılanmayan, vizyon sahibi olmayanların bu çalışmaları, başarıları anlamaları ve takdir etmeleri de mümkün görünmemektedir.  

               Kayak Federasyonu eski başkanı sayın Özer AYIK tarafından toplanan imzalar ile genel kurulun toplanmasını Federasyonumuzdan ve ilgili mercilerden talep etmişlerdir. 

               Genel kurul delegelerinin belirli kısmının böyle bir talepte bulunmaları kuşkusuz yasal haklarıdır ve saygı duyulmalıdır. Yönetim olarak genel kurul delegelerimizin bu taleplerini şüphesiz saygı ile karşılıyoruz. Federasyon olarak, yetkili kurullarımızda değerlendirmeler yapılarak yasal gereklilik en kısa zamanda yapılacaktır. 

               Genel kurulun, ne zaman olursa olsun, toplanmasından öncelikle yönetim kurulumuz mutlu olacaktır. Yönetim kurulumuz görevi devraldığı zamandan bu güne kadar yaptığından ve yapacağından emin bir şekilde yoluna devam etmektedir. Yönetim kurulu, genel kurula hesap vermekten, yapılan  hizmetleri anlatmaktan da onur duyacaktır. 

               Gelinen bu noktada, bazı gerçeklerin kayak camiası ve kamuoyu ile paylaşılma zamanının geldiği anlaşılmaktadır. 

               Genel kurulu toplamak için imza toplayan sayın Özer AYIK 'ın aslında genel kurulu toplamaya çalışmaktaki maksadının kendisi ve arkadaşları hakkında açılan yolsuzluk, zimmet, haksız ve yersiz ödeme yaparak Federasyonu zarara uğratmak, ihalede edimin ifasına fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, dolandırıcılık ve bir sporcunun taksirli ölümüne sebebiyet vermekten açılan dava, soruşturma ve  icra takiplerini engelleme amacı taşıdığı düşünülmektedir. 

Şöyle ki; 

               1)Gençlik Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu müfettişleri tarafından yapılan incelemeler neticesinde Özer AYIK ve arkadaşlarının  Federasyonun paralarını zimmete geçirdikleri, haksız ve yersiz ödeme yaparak Federasyonu zarara uğrattıkları, bir çok usulsüzlük yaptıkları tespit edilmiştir. Federasyon bütçesinden çıkan bu paranın ilgililerden tahsil edilmesi ve gereğinin yapılması bakanlık müfettişlerince Federasyon'dan talep edilmiştir. Bunun üzerine Federasyonumuz hukukçuları tarafından Ankara 13.İcra Müdürlüğü 2015/6985, yine Ankara 13. İcra Müdürlüğü 2015/6984, yine Ankara 13.İcra Müdürlüğü 2015/6983 Esas sayılı dosyalar ile Özer AYIK ve imza toplayan arkadaşlarının zimmetlerine geçirdikleri, Federasyon kasasından usulsüz olarak çıkan bu paranın tahsili amacı ile icra takibi yapmışlardır. Halen icra dosyası derdest olup konuyla ilgili Hukuki ve Savcılık soruşturma süreçleri devam etmektedir.

               2)Sayın Özer AYIK'ın başkan olduğu dönemde Federasyon tarafından ithal kayak malzemesi alınması için ihale açılmış ihale her nasılsa Federasyon tarafından bir çok kez malzeme alınan şirket tarafından kazanılmış arkasından sözleşme imzalanmıştır. Yapılan incelemelerde ihalede bir çok usulsüzlük olması bir yana malzeme alınmadan ilgili şirkete malzeme alınmış gibi ödemeler yapıldığı anlaşılmıştır. Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Savcılığınca 2014/4171 Hazırlık numarası ile soruşturma başlatılmıştır. Savcılık tarafından yapılan soruşturmada, Gümrük ve Ticaret bakanlığına yazılan yazıya verilen cevapta ihaleyi kazanan şirketin hiçbir zaman söz konuu olan malzemeleri ithal etmediği cevabı verilmiştir. Yani Federasyon tarafından usulsüz yapılan ihalede, ithal edilmeyen, Federasyon'a teslim edilmeyen malzemelere ödemeler yapılarak zimmet, edimin ifasına fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanma,  ilgili şirket yetkilileri açısından Türk Ceza Kanunu'nun 157. maddesi bağlamında dolandırıcılık suçu işledikleri Savcılık tarafından görevlendirilen bilirkişilerce tespit edilmiştir.  Eski başkan sayın Özer AYIK ve arkadaşları ile ilgili, Savcılık tarafından yapılan soruşturmada müfettişler ve bilirkişi raporunda tespit edilen çok ciddi usulsüzlükler sebebiyle adli işlemler derinleştirilerek devam etmektedir.  

               3)Milli Kayakçımız Aslı NEMUTLU, Erzurum Konaklı Kayak Merkezi'nde yapılması planlanan Alp Disiplini Birinci Etap Yarışması öncesinde 12 Ocak 2012'de Bayanlar Süper-G Pisti'nde antrenman yaparken geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmiş, olayın ardından eski Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer AYIK'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında "Taksirli ölüme sebebiyet vermek" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılma talebi ile dava açılmıştır. Açılan davada bilirkişiler sanık Özer AYIK ve arkadaşlarını kusurlu bulmuş mahkemeler karar aşamasına geldiklerinde her defasında hakimler reddedilerek karar verilmesi engellenmeye çalışılmıştır.

               Kayak camiasının, hakkında yolsuzluk ve usulsüzlük sebebi ile soruşturma ve inceleme yürütülenlere yargı tarafından aklanmadan pirim vermeyecek kadar bilinçli ve dürüst olduğundan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

               Sonuç olarak gelinen bu süreç ile ilgili yapılan değerlendirmelerimiz ve elimizde bulunan bilgilerin bir kısmını kayak camiasının ve kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Saygılarımızla. 01.05.2015 

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu 




20 Nisan 15

Kayak Hakem Kursu Duyurusu

Federasyonumuz faaliyet programında yer alan Kayak Hakem Kursu planlandığı tarihte 

(21.04.2015) saat: 09:30 da Erzurum’da başlayacaktır.

Kurs: Salı Günü Saat : 09:30 Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü Binasının Yanındaki Buz Pateni Seminer Salonu(5.ooo Kişilik)

Perşembe Günü Saat:09:00  Pist  Uygulama Sınavı Üst Dedeman’ın önündeki pistte  yapılacaktır.

İRTİBAT

Nedim Tamer DÖŞKAYA

Erzurum İl Temsilcisi 

Tel:05324261310

20 Nisan 15

DUYURU

Yetenekli ve başarılı sporcu öğrencilerinin tespiti için ektedeki ilgili duyuruda olduğu gibi 04.05.2015 tarihine kadar Türkiye Kayak Federasyonu e-mail veya fax yolu ile sporcuların başvurmaları rica olunur.

e-mail: kayakfederasyonu@gmail.com

Fax: 0312 285 11 32

17 Nisan 15

ANTRENÖR VE ÖĞRETİCİ KURSLARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME DUYURUSU

Federasyonumuz tarafından 26 Mart – 12 Nisan 2015 tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen Kayaklı Koşu I-II ve III. Kademe Antrenör Kursları, Alp Disiplini I. Kademe Antrenör Kursu, Snowboard  I-II ve III. Kademe Antrenör Kursları ile Alp Disiplini Öğretici Kurslarına toplamda 298 kursiyer katılmıştır. Kurslarımız şeffaf bir şekilde sürdürülmüş ve başarılı bir şekilde tamamlanmıştı.

Bazı basın organlarında ve sosyal medyada, söz konusu kurslarla ilgili çeşitli dedikodular, karalamalar ve asılsız, yanlış ve spekülatif bilgilerle şahsıma ve Federasyonumuza mesnetsiz yalan yanlış suçlamalar yönlendirilmektedir. 

Federasyonumuz antrenör, öğretici ve hakem yetiştirmek için Antrenör, öğretici ve hakem kursu düzenlemekle suçlanmaktadır.

Antrenör, öğretici ve hakem yetiştirmek ne zamandan beri suç olmuştur?

Oysaki branşlarımızda antrenör, öğretici ve hakem yetiştirmek Federasyonumuzun en önemli asli görevlerinden biridir.  

Asli görevlerinden birini yerine getirmeye çalışan Federasyonumuzun, antrenör yetiştirme kursu düzenlemekle suçlanması çağ dışıdır, akıl tutulmasıdır.

Federasyonumuzun, kayak branşını geliştirmek, kayak branşına yeni kulüpler, yeni iller, yeni sporcular kazandırmak ve böylelikle kayağı kitlelere yayacak yeni antrenörler yetiştirmenin bir suç unsuru olarak görülmesi ve Federasyonumuzun ve şahsımın yalan yanlış asparagas haberlerle suçlanması anlaşılabilir bir durum değildir.

Federasyonumuz göreve geldiğinden bu yana Başkan Vekili olarak bütün işlerimi bir kenara bırakarak, bütün zamanımı ve enerjimi Federasyonumuzun faaliyetlerine harcadım. Söz konusu kursların problemsiz bir şekilde yürütülebilmesi için yine kendi işlerimden ve ailemden fedakârlık ederek, hiçbir menfaat ve çıkar gözetmeksizin yine işlerimi bir kenara bırakarak kursun genel idareciliğini üstlendim ve bu görevimi layığı ile yerine getirdiğime inanıyorum.

Şahsımın, kursların eğitim kurullarına, kurs sonuçlarına müdahalede bulunduğu veya bulunacağı yalandır ve tamamen iftiradır. Bu iftirayı atanlar er geç bunun hesabını kanun önünde veya vicdanlarında verecektir.

Bu yapılan iftiraları ve karalamaları, sadece şahsıma değil aynı zamanda aralarında çok sayıda Kış Olimpiyat Oyunlarına, Dünya Şampiyonalarına sporcu olarak katılmış ve uzun yıllar Milli takım antrenörlükleri yapmış saygın spor adamlarımızın da içlerinde bulunduğu, çok değerli kurs eğitim kurulu üyelerimize ve teknik kurul üyelerimize de büyük saygısızlık olarak değerlendiriyor ve söz konusu asılsız iftiraları şiddetle kınıyorum ve reddediyorum. Bu iftiraları atan ve mesnetsiz iftiralarıyla camiamızı karıştırmaya çalışan mihrakların, karanlık emellerine ulaşamayacağına inancım tamdır.  

Kurs sonuçlarının açıklanması ile ilgili süreç şu şekilde işlemektedir.

Kursa başvuran bütün kursiyerlerin evrakları Federasyonumuzun Erzurum Ofisinde dosyalanmaktadır. Teorik ders notlarının tamamı teslim edildikten sonra, kursiyer dosyaları, teorik derslerin sonuçları ile birlikte Federasyonumuzun Merkezi olan Ankara’ya gönderilecektir.

Günümüz itibari ile (17 Nisan 2015) sınav notlarının teslim edilmediği teorik derslerimiz bulunmaktadır.

Teknik taktik derslerinin değerlendirme ve not verme çizelgeleri ilgili kursun eğitim veren sınav kurullarınca hazırlanmıştır. Her öğretmen kendi not çizelgesini sınav tamamlandıktan sonra, bizzat benim ile birlikte, Yönetim Kurulu Üyesi Cafer NUROĞLU, Genel Sekreter Necip Fazıl KİSHALI ve Kayak Federasyonu Erzurum personellerinin yer aldığı komisyon önünde, not çizelgesini kimseye göstermeden kapalı zarfa koyarak, zarfı imzalayıp mumlu mühürle kapatmak suretiyle Federasyonumuz Erzurum ofisine teslim etmiştir. Bu şekilde teslim edilen not çizelgeleri kapalı zarf ile Erzurum ofisinde muhafaza edilmektedir.

Teknik taktik dersi değerlendirme çizelgeleri de kursiyerlerin dosyaları ve teorik derslerin not sonuçları ile birlikte Federasyonumuz merkez adresine gönderilecektir. Evraklar Federasyona ulaştığı anda Federasyonumuz ilgili kurs eğitim ve sınav öğretmenlerini davet edecek ve teknik taktik ders notları, eğitim ve sınavda görevli öğretmenler tarafından sonuçlandırılacaktır.

Teknik taktik dersinde teorik derslerde olduğu gibi her öğretmenin verdiği notla işlem tamamlanmamaktadır. Kesin sonuçlar şu şekilde hazırlanacaktır. Sınava giren 7 öğretmenin kursiyere verdiği notlar ilgili kursun öğretmenleri tarafından değerlendirme toplantısında tek tek zarflar açıldıktan sonra ilan edilecek, komisyon önünde en iyi ve en kötü puanlar atılarak geriye kalan 5 öğretmenin notu toplanarak öğretmen sayısına bölünerek kursiyerin notu tespit edilecektir.

Bu nedenle teknik taktik dersleri neticelendirilmeden kurs sonuçlarının ilan edilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Yukarıda belirtildiği üzere kurs evrakları Federasyonumuza ulaşır ulaşmaz ilgili kurs eğitim kurullarının teknik taktik derslerinin neticelendirilmesinin ardından kurs sonuçları ivedilikle tüm camiamıza duyurulacaktır.

Yukarıda yapılan açıklamalardan anlaşılacağı üzere, bazı medya organlarında ve sosyal medya ’da yer alan haberler ve dedikodular asılsız, yanlış ve kamuoyunu aldatmaya ve yanıltmaya, şahsımı ve Federasyonumuzu da karalamaya ve Federasyonumuzun vermeye çalıştığı hizmetleri engellemeye yönelik olduğu açık bir şekilde görülmektedir.

Tüm Kayak ve Spor Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Ali OTO

Türkiye Kayak Federasyonu Başkan Vekili  

08 Nisan 15

ALP DİSİPLİNİ 2014-15 SEZONU KAYAK 1. ve 2. LİG FED PUANLI SPORCU LİSTELERİ

Geride bıraktığımız sezon yapılan alp disiplini müsabakaları neticesinde, kategorilere göre sporcu sıralamaları ve iller sıralama puanları ektedir.

Tüm sporcularımıza ve kulüplerimize duyurulur.

07 Nisan 15

SNOWBOARD BÜTÜNLEME , ÖĞRETİCİLİK VE ANTRENÖRLÜK SINAV TARİHİ DEĞİŞİKLİĞİ

Snowboard Bütünleme, Öğreticilik ve Antrenörlük (Teknik Taktik ) sınavı  12.04. 2015 tarihinde yapılması planlanırken hava şartlarından dolayı aşağıdaki gibi değişmiştir.

Öğreticilik ( Teknik Taktik ) sınavı 09 Nisan 2015 Perşembe günü üst Dedeman Otel kayak pistinde yapılacaktır.

Snowboard, 1.Kademe, 3. Kademe antrenörlük ve bütünleme ( Teknik Taktik ) sınavları 10 Nisan 2015 Cuma günü sabah 08:00' da üst Dedeman Otel kayak pistinde yapılacaktır.

Snowboard, 2.Kademe antrenörlük ( Teknik Taktik ) sınavları 11 Nisan 2015 Cumartesi günü sabah 08:00' da üst Dedeman Otel kayak pistinde yapılacaktır.


06 Nisan 15

SNOWBOARD 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR ÖN ELEME YARIŞI

-

06 Nisan 15

ÖĞRETİCİLİK ÖN ELEME YARIŞI SONUÇLARI

-

03 Nisan 15

ÖĞRETİCİLİK ELEME YARIŞI TOPLANTI YERİ

Öğreticilik eleme yarışı 04.05.2015 tarihinde saat 18:00'da üst Dedeman Otelde yapılacaktır.

Tüm kursiyerlere duyrulur.

27 Mart 15

BÜTÜNLEME SINAVINA GİRECEK ANTRENÖR ADAYLARININ DİKKATİNE !

Geçmiş kurslarda bütünlemeye kalan adaylar, web sitemizde yayınlanan ders programları doğrultusunda, diğer kursiyerler ile birlikte sınav olacaklardır. Spor Dalı Teknik Taktik derslerinden bütünlemesi olan adaylar için tarihler aşağıda belirtilmiştir.

*Alp Disiplini 1.Kademe ve Kayaklı Koşu 1.,2.,3.Kademe Spor Dalı Teknik Taktik bütünleme sınavı 31/03 2015,

*Snowboard 1.,2.,3. Kademe Spor Dalı Teknik Taktik bütünleme sınavı 11/04/2015, tarihlerinde saat:08.00-17.00'de yapılacaktır önemle duyurulur.

27 Mart 15

ÖNEMLİ DUYURU

Snowboard 2. ve 3. Kademe Antrenör Kurslarına katılacak adayların hardboard ve softboardlarını getirmeleri önemle rica olunur.

Bilgilerinize...

27 Mart 15

ANTRENÖR VE ÖĞRETİCİ KURSLARI DERS PROGRAMLARI

Ekte Antrenör ve Öğretici Kursları Ders Programlarını görebilirsiniz.

26 Mart 15

ALP DİSİPLİNİ 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR ÖN ELEME SONUÇLARI

-

25 Mart 15

HAKEM KURS DUYURUSU

-

25 Mart 15

DUYURU

Kayaklı koşu 2. ve 3.Kademe Antrenör Kursuna girecek adaylar 26/03/2015 tarihinde saat:08.00-09.00 arası Palandöken üst Dedeman Otelde kayıt yaptıracaklar,  saat 09.00 'da uygulamalı derse başlayacaklardır. Bilgilerinize...

25 Mart 15

KURSA KATILACAK ANTRENÖR ADAYLARIN DİKKATİNE!!!

26.03.2015 tarihinde yapılacak olan ALP DİSİPLİNİ 1. KADEME YARDIMCI ANTRENÖR ÖN ELEME YARIŞMA TEKNİK TOPLANTISI 25.03.2015 tarihinde saat 20:00 da Dedeman Otelde yapılacaktır.

Başvurular bugün saat 18:00' a kadar devam etmektedir. Başvurusunu yapan adaylar evrak teslimini TKF Erzurum Ofisine  (PALANDÖKEN DEDEMAN SKI LODGE OTEL YANI) yapabilirler.

Gelişmeler ve duyurular sitemizden yapılacaktır.

Tüm camiamıza duyurulur

24 Mart 15

AÇILACAK OLAN ANTRENÖR VE KAYAK ÖĞRETİCİSİ KURSLARI HAKKINDA BİLDİRİ

Kayak Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu ve Snowboard branşında 1,2,3. Kademe, Alp disiplini branşında 1.Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme kursu ile Kayak öğretici kursu ekteki çizelgede belirtilen yer ve tarihlerde yapılacaktır.

  Adaylardan istenilen belgeler ve kurs ön başvuru formları ekte olup, formlar Federasyonumuzun 0312 285 11 32 numaralı faksına veya kayakfederasyonu@gmail.com e-posta adresimize gönderilecektir.

23 Mart 15

ÖNEMLE DUYRULUR

Federasyonumuzca açılacak olan Alp Disiplini ve Snowboard “Antrenör Yetiştirme Kursları”na katılacak adayların kask takması zorunludur. KaskI bulunmayan adaylar ön eleme ve uygulama derslere kabul edilmeyecektir.

23 Mart 15

DUYURU (Antrenör Eğitim Semineri)

Federasyonumuzca 24-25 Mart 2015 tarihlerinde Erzurum’da “Antrenör Eğitim Semineri” düzenlenecektir. Seminere katılım herkese açıktır. Seminer katılım ücreti 100 tl. olup, Milli sporcular için 50 tl.’dir.

Seminer Yeri  :  Erzurum Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu

Seminer Tarihi :  24-25/03/2015

Saati   :  18.00 

20 Mart 15

Snowboard Türkiye Şampiyonası

Snowboard Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan sporcuların listeleri ektedir.

18 Mart 15

Sayın Ali AŞKIN'a acil şifalar

Kayseri Kayak Öğretmenleri Derneğinden Sayın Ali AŞKIN'a acil şifalar diliyoruz. Kendisi şuan Erciyes Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakımdadır. Dualarımız onunla birlikte...

18 Mart 15

YARIŞMA YAYINI

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard 2.Ayak ve Final Yarışması 20-22 Mart 2015 tarihlerinde Erzurum/Palandöken’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 19 Mart 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT : Snowboard 2.ayak yarışma giderleri Federasyonumuzun talimatına göre ödenecektir. Kafileler otel konaklamalarını kendileri karşılayacaktır.Final yarışmasında ise sadece davet edilen sporcuların konaklaması Federasyonumuzca karşılanacaktır.

18 Mart 15

ALP DİSİPLİNİ UYGULAMALI ANTRENÖR EĞİTİM SEMİNERİ

-

17 Mart 15

KAYAKLI KOŞU KAMP YAYINI

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu 2015-2016 yılı Milli Takım Aday Kadrosu Seçme Kampı 18-21 Mart 2015 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

17 Mart 15

VEFAT DUYURUSU

Snowboard takımı genç sporcularımızdan Muhammet Boydak'ın dedesini kaybetmesinin camia olarak derin üzüntüsünü yaşıyoruz. 

Tüm kayak camiası olarak Sporcumuza ve ailesine bağsağlığı dileriz.

13 Mart 15

16-23 MART KAMPA KATILACAK SPORCULAR

16-23 MART 2015 TARİHLERİNDE YAPILACAK OLAN ALP DİSİPLİNİ MİLLİ TAKIM VE TEŞVİK KAMPINA KATILACAK SPORCULAR

YURT DIŞI EKİBİ

U16 ERKEK

1.Can Bostan

2.Berkin Usta

3.Kaan Şamgul

U16 KADIN

1.Pelin Tamer

2.Sıla Kara

3.Tayra Tunca


U14 ERKEK

1.Derin Berkin

2.Yunuscan Erşan

U14 KADIN

1.Emine Köksal

2.Yael Sadioğlu


U16 TEŞVİK
1.Aybaran Ocak-Bursa

2.Kerem Timur-Kocaeli

3.Berke Taflı-Kayseri

4.Fatih Gül-Erzurum

5.Muhammet Uca-Bitlis

6.Metehan Daşdemir-Kars

U12 TEŞVİK

1.Roy Kalo Taş -İstanbul

2.Ulaş İma -Bursa

3.Kerem Haymana -Bursa


NOT: U14 MİLLİ TAKIMI 16 MART 2015'DE YaPILACAK OLAN SEÇMEDEN SONRA KAMPA KATILACAKTIR.

ÖNEMLİ: KAMPA KATILACAK TÜM SPORCULARIN MİLLİ TAKIM FORMALARI VE KIYAFETLERİNİN GETİRİLMESİ ZORUNLUDUR.

11 Mart 15

ÖNEMLİ DUYURU

13-15 Mart tarihlerinde Erzurum'da yapılacak olan yarışlarda K1 grubundaki U14  kategorisinde yarışacak olan sporcuların milli takım seçmesi yapılacaktır . Seçmelere yarışmalarda belirlenen aday kadro 16 Mart Pazartesi günü yapılacak olan 2SL ve 2GS yarışmasına katılacaktır.

Bu sebep ile sporcuların yarışa gelirken; Pasaport işlemleri için  Anne ve babalarından alınmış muvafakatname ve  vekaletlerini antrenörümüz Esra Başyiğit'e vermeleri gerekmektedir . 

Ayrıca; Pasaport için uyumlu (Biyometrik ) resim 4 adet,Nüfus cüzdanları ve daha önce kullanmış oldukları pasaportlarını getirmeleri gerekmektedir.  

İrtibat : Fahriye Esra BAŞYİĞİT 0531 989 66 89

11 Mart 15

yarışma yayını

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K1-K2 2.Ayak Final yarışması  (U12-U14 kategorisi) 14-15 Mart 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma Teknik Toplantısı 13 Şubat 2015 tarihinde saat 19:00’da Palan Otel’de yapılacak olup, yarışmaya katılacak olan görevli ve hakem listesi ektedir.

11 Mart 15

SNOWBOARD YARIŞMALARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

13-14 Şubat 2015 tarihlerinde yapılması planlanan ancak olumsuz hava şartlarından dolayı ertelenen Snowboard küçük slalaom etap yarışı 20 Mart 2015 tarihinde Erzurum'da yapılacaktır.

21-22 Mart 2015 tarihinde Kayseri'de düzenlenecek olan Snowboard Türkiye Şampiyonası Final yarışması olumsuz hava şartlarından dolayı Erzurum'a alınmıştır

Kulüplerin bilgisine

11 Mart 15

ALP DİSİPLİNİ U12- U14 ALP DİSİPLİNİ K1-K2 FİNAL YARIŞMASI BÜLTENİ

ALP DİSİPLİNİ U12- U14 ALP DİSİPLİNİ K1-K2 FİNAL YARIŞMASI BÜLTENİ

11 Mart 15

Yarışma Yayını

ALP VE SNOWBOARD DİSİPLİNİUNİVERSiTELER GOREVLi HAKEM LİSTESİ

09 Mart 15

12 MART ALP DİSİPLİNİ KAYAK FESTİVALİ-U8/U10 YARIŞMA DUYURUSU

12 MART ALP DİSİPLİNİ KAYAK FESTİVALİ-U8/U10 YARIŞMASI XANADU OTELDE YAPILACAKTIR.

Yarışmaya katılacak olan sporcular 12 Mart 2015 Perşembe günü sabah saat 08:30 da Xanadu Snow White otelinde olup yarışma kaydı yaptırmaları gerekmektedir.

U8-U10 yaş kategorilerinde yapılacak olan yarışmalar Büyük Slalom olarak düzenlenecektir.

Tüm sporcular yarışmalara katılabilirler.

Yarışmalar ile ilgili bilgi için Erzurum Kayak İl Temsilcisi Taner DÖŞKAYA ile irtibata geçebilirsiniz.

0532 426 13 10

07 Mart 15

KAYAKLI KOŞU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI HAKKINDA

11-12 Mart 2015 tarihinde Bolu' da yapılacak olan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonasına katılacak sporcuların listesi ektedir.

06 Mart 15

Alp disiplini Final Yarışması Teknik Toplantı Yer Değişikliği

06.03.2015 cuma günü Xanadu Otelde saat:18:00’da yapılması planlanan takım kaptanları toplantısı aynı saatte Erzurum Palandöken Kayak Evi’ne alınmıştır. 

Tüm kafilelere duyrulur.

06 Mart 15

Kayaklı Koşu

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası 11-12 Mart 2015 tarihlerinde Bolu/Gerede 'de yapılacaktır.

 Yarışma Teknik Toplantısı 10 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak olan görevli ve hakem listesi ektedir.

05 Mart 15

Alp Disiplini K1-K2 Final yarışları

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K1-K2 Final yarışması (U16-U18-U21 ve Büyükler kategorileri) 07-08 Mart 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 06 Mart 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

04 Mart 15

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 U16, U18, U21 ve BÜYÜKLER FİNAL YARIŞMA DUYURUSU

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 U16, U18, U21 ve BÜYÜKLER FİNAL YARIŞMA DUYURUSU

02 Mart 15

FIS KODU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

KAMUOYU AÇIKLAMASI 

Bazı basın organlarında ve sosyal medyada Federasyonumuzun, sporcularımızdan birine torpil yolu ile FIS Kodu (Uluslararası Kayak Federasyonu Kodu) verildiği iddia edilerek mesnetsiz bir şekilde çeşitli suçlamalar yöneltilmiştir.

BİRİNCİ SUÇLAMA

Söz konusu sporcunun Amerika’da okuyabilmesi için FIS Kodu alması gerektiği, sporcunun Amerika’da okul kaydı yaptırabilmesi için Federasyonumuzun söz konusu sporcuya torpil yaparak FIS Kodu verdiği ve bu FIS Kodu sayesinde Amerika’da okula kayıt yaptırdığı ve eğitimini Amerika’da sürdürebildiği şeklindedir.

İKİNCİ SUÇLAMA

Sporcunun hakketmediği halde, milli sporcu unvanı alabilmesi için torpil yapılarak FIS Kodu verildiği ve Amerika’da bazı FIS yarışmalarına katılarak sporcuya milli sporcu ünvanı kazandırıldığı şeklindedir.

Bu iki suçlama ’da tamamen yalan, yanlış ve gerçeklerden çok uzaktır. Federasyon Yönetimimizin görevi devralmasını takip eden kısa dönemde, kayak sporunun gelişimine dönük yoğun çalışmalarını ve başarılarını çekemeyen mihraklarca kamuoyunun zihnini bulandırmak ve yanlış yönlendirmek amacıyla yapılan bu yalan ve yanlış haberler, kayak sporunu Dünya kayak arenasında, Türkiye Cumhuriyetinin büyüklüğüne layık bir noktaya taşımayı hedefleyen ve bu yolda yoğun mesailer harcayan Federasyonumuzu asla engelleyemeyecektir.

Söz konusu suçlamaların mesnetsiz, yalan ve yanlış asparagas haberler olduğu, aşağıda yapacağımız açıklamalardan ve yazımız ekindeki belgelerden anlaşılacaktır.

BİRİNCİ SUÇLAMAYA CEVAP

Söz konusu sporcu ’ya Amerika’da bir kayak okuluna kayıt yaptırabilmesi için Federasyonumuzca FIS Kodu verilmemiştir. Ek 1 deki belgede görüleceği üzere söz konusu sporcunun okul kabulü ve kaydı 01 Mayıs 2014’de gerçekleşmiştir. Okuldan ve aileden sporcu için FIS Kodu talebi ise Ek 2 ve 3 belgelerden görüleceği üzere 04 Kasım 2014’de gerçekleşmiştir. Bu da Sporcunun okul kaydını Federasyondan aldığı FIS kodu sayesinde yaptırdığı bilgisini çok açık bir şekilde yalanlamakta ve bu haberin kötü amaçlı mihraklarca Federasyonumuzu karalamak için yapıldığı açıkça gözler önüne serilmektedir.

İKİNCİ SUÇLAMAYA CEVAP

Söz konusu sporcumuza milli sporcu unvanı verilebilmesi için hakketmediği halde FIS kodu verilerek milli olması sağlandığı haberi de tamamen yalan ve yanlıştır.

Konunun aslı şu şekildedir;

Söz konusu sporcumuzun okumakta olduğu okulu, Ek 3 belgede görüleceği gibi ailesinden sporcunun kayakta gelişimini sağlayabilmesi için Amerika’da çeşitli FIS yarışmalarına katılabilmesi için Federasyonumuzdan izin alınması talebinde bulunmuştur.

Okulun bu talebi sonrasında sporcumuzun ailesi Ek 2 ve Ek 3 belge ile Federasyonumuza okulun talebini iletmiş çocuklarının kayakta gelişimi ve dünya seviyesinde bir kayak sporcusu olabilmesi için Ek 2 belge ile bu talebi içeren bir dilekçe ile Federasyonumuzdan, söz konusu sporcunun Amerika’da çeşitli FIS yarışmalarına katılmasına izin verilmesini istemiştir. Bu talep Federasyonumuz İcra Kurulunda görüşülmüş ve olumlu görüş bildirilmiştir. Daha sonra konu Alp Disiplini Teknik Kurul Toplantısında görüşülmüş ve Teknik Kurul’da sporcunun takip edilmesi ve okulun araştırılması ve sonrasında FIS kodu verilmesi yönünde bir kanaat oluşmuştur.  

Federasyonumuz dilekçede yer alan bilgileri incelemiş ve sporcumuzun lise ve üniversite eğitimini yurt dışında sürdüreceğinden, ailesinin sporcuyu maddi manevi desteklemesinden ve söz konusu Stratton Mountain Kayak Lisesinin (www.gosms.org) Amerika’da önemli bir kayak okulu olduğunu ve çok sayıda olimpik sporcular yetiştirdiğini göz önüne alarak; kayak sporunun desteklenmesi ve Dünya seviyesinde sporcular yetiştirilebilmesi  amacı doğrultusunda, konunun istisnai özel şartlar taşıdığı değerlendirilmiş ve ailenin ve sporcunun Ek 4 de yer alan taahhüdü vermesi koşulu ile söz konusu sporcuya FIS kodu açılarak Amerika’da okulun belirleyeceği çeşitli FIS yarışmalarına katılmasına izin verilmiştir. 

Ek 4 de yer alan söz konusu teminatta sporcunun katılacağı hiçbir FIS yarışından milli sporcu unvanı veya belgesi talep etmeyeceği, katılacağı her FIS yarışı öncesi Federasyon’dan izin isteyeceği, Milli Takımımızın katılacağı yarışmalara katılamayacağı, bütün masraflarını kendisi karşılayacağı, sportmenlik kuralları içerisinde hareket edeceği, yasaklı maddeler kesinlikle kullanmayacağı gibi anne baba ve sporcu imzalı taahhüt alınmıştır.

Bu taahhütten de anlaşılacağı üzere sporcu katıldığı FIS yarışmalarından kesinlikle milli sporcu unvanı kazanmamıştır ve bundan sonraki katılacağı FIS yarışmalarından ’da (Milli Takım kadrosu haricinde) asla milli sporcu unvanı kazanmayacaktır. 

Ayrıca 12 Mayıs 2011 tarih ve 27932 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkında Yönetmeliğin 10. Maddesi’nin c) bendi uyarınca, bir sporcuya milli sporcu unvanı ve belgesi verilebilmesi için resmi Milli Takım Kafilesi Başkanlık Onayına ihtiyaç vardır. Ancak söz konusu sporcumuz katıldığı FIS yarışlarına Milli Takım Kafilesi Başkanlık Onayı ile değil sadece Federasyonun yarışma katılım izni ile gerçekleşmektedir. Sporcunun, anne ve babasının verdiği taahhüt yanı sıra bu yönetmelik maddesi uyarınca ‘da milli sporcu unvanı veya belgesi alması mümkün değildir.

Yukarıda yapılan açıklamalardan ve sunulan belgelerden anlaşılacağı üzere, bazı medya organlarında ve sosyal medya ’da yer alan haberlerin asılsız, yanlış ve kamuoyunu aldatmaya ve Federasyonumuzu karalamaya yönelik olduğu açık bir şekilde anlaşılmaktadır. 

Tüm Kayak ve Spor Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

27 Şubat 15

YARIŞMA YAYINI

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan kayaklı Koşu Gruplar Şampiyonası 04-05 Mart 2015 tarihinde Kars/Sarıkamış'ta yapılacaktır.

Yarışma Teknik toplantısı 03 Mart 2015 tarihinde saat 18:00'de yapılacak olup , yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

26 Şubat 15

Snowboard Türkiye Freestyle Teşvik Şampiyonası Yarışması

Snowboard Türkiye Freestyle Teşvik Şampiyonası aşağıdaki tarih ve yerde  iki ayaklı olarak yapılacaktır.

  •  7 Mart Bolu Kartalkaya Kaya Palazzo Otel  
  •   21 Mart Bolu Kartal Otel ve Grand Kartal Otel 
  •  16 yaş üzeri Bayan-Erkek, 12-16  yaş altı Bayan-Erkek katagorisinde yarışacaklardır.
  •   Sporcular Bigair katagorisinde yarışacaklardır.
  •   Bigair rampası yanyana bir büyük bir küçük iki ayrı  rampadan oluşacaktır.
  •  Katılım herkese açık olacaktır,Lisans zorunluluğu bulunmamaktadır.
  •   Kaskı olmayan hiçbir sporcu yarışmaya katılamayacaktır.
  •  Yarışmaya katılacak 18 yaş altı sporcular veli muavfakatnamesini yarışma öncesi  yarışma sekretaryasına teslim etmek zorundadırlar.
  •  Sporculara 40 dk ısınma hakkı verilecektir.
  •  Isınma sonrası her sporcuya iki atlayış hakkı verilecek, en iyi atlayış  değerlendirmeye   alınacaktır.
  •  Finale kalan sporculara (katılımcı sayısına göre) ilk 5 veya 8 sporcuya 3 atlayış hakkı verilecek bunların en iyi ikisinin toplamı  değerlendirmeye alınacaktır.
  • Yarışma iki farklı tarihte iki ayaktan oluşacaktır ,yarışmacılar her ayakta FIS kuralları doğrultusunda hakemlerden puan alacaklardır. Bu puanlamanın sonucunda her ayaktaki sıralamalar ayrı ayrı belirlenecektir.
  • Yarışmacılar aldıkları puanlarla sıralanacak ve bu sıralamaya göre her ayaktan puanlar toplayacaklardır. FIS kuralları doğrultusunda, iki ayağın sonucundaki toplam puanlar  ile  Türkiye  Şampiyonu seçilecek ve sıralamalar belirlenecektir.
  • Yarışmalarda  Türkiye Kayak Federasyonu tarafından görevlendirilen Fis Hakemlik sertifikasına sahip hakemler görev alacaktır, ayrıca federasyon gözlemcisi ve yarışma sekretaryası bulunacaktır.
  •  7  Mart 2015  Cumartesi   09:30 Teknik Toplantı KayaPalazzo otel Droplaunch cafe
  •  21 Mart 2015 Cumartesi   09:30 Teknik Toplantı Kartal Otel Flame cafe  

26 Şubat 15

KAYAKLI KOŞU GRUPLAR ŞAMPİYONASI (B GRUBU)

5 Mart 2015 tarihinde Sarıkamışta yapılacak olan Kayaklı Koşu Gruplar Şampiyonasına (B GRUBU) katılacak olan sporcu listesi ektedir.

26 Şubat 15

KAYAKLI KOŞU GRUPLAR ŞAMPİYONASI (A GRUBU)

4-5 Mart 2015 tarihinde Sarıkamışta yapılacak olan Kayaklı Koşu Gruplar Şampiyonasına (A GRUBU) katılacak olan sporcu listesi ektedir.

25 Şubat 15

Yarışma yayını

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan FIS Alp Disiplini Uluslar arası Çocuk Kupası yarışması 27-28 Şubat 2015 tarihlerinde yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 26 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

19 Şubat 15

yarışma yayını

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K1-K2 2.Ayak yarışması (U12-U14-U16 kategorileri) 24-25 Şubat 2015 tarihlerinde Bursa/Uludağ’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 23 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

16 Şubat 15

ÖNEMLİ DUYURU

Kayaklı Koşu Gruplar Şampiyonası okullar arası tarihe denk gelmesinden dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni trihler daha sonra bildirilecektir.

15 Şubat 15

ALP DİSİPLİNİ MİLLİ TAKIM YARIŞMA PROGRAMI

ALP DİSİPLİNİ MİLLİ TAKIM YARIŞMA PROGRAMI

13 Şubat 15

10-12 ŞUBAT 2015 KAYSERİ/ ERCİYES SNOWBOARD 2. AYAK YARIŞMASI İPTALİ

Faaliyet programımızda yer alan Kayseri / Erciyes'te yapılması planlanan Snowboard 2. Ayak Yarışması Hava muhalefeti nedeniyle Snowboard Teknik Kurulu, Yarışma Kurulu ve Snowboard'dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesinin kararıyla iptal edilmek zorunda kalınmıştır.

Yarışmaya katılmaya gelen illere ödenekleriyarışma talimatımıza istinaden İdareci, Antranör ve Mekanisyen olmak üzere yapılmıştır.

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU BAŞKANLIĞI

     

13 Şubat 15

ALP DİSİPLİNİ13-15 ŞUBAT 2015 2.AYAK YARIŞMA PİSTİ ve TAKIM KAPTANLARI TOPLANTISI DEĞİŞİKLİK DUYURUSU

Daha önce yarışmaların Konaklı pistinde düzenleneceği duyurulmuştu. Bu duyuru yapılmadan önce pistlerin hazır olduğu ve yapılabileceği bilgisi alınmıştı.

Ancak son 3 günde tesislerin olumsuz hava koşullarından dolayı açılamaması ve pistlerin ezilememesinden dolayı dün yapılan incelemeler sonucunda yarışmanın Xanadu Pistinde yapılması, Özelleştirme Dairesine ait otelde yapılması planlanan takım kaptanları toplantısı ise Xanadu Otele (18:00) alınmasına teknik ekip tarafından karar verilmiştir. 

Tüm kafilelere ve yöneticilerine duyurulur.

Saygılarımızla

11 Şubat 15

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 U18, U21 ve BÜYÜKLER 2. AYAK YARIŞMA DUYURUSU

ALP DİSİPLİNİ K1 ve K2 U18, U21 ve BÜYÜKLER 2. AYAK YARIŞMA DUYURUSU

10 Şubat 15

Alp Disiplini K1-K2

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K1-K2 2.Ayak (U18, U21 ve BÜYÜKLER) kategorileri  yarışması 14-15 Şubat 2015 tarihlerinde Erzurum/Konaklı’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 13 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da Kayak Evinde yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

10 Şubat 15

snowboard avrupa

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Uluslar arası FIS Snowboard Avrupa Kupası yarışması 14-15 Şubat 2015 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’te yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 13 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da Radison Blue otelde yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

10 Şubat 15

Snowboard 2. Ayak Yarış Teknik Toplantısı

Snowboard 2. Ayak Yarış Teknik Toplantısı 18:00'da Gençlik Spor Kayak Evinde yapılacaktır.

Tüm kafilelere duyrulur.

09 Şubat 15

Okullararası Kayak Yarışması

Alp Disiplini ve Kayaklı Koşu Okullarrarası Kayak Yarışma 19-20 Şubat 2015 tarihlerinde Kars/Sarıkamış'ta yapılacaktır.
Görevli Hakem listesi ektedir.

09 Şubat 15

Özel sporcular yarışları

Alp Disiplini Özel Sporcular yarışması 12-15 Şubat tarihlerinde Kars/Sarıkamış'ta yapılacaktır.Yarışmada görevli hakem listesi ektedir.

07 Şubat 15

Vefat Duyurusu

Kayak Öğretmeni ve Federasyonumuzun eski Snowboard Teknik Kurul Üyesi Cengiz DİLİK'in babası Hacı Dursun DİLİK vefat etmiştir.

Tüm Kayak Camiasının başı sağolsun

06 Şubat 15

Snowboard 2.Ayak yarışması

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard 2.Ayak Yarışı 11-12 Şubat 2015 tarihlerinde Kayseri/Erciyes’te yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 10 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: Yarışma giderleri Federasyonumuzun talimatına göre ödenecektir. Kafileler otel konaklamalarını kendileri karşılayacaktır.

Kafilelerin konaklaması için rezervasyon yapılmış olup, İbis Otel’de kişi başı konaklama ücreti                       (tam pansiyon) 85,00 TL ve Nızhet Otel 80,00 TL olarak ayarlanmıştır. 

06 Şubat 15

Kayaklı Koşu B Ligi Yarışması

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu B Ligi Yarışması 11-12 Şubat 2015 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 10 Şubat 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

NOT: Yarışma giderleri Federasyonumuzun talimatına göre ödenecektir. Kafileler otel konaklamalarını kendileri karşılayacaktır.

Kafilelerin konaklaması için Gerede Kredi Yurtlar Kurumu tahsis edilmiş, kişi başı konaklama 10,00 TL’dir.

05 Şubat 15

Kayaklı Koşu A Grubu 2.Ayak yarışması

Federasyonumuzun 07-08 Şubat 2015 tarihlerinde Bitlis'te düzenlenecek olan Kayaklı Koşu A Grubu 2.Ayak yarışması aynı tarihlerde Erzurum olarak değiştirilmiştir.

Yarışma Teknik Toplantısı 06 Şubat 2015 tarihinde 18:00'da yapılacak olup, yarışmaya katılacak olan görevli listesi ektedir.

NOT: Yarışma giderleri Federasyonumuzun talimatına göre ödenecektir. Kafileler otel konaklamalarını kendileri karşılayacaktır.

Kafilelerin konaklaması için Kandilli Kamp Eğitim Merkezi ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi tahsis edilmiştir.

Hizmetiçi Eğitim Merkezi konaklama ücreti 32,00 TL konaklama ücreti + kahvaltı  7,00 TL'dir.

04 Şubat 15

Alp Disiplini 2. Ayak Yarışmaları Tarih Değişikliği Duyurusu

13-15 Şubat 2015 tarihlerinde Sarıkamış'ta yapılması planlanan K1 ve K2 Ligi U18 ve üst Gruplar yarışmaları kar koşulları nedeniyle Aynı tarihte Erzurum'a alınmıştır.

21-22 Şubat 2015 tarihlerinde Bursa'da yapılması planlanan K1 ve K2 U12-U14-U16 Kategorilerinin 24-25 Şubat 2015 yarışmaları tarihlerinde Bursa'da yapılacaktır. Bu yarışmalarının Teknik toplantısı 23 Şubat 2015'te saat  18:00 de yapılacaktır.

Tüm camiamıza duyrulur.

Not: Faaliyetlere katılan kafileler mutlaka GSHM 'den alacakları ıslak imzalı kafile listesiyle katılmaları zorunludur.

02 Şubat 15

ALP DİSİPLİNİ 9-17 ŞUBAT U18 ve ÜST MİLLİ TAKIM KAMP VE YARIŞMA PROGRAMI

ALP DİSİPLİNİ U18 VE ÜST MİLLİ TAKIM KAYAKLI ÇALIŞMA ve YARIŞMA PROGRAMI

02 Şubat 15

ALP DİSİPLİNİ 7-11 ŞUBAT ÇOCUK MİLLİ TAKIM KAMP VE YARIŞMA PROGRAMI

ALP DİSİPLİNİ U14- U16 MİLLİ TAKIM KAYAKLI ÇALIŞMA ve YARIŞMA PROGRAMI

27 Ocak 15

9.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları

9.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kış Spor Oyunları 30 Ocak-01 Şubat 2015 tarihlerinde Bitlis’te yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 30 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

20 Ocak 15

Alp Disiplini K2 yarışmalarının Teknik ve hakem Toplantısı

Kayseri Erciyes'te yapılacak olan K2 ligi yarışmalarının teknik toplantısı ve hakem toplantısı Erciyes kayak evinde saat 17:00 'da yapılacaktır.

19 Ocak 15

Kayaklı Koşu Fis Balkan Kupası Bolu/Gerede

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Uluslar arası FIS Balkan Kupası yarışması 21-22 Ocak 2015 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 20 Ocak 2015  tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

19 Ocak 15

Alp Disiplini K2 Kayseri

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K2 1.Ayak yarışması (U16, U18, U21 ve Büyükler kategorileri) 22-23 Ocak 2015 tarihlerinde Kayseri’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 21 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir

19 Ocak 15

Alp Disiplini K2 Erzurum

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini K2 1.Ayak yarışması 22-23 Ocak 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 21 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

19 Ocak 15

KAYAKLI KOŞU A GRUBU 1. AYAK YARIŞMA SONUÇLARI

KAYAKLI KOŞU A GRUBU 1. AYAK YARIŞMA SONUÇLARI

15 Ocak 15

ALP DİSİPLİNİ MİLLİ TAKIMLAR KAYAKLI ÇALIŞMA KAMP DUYURUSU

ALP DİSİPLİNİ 15-21 OCAK KAMPI VE HAVAALANI-OTEL TRANSFER BİLGİSİ İÇİN LÜTFEN KAMP BİLGİENDİRME BÜLTENİNİ OKUYUNUZ.

ULAŞIM İÇİN 0534 573 58 47 NOLU NUMARAYI ÖNCEDEN ARAYARAK BİLGİ VERİNİZ

15 Ocak 15

KAYAKLI KOŞU B GRUBU 1. AYAK YARIŞ SONUÇLARI

Kayaklı Koşu B Grubu 1. Ayak Yarışmalarına ait KLASİK STİL, KOMBİNE PUANLAMA, SERBEST STİL SONUÇLARI

14 Ocak 15

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ALP DİSİPLİNİ A GRUBU ELEMELERİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ALP DİSİPLİNİ A GRUBU ELEMELERİ TÜM KATAGORİLER

13 Ocak 15

ALP DİSİPLİNİ K2 LİGİ 1. AYAK YARIŞMA BİLGİLENDİRME BÜLTENİ

ALP DİSİPLİNİ K2 LİGİ 1. AYAK YARIŞMA DUYURUSU

13 Ocak 15

KAYAKLI KOŞU A GURUBU YARIŞMASI

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu A Grubu yarışması 17-18 Ocak 2015 tarihlerinde Bitlis’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 16 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi ektedir.

13 Ocak 15

TKF SNOWBOARD 1. AYAK YARIŞMASI

TKF SNOWBOARD 1. AYAK YARIŞMASI TÜM KATAGORİLER (10.01.2015)

13 Ocak 15

TKF SNOWBOARD 1. AYAK YARIŞMASI

TKF SNOWBOARD 1. AYAK YARIŞMASI TÜM KATAGORİLER  (11.01.2015)

13 Ocak 15

2015 Snowboard 1. ayak kombine

 2015 Snowboard 1. ayak kombine

12 Ocak 15

KAYSERİ DE YAPILAN ALP DİSİPLİNİ B GRUBU ELEME YARIŞLARININ SONUÇLARI

KAYSERİ DE YAPILAN ALP DİSİPLİNİ B GRUBU ELEME YARIŞLARININ SONUÇLARI VE ELEME SONUCUNDA K2 LİGİNE KATILMAYI HAK EDEN SPORCULARIN LİSTESİ

09 Ocak 15

SNOWBOARD MİLLİ TAKIM KAMPI

Snowboard Milli Takım Hazırlık Kampı 11-21 Ocak 2015 tarihlerinde Erzurum/Palandöken’de yapılacaktır.

Sporcu listesi Snowboard 1.Ayak eleme yarışmalarınuçlarına göre belirlenerek ilan edilecektir. 

08 Ocak 15

Alp Disiplini B Grubu Eleme Yarışması Hakkında

Alp Disiplini B Grubu Eleme Yarışmasına Katılacak İllerin Dikkatine

07 Ocak 15

Alp Disiplini B Grubu Yarışması Duyurusu

09 Ocak 2014 tarihinde yapılacak olan Alp Disiplini B Grubu Eleme Yarışı Teknik Toplantısı aşağıda verilen adreste yapılacaktır.

Adres: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ Hizmet Binası Serçeönü 

Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:15 Koca Sinan / Kayseri  İrtibat Tel: 05331607521

07 Ocak 15

Kayaklı Koşu Kamp Yayını

Federasyonumuzun 2014 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu A ve B Takımı Antrenman Kampı 07-19 Ocak 2014 tarihleri arasında Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Söz konusu kampa katılacak olan görevli ve sporcu listesi ektedir.

06 Ocak 15

Kayaklı Koşu B Ligi yarışması

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu B Ligi Yarışması 13-14 Ocak 2015 tarihlerinde Bolu/Gerede’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 12 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi

05 Ocak 15

YARIŞMA TALİMATI

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU

ALP DİSİPLİNİ, KAYAKLI KOŞU-TEKERLEKLİ KAYAK, SNOWBOARD

YARIŞMALARI TALİMATI

05 Ocak 15

Snowboard 1.Ayak Yarışması

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Snowboard 1.Ayak Yarışı 10-11 Ocak 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 09 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi;

05 Ocak 15

Alp Disiplini B Grubu Eleme Yarışları

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini B Grubu Eleme yarışları 10-11 Ocak 2015 tarihlerinde Kayseri’de yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 09 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi

05 Ocak 15

Alp Disiplini A Grubu Eleme Yarışları

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Alp Disiplini A Grubu Eleme yarışları 10-11 Ocak 2015 tarihlerinde Erzurum’da yapılacaktır.

Yarışma teknik toplantısı 09 Ocak 2015 tarihinde saat 18:00’da yapılacak olup, yarışmaya katılacak görevli ve hakem listesi

05 Ocak 15

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ALP DİSİPLİNİ, KAYAKLI KOŞU-TEKERLEKLİ KAYAK, SNOWBOARD YARIŞMALARI TALİMATI

Birinci Bölüm: Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

İkinci Bölüm:Genel Hükümler - Yarışma Ortak Kuralları

Üçüncü Bölüm:: Çeşitli Hükümler


05 Ocak 15

ALP DİSİPLİNİ GRUP ELEME YARIŞMALARI (A GRUBU-ERZURUM/ B GRUBU-KAYSERİ)

Değerli Alp Disiplini Camiası

Alp disiplini sezon programında yere alan A-B GRUBU elemeleri 9-11 Ocak tarihleri arasında A GRUBU (ERZURUM), B GRUBU(KAYSERİ) de düzenlenecektir.

Bu yarışmaları düzenlemek üzere görevli Teknik Delege ve Pist Şefleri aşağıda belirtilmiştir. Görevli arkadaşlar en geç 9 OCAK ta yarışma pistlerini kontrol edecek şekilde görevli olduğu illerde olmaları çok önemlidir.

31 Aralık 15

Kayaklı Koşu İl Birinciliği Yapılacak Olan İllerin Dikkatine

Kar olmaması sebebiyle Kayaklı Koşu İl Birinciliği müsabakalarını yapamayan iller  Tekerlekli Kayaklarla İl Birinciliklerini düzenleyerek sonuçlarını Federasyonumuza bildirmeleri gerekmektedir.

30 Ekim 14

Kayak İstatistik Çalışması

Federasyon Başkanlığımızda istatistik çalışmaları başlatılmış bulunmakta olup, verilerin daha sağlıklı bir şekilde işlenmesi için Federasyon Başkanlığımız bünyesinde bulunan Sporcular, Antrenör, Öğretici, Hakem ve İl Temsilcilerimizim aşağıdaki formu doldurarak kayakistatistik@gmail.com  adresine mail atmaları gerekmektedir.

Söz konusu formları göndermeyen kişilerin bilgileri federasyonumuz başkanlığında güncellenmeyecektir. Millilik belgeleri, Antrenör-Öğretici ve Hakem Vize işlemlerinde, resmi yazışmaların hepsinde istatistik bilgi bankasından bilgiler alınacağından bu işlemlerin gerçekleşe bilmesi için formların doldurulması gerekmektedir.

Camiamıza duyurulur.

NOT: İlgili linki ( FORM )  bilgisayarınıza indirip doldurduktan sonra kayakistatistik@gmail.com  adresine lütfen mail atınız.Mail atamayan kişilerin  0312- 285 11 32 nolu faksa faks çekmeleri gerekmektedir.

30 Ekim 14

YURTİÇİ'NDE YAPILACAK OLAN FAALİYETLERİMİZE AİT GENEL YARIŞMA BÜLTENİ

GENEL YARIŞMA BÜLTENİ

30 Ekim 14

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU TEBLİĞİ

Milli Takımlar dışında yurt dışında yapılacak uluslararası faaliyetlerde yarışma izni verilecek sporcular ile ilgili Federasyonumuz Teknik Kurulunca belirlenen usul ve esaslar

Uluslararası Yarışmalar

Uluslar arası Kayak Federasyonunun (FIS) ve Uluslar arası Biathlon Federasyonunun (IBU) programında yer alan yurtdışında yapılacak yarışmaları ifade etmektedir.

Şartlar:

a) Yurt dışında yarışmalara katılmak isteyen sporcular Milli Sporcu Belgesine sahip olmalıdırlar.
b) Yurt dışında yapılacak Fıs yarışlarında ülke kotası bulunuyorsa öncelik Milli Takım Sporcularına verilir.
c) Yurt dışında yapılacak Uluslararası yarışmalara katılacak sporcuların, katılmak istedikleri FIS yarışları için en az 1 ay, IBU yarışları için ise en az 2 ay öncesinden Federasyonumuza müracaat etmeleri gerekmektedir.
d) Milli Takımlar dışında yurt dışındaki yarışmalara katılmak için müracaat eden sporcuların istekleri Federasyon tarafından incelenerek karara bağlanır.
e) Yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşı sporcuların başvuruları ise, yurt dışında katıldıkları yarışma sonuçları Federasyonca incelenerek değerlendirmeye alınır.
f) Başvuruda bulunan sporcular yurt dışına çıktıkları ilk günden ikamet adreslerine ulaşıncaya kadar geçen süre içerisinde her türlü kaza, hastalık ve sakatlanmalara karşı özel sigorta sistemine göre sigortalandıklarını gösterir belgeyi (sigorta yurt dışındaki masrafları da karşılamayı taahhüt etmiş olmalıdır.) Federasyona ibraz etmek zorundadır.
g) Yurt dışına çıkış ve yarışma izni verilen sporculara Federasyon tarafından herhangi bir ödeme yapılmaz. (başvuruda bulunan sporcular bu durumu peşinen kabul etmiş sayılırlar)
h) Başvuruda bulunan sporcular için Federasyonca idareci ve Antrenör görevlendirilmesi yapılmaz.
ı) Başvuruda bulunan sporculara Federasyonumuzca Hizmet pasaportu (Gri) temin edilmez.
i) Yarışma izni ve onayı verilen bu sporcuların, almış oldukları dereceleri, kendilerine Milli Takıma girme hakkı vermez.
k) Yarışma izni ve onayı verilen bu sporcular, almış oldukları derecelerinden dolayı  ödül alma hakkına sahip değillerdir.

Sporcuların Sorumlulukları ve Yükümlülükleri:

a) Sporcular Ceza Yönetmeliğinden sorumludurlar.
b) Sporcular ilgili branşın gerektirdiği tüm yarışma kurallarına uymak ve yerine getirmek zorundadırlar.
c) Sporcuların uyarıcı ya da yasaklı maddeler bulundurması durumunda tüm sorumluluk sporcuya aittir, sporcu bunu peşinen kabul etmiştir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

VİDEO GALERİSİ

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ETKİNLİK SPONSORLARI